تعیین برندگان مناقصه برق تجدید پذیر

تعیین برندگان مناقصه برق تجدید پذیر

رئیس سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) گفت: برندگان مناقصه احداث نیروگاه‌ های برق تجدید پذیر ۱۵ شرکت توانمند هستند که قرار است تا حداکثر ۲ سال آینده احداث و وارد مدار شوند. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

مناقصات احداث ۱۰ هزار مگاوات برق تجدید پذیر

با توجه به این موضوع که امروزه اکثر کشور‌ها در حوزه تامین انرژی با مشکلات متعددی روبرو  هستند بنابر این تنها راه برون رفت از این معضل حرکت به سمت انرژی‌ های تجدید پذیر است. در همین راستا نیز مسئولان در این زمینه در تلاش هستند که بخشی از این کمبود را از طریق ساخت نیروگاه‌ های تجدید پذیر جبران کنند.

محمود کمانی، معاون وزیر نیرو گفت: در برنامه دولت سیزدهم احداث ۱۰ هزار مگا وات برق تجدید پذیر وجود دارد که از این میان ۴ هزار مگا وات برق خورشیدی آن با همکاری شورای اقتصاد مجوز احداث دریافت کرده اند و مناقصات آنها نیز برگزار شده است.

معاون وزیر نیرو همچنین افزود: برندگان مناقصات ۱۴۳۴ مگا وات مشخص شده است که در ۱۴ استان و ۶۰ ساختگاه با ظرفیت های ۱۰ تا ۲۰۰ مگا وات احداث خواهد شد.

محمود کمانی همچنین اضافه کرد: در حالت کلی ۱۴ استان هدف در نظر گرفته شده است که از مهم ترین آنها می توانیم به استان اصفهان، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان اشاره کنیم.

رئیس سازمان انرژی‌ های تجدید پذیر و بهره‌ وری انرژی برق (ساتبا) گفت: آن دسته از شرکت هایی که تا به امروز موفق به شرکت در مناقصه نشده اند نیز می توانند در مرحله دوم مناقصه با ظرفیت ۴ هزار مگا وات شرکت کنند. فراخوان مناقصه دوم انجام گرفته است و ظرف دو هفته آینده برگزار خواهد شد.

وی ضمن اشاره به مناسب بودن شرایط این قرارداد ها گفت: قیمت خرید نیز به صورتی در نظر گرفته شده است که بازگشت سرمایه و سود شرکت ها در مدت زمان ۴ سال اتفاق بی افتد. همچنین در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز محل خرید برق از این نیروگاه ها ۳ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. به همین دلیل هم نگرانی بابت پرداخت ها وجود ندارد. در این مصوبه نرخ خرید به شکل ارزی در نظر گرفته شده است و به همین خاطر از تغییر نرخ ارز نگرانی بابت این موضوع برای شرکت ها وجود ندارد.

کمانی خاطر نشان کرد: در این زمینه ساخت تجهیزات هم در داخل کشور انجام می شود.  اخیرا کارخانه تولید کننده پنل و سلول خورشیدی با حضور رئیس جمهور در استان مرکزی افتتاح شده است.

برگزاری مناقصات در این حوزه با اعلام یک فراخوان عمومی آغاز شده  و شرکت ها در صورت دارا بودن شرایط اقدام به ارسال اسناد و مدارک می کنند. سپس شرکتی برنده مناقصات خواهد بود که در صورت دارا بودن شرایط مناسب ترین قیمت پیشنهادی را ارائه بدهند. سپس قراردادی ما بین طرفین امضا خواهد شد و بر این اساس تعهدات هر دو طرف و مدت زمان انجام پروژه در آن قید خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های برق » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط