آیا ریزش دلار نزدیک است؟

آیا ریزش دلار نزدیک است؟

بازار ارز در روز گذشته با یک تغییر تاکتیک بازار ساز در زمینه ریزش دلار روبرو بوده است. بسیاری از افراد معتقدند که بازار ارز جای معامله گران آماتور نیست زیرا ممکن است هر لحظه ضرر کنند. طی روز گذشته اتفاقی خارج از انتظار رخ داد و صفی جلوی صرافی ها تشکیل نشد و نرخ دلار سهمیه ای در ساعاتی به بالای بازار آزاد رسید. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

ریزش دلار و سکه

طی معاملات روز دوشنبه نرخ‌ها هم در بازار ارز و هم در بازار سکه، حالت ریزشی پیدا کردند. اما نکته مهم آنجا بود که فعالان بازار تصور نمی‌کردند نرخ پایین‌تر از ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان هم برود، اما علاوه بر پایین رفتن از این سطح، ریزش دلار، کانال ۳۰ هزار تومان را هم تجربه کرد. اما این رقم در ادامه روز به حالت سابق برگشت.

معامله گران حوزه ارز اعتقاد دارند که با توجه به اتفاقات دوشنبه می توان ۲ سناریو را در این زمینه در نظر گرفت. یک آنکه در همین حدود فعلی بازار رنج شده و نوسانی در یک دامنه مشخص به وجود بیاید یا آنکه بازار خود را برای یک نوسان بزرگ و خبر اصلی آماده می کند.

از سوی دیگر با نزدیک شدن نرخ هرات و تهران عده ای هشدار داده اند که اگر این نرخ ها یکی شوند یا آنکه هرات بالاتر از تهران قرار بگیرد ریزش دلار بسیار سنگین خواهد بود. یک اتفاق دیگر نیز در بازار روز دوشنبه رخ داد و آن این موضوع بود که دلار توافقی و سهمیه ای در لحظات و ساعاتی از معاملات بالاتر از نرخ بازار آزاد قرار گرفت و خریداری هم نداشت. دلار سهمیه‌ای که بانک شهر کمترین نرخ را ارائه می‌داد، ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان بود و بیشترین نرخ در صرافی ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد.

نکته دیگری که در ارتباط با ریزش دلار وجود دارد آن است که با توجه به این که در حال حاضر تهران و سلیمانیه اندکی از هم فاصله گرفته اند این تصور به وجود آمده است که دلارهای تهران به سمت سلیمانیه می رود. از سوی دیگر در بازار سکه نیز حباب فعلی در مرز ۲ میلیون تومان قرار گرفته است و این حباب سکه را برای خریداران پر ریسک می کند. معامله گران در این بازار نیز دو سناریو دارند: یک عده اعتقاد دارند که سکه بین ۱۴ میلیون و ۸۰۰ تا ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رنج خواهد بود و با خبر جدید روند جدید نیز پیدا می‌شود. عده ای دیگر هم افزایشی فکر کرده و و هدف اولیه را ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام می‌ کنند. اما حباب ۲ میلیونی به سناریو اول شانس بیشتری می‌ دهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های بین الملل» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها