افزایش بی رویه واردات نساجی

افزایش بی رویه واردات نساجی

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی صنعت نساجی در ایران با وجود سابقه طولانی که دارد و داشتن زیرساخت های لازم برای توسعه، این روزها با توجه به افزایش واردات نساجی با شرایطی روبرو است که می توان آن را بحرانی تمام عیار دانست. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

رقابت ناسالم تولید کننده داخلی و خارجی به دنبال واردات نساجی

صنعت نساجی در ایران در سال های اخیر با فراز و نشیب های متعددی روبرو بوده است که موجب شده تا این صنعت قدیمی در ایران با مشکلاتی روبرو شود. در این زمینه بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت نساجی بر این باور هستند که چالش هایی که این صنعت با آنها روبرو است به افول آن در کشور منجر شده است.

مجتبی دستمالچیان، کارشناس باسابقه صنعت نساجی ضمن اشاره به این که متاسفانه در کشور، بخش تولید مورد حمایت جدی قرار نمی گیرد، گفت: وقتی فعالان صنعت نساجی مواد اولیه را با نرخ آزاد می‌خرند، چه انتظاری می‌ توان داشت که صنعت نساجی کشور، پیشرفت و توسعه همه ‌جانبه داشته باشد؟

وی در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: این تفکر در حال حاضر در جامعه وجود دارد که کیفیت جنس خارجی مرغوب تر از محصول داخلی است و این در حالی است که بسیاری از محصولات صنعت نساجی که در ایران تولید می ‌شود با کیفیت و مرغوب هستند، اما باز هم تعداد بیشماری از مردم کشور تمایل به خرید محصولات ترکیه یا خارجی در صنعت نساجی دارند که وقوع این اتفاق به نوعی در ایران تبدیل به یک فرهنگ شده است.

وی افزود: تولید کنندگان صنعت نساجی در صف اول پرداخت مالیات به دولت بوده در حالیکه وارد کنندگان محصولات نساجی در ارتباط با واردات نساجی مالیات کمتری پرداخت می کنند. به همین دلیل هم باید در ارتباط با این موضوع تجدید نظر صورت بگیرد. علاوه بر این رقابت میان محصولات نساجی خارجی و داخلی می تواند منجر به ارتقای کیفیت شود اما به شرط آن که تولید کننده ایرانی و خارجی با مشکلات و چالش های یکسانی روبرو باشند که متاسفانه اینطور نیست.

دستمالچیان با اشاره به آثار منفی واردات نساجی در کشور بر میزان تولید و فروش محصولات نساجی خاطر نشان کرد: همان ‌طوری که دولت برای اجازه ورود کالاهای مشابه خارجی که در داخل ایران تولید می ‌شوند را به کشور نمی ‌دهد، باید برای صنعت نساجی هم راهکاری اساسی ارائه کند تا شاهد حمایت از تولید ملی در صنایع نساجی ایران باشیم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزایده ماشین آلات نساجی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها