مشهد، بهترین شهر برای فعالیت بخش خصوصی

مشهد بهترین شهر برای فعالیت بخش خصوصی

شهردار شهر مشهد، ضمن تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران در  کلان شهر مشهد گفت: مشهد بهترین شهر برای فعالیت شرکت ها در بخش خصوصی است و تنها بسنده کردن به شرکت ها و سازمان های دولتی برای این شهر کافی نخواهد بود. در ادامه با مجله هزاره همراه شوید.

توسعه اقتصادی شهر مشهد نیازمند بخش خصوصی

سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد  طی مراسم کلنگ زنی پروژه مشارکتی برح جنوب اعلام کرد: وقتی صحبت از توسعه اقتصادی می ‌شود، در کشورهایی همچون ایران بیشتر نگاه ‌ها معطوف به دولت و بخش دولتی است، در حالی که با توجه به ترکیب اقتصاد کشور، عرصه‌ های زیادی برای فعالیت بخش خصوصی فراهم نیست و بیشتر شرکت ‌های دولتی در عرصه اصلی اقتصاد ورود می ‌کنند.

وی همچنین اضافه کرد: در شهر مشهد تولید ویژه یا صنعت مهمی وجود ندارد اما در زمینه خدمات این شهر می تواند پیشرو سرمایه گذاری در بخش خصوصی باشد.

ارجائی ضمن اشاره به وضعیت مطلوب صنایع غذایی شهر مشهد به دلیل حضور  همیشگی زائران تصریح کرد: در مشهد حضور تعداد زیاد زائران این شهر را نیازمند خدمات بسیاری در سه عرصه  اصلی اسکان، حمل‌ و نقل، تغذیه و تفریح و سرگرمی کرده است. بنابراین  برای اینکه بتوانیم به ۳۰ میلیون جمعیت زائر پاسخ مناسب و خدمات شایسته ارائه دهیم، نیاز به زیرساخت ‌های اساسی داریم که از جمله آنها مجتمع ‌های متعدد، بازار و مال ‌های متنوع در اطراف حرم است و در حوزه اسکان هم بیش از ۵۰ درصد اماکن اقامتی در شهر مشهد قرار گرفته است.

مشهد بهترین فرصت برای بخش خصوصی

وی همچنین اضافه کرد: بر اساس پیش بینی و برنامه ریزی های متعدد انجام شده در این شهر، روند حضور زائران در مشهد صعودی پیش بینی می شود ولی هم اکنون دچار تناقض هستیم و سقف جمعیت را محدود و زائر را افزایش می دهیم در حالیکه باید تناسب میان خادم و زائر وجود داشته باشد. بنابراین امید است تا در دوره ششم و هفتم شواری اسلامی شهر مشهد که شاکله اصلی طرح جامع ۱۰ سال آینده این شهر را تشکیل می دهند، به این موضوعات بیشتر و بهتر پرداخته شود.

ارجائی همچنین ادامه داد: ورود سرمایه‌ گذار به عرصه‌ های خدمت با هدف گسترش زیارت، نیاز شهر مشهد است که یکی از آنها، گسترش صنعت ساختمان در سه بخش پروژه ‌های ترکیبی، پروژه‌ هایی که مستقیم با سکونت مجاور ارتباط برقرار می‌ کند و اماکن اقامتی موقت است.

شهردار مشهد ضمن اشاره به اینکه شهر مشهد یک شهر جهانی و ملی است طی سخنان خود این شهر را با مدیریت و نگاه محلی توصیف کرد و این موضوع را در شان جهانی این شهر زیارتی ندانست. وی خاطر نشان کرد: مختصات سرمایه ‌گذاری در مشهد مختص به خود این شهر بوده  و نسخه محلی نیاز دارد، زیرا پیچیدن نسخه واحد برای کل کشور  امکان پذیر نیست و نیاز است تا برنامه‌ ریزی به مدیران و فعالان کشور  واگذار شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های مشهد » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مناقصه تبلیغات محیطی

درآمد شهرداری از بیلبورد تبلیغاتی

بر اساس اعلام معاون تبلیغات و درآمد سازمان زیباسازی شهر تهران، تهران در حال حاضر ۴۳ هزار متر مربع سازه تبلیغاتی شامل بیلبورد تبلیغاتی دارد که این میزان فضا درآمد خوبی را برای شهرداری به