واگذاری اراضی پادگان لرستان در مزایده ارتش

مزایده ارتش

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ پیاده لرستان اعلام کرد: قسمتی از مجموعه پادگان ۰۷ ارتش به صورت تهاتر به پیمانکاری که بخشی از واحدهای سازمانی ارتش را احداث کرده است، در جریان مزایده ارتش و با رعایت شرایط و اصول واقعی و قیمت کارشناسی شده واگذار می‌ شود. در ادامه همراه مجله هزاره باشید.

جزییات واگذاری پادگان ۰۷ لرستان

امیر مراد خوش‌ کنار با بیان اینکه پادگان ۰۷ مساحتی حدود ۱۵ هکتار دارد و با توجه به تصویب قانون خروج پادگان ها از داخل شهر گفت: بعد از طی شدن مراحل اجرایی مزایده ارتش در این خصوص، این پادگان به خارج از شهر منتقل خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در سال ۹۴ طرح شهرسازی پادگان ۰۷ به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی کشور درآمد. در این پادگان ۱۱ ساختمان تاریخی وجود دارد که در سال ۹۳ به ثبت ملی رسیده است و هم اکنون نیز در داخل مجموعه حضور دارند. ۷ هکتار از زمین پادگان در حال حاضر به صورت رایگان در اختیار شهرداری قرار گرفته است تا برای فضای سبز استفاده شود. این بخش در قسمت جنوبی پادگان ۰۷ بوده و مشرف به خیابان انقلاب است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان ضمن اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در محلات اسد آبادی، مطهری، کوی ارتش و محدوده پادگان، گفت: در این محدوده طرح مسکونی و تجاری دیده نشده است زیرا بار ترافیکی در این منطقه زیاد است. ارتش در ۷ هکتاری که سهم خودش است علامه بر  معابر و فضای سبز موجود، پارک کودک، فضای آموزشی، پارک محله‌ای و یک بیمارستان با مساحت ۴ هزار متر نیز پیش بینی کرده است. بنابراین با احتساب ۷ هکتار سهم شهرداری حدود ۷۰ درصد به فضای سبز اختصاص داده شده است و تنها قسمت محدودی مربوط به فضای تجاری و مسکونی است.

خوش کنار اضافه کرد: قطعات مسکونی و تجاری نیز دارای سند تفکیکی به اسم ارتش هستند و در مجموع ۲۱۲ واحد هستند که از این میان ۱۵۸ واحد مسکونی و ۵۴ واحد تجاری است. از این تعداد ۱۴ واحد مسکونی و ۶ مسکن تجاری هم به شهرداری واگذار گردیده است.

فرمانده قرارگاه لشکر ۸۴ پیاده لرستان در ارتباط با فروش یا واگذاری قطعات مسکونی پادگان ۰۷ اظهار داشت: یکی از ماموریت های ارتش توجه به معیشت کارکنان آن است. تامین مسکن یکی از این موارد است که به همین منظور هم ۲۳ هزار واحد سازمانی در کشور با تصویب سلسله مراتب در نیروی زمینی احداث شده است.

مزایده ارتش در خصوص پادگان ۰۷ لرستان

امیر خوش کنار با اشاره به واگذاری قسمتی از مجموعه پادگان ۰۷ به صورت تهاتر به پیمانکاری که بخشی از واحدهای سازمانی ارتش را احداث کرده و با رعایت همه ضوابط و بر اساس قیمت کارشناسی گفت: در واقع زمین سهم ارتش در پادگان ۰۷خرم‌آباد بابت ساخت ۲۵۶ واحد ساخته شده برای کارکنان ارتش تهاتر شده است، ما زمین کارشناسی را با بالاترین و بهترین قیمت گذاری کردیم. 

وی ادامه داد: ارتش تحت هیچ شرایطی زمینی را از طریق بنگاه معاملاتی به فروش نمی‌ رساند و تمام اصول مزایده ارتش در جریان تمامی مزایدات ارتش باید رعایت شود. بنابراین مزایده ارتش باید از طریق هیات فروش ارتش انجام شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مزایده های املاک با کاربری فضای سبز » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها