حاشیه پورشه های مزایده ای

مزایده پورشه

معاون جمع ‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی در ارتباط با پورشه های مزایده ای اختلافی بین سال ساخت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ گفت: آن دسته از برندگانی که مبلغ خودروها را پرداخت کرده اند بیش از یک ماه فرصت دارند تا برای پلاک‌گذاری اقدام کنند. اما در این میان شاهد حواشی نیز بودیم. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

چالش های پورشه های مزایده ای

معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی، سعید غلامی ، در پاسخ به سوالی در ارتباط با  تغییر مدل اعلام شده برخی خودروهای پورشه فروخته شده از سال ۲۰۱۷ به ۲۰۱۸ در زمان کارشناسی راهور و پلاک‌گذاری گفت: با توجه به فوریت زمانی که برای مزایده تعیین شده بود بعضا برخی از اطلاعات مربوط به خودروها به صورت کامل به سازمان اموال تملیکی نرسیده بود، به همین دلیل هم مغایرت‌ هایی میان اسناد این خودروها در گمرکات و ارزیابی کارشناسان رسمی وجود داشت.

وی اضافه کرد: در این زمینه حتی امکان توقف مزایده به دلیل این مغایرت ها نیز وجود نداشت به همین دلیل هم ما تمامی این خودروها را در مزایده قرار دادیم. با این حال این احتمال وجود داشت که ممکن است پس از برنده شدن اشخاص بین اسناد و خودرو مغایرت به وجود بیاید. در ارتباط با خودروهای پورشه هم  اختلافی بین سال ساخت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ وجود داشت.

پورشه مزایده ای

غلامی خاطر نشان کرد: بنابراین ما با دو حالت روبرو بودیم، یا فردی که خودرو را برنده شده بود راضی بوده که مابه ‌التفاوت قیمت کارشناسی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی که بین این دو مدل وجود دارد را پرداخت کند. یا اینکه ودیعه فرد به او بازگردانده می ‌شود و خودرو وارد فرایند مزایده بعدی می شود.

معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی در پاسخ به سوالی در ارتباط با تعداد خودروهایی که دچار مغایرت در مدل شده ‌اند نیز گفت: برندگانی که مبلغ خودروها را پرداخت کرده اند، بیش از یک ماه فرصت دارند تا برای پلاک‌ گذاری اقدام کنند. در این مدت زمان، تعدادی از دریافت خودرو منصرف شده اند و اعلام کرده ‌اند که مابه‌ التفاوت قیمت را پرداخت نخواهند کرد و خودرو را بازگردانده ‌اند. برخی افراد نیز خودروها را از گمرک خارج نکرده اند.

بیشتر بخوانید: مزایده خودروهای خارجی لوکس در ایران

وی تاکید کرد: اما در این میان هم عده ای حاضر به پرداخت مابه التفاوت شده اند و البته هر دو حالت رخ داده است. با این حال همچنان این روند ادامه دارد. بنابراین تا زمان پایان مهلت پلاک‌گذاری نمی ‌توان به‌ صورت دقیق اعلام کرد که چه تعداد خودرو در حوزه تعیین مدل دچار اختلاف شده ‌اند.

تا پیش از این اختلاف در تعداد سیلندر خودروها سبب شده بود تا تعداد قابل توجهی از پورشه ‌های موجود در مزایده اول از دور مزایده خارج شوند و در مزایده دوم قرار بگیرند. موضوع اختلاف در مدل خودروها هم دومین چالشی است که در مسیر فروش این خودروها به وجود آمده است و این حواشی در ارتباط با پورشه های مزایده ای همچنان ادامه دارد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مزایده خودرو سواری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها