نیاز به ساخت خانه های ارزان برای کارگران و بازنشستگان

ساخت خانه های ارزان

یک فعال حوزه کار ضمن اشاره به این که کارگران را در مساله خانه‌ دار شدن باید به صورت خاصی در نظر بگیریم گفت: ایده خانه ‌های اجاره ‌ای در کوتاه مدت می تواند دغدغه کارگران و اقشار محروم و کم درآمد را برطرف کند؛ اما مشکل مسکن کارگران و بازنشستگان با استفاده از ساخت خانه‌ های ارزان قیمت توسط تعاونی‌ ها و با اختصاص دادن زمین رایگان حل خواهد شد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

رفع دغدغه مسکن با خانه های ارزان

این روزها یکی از دغدغه های مهم همه کارگران و بازنشستگان خرید یا حتی اجاره خانه است. با بالا رفتن قیمت خرید خانه و حتی اجاره و رهن آن؛ قدرت خرید بسیاری از مردم کاهش پیدا کرده و به همین دلیل هم لزوم توجه دولت به این موضوع را پررنگ تر کرده است.

رحمت الله پورموسی در ارتباط با حل مشکل مسکن کارگران با استفاده از خانه‌ های اجاره ‌ای، اظهار کرد: ایده خانه‌ های اجاره ‌ای ایده خوبی است و در رفع دغدغه مسکن کارگران بی تاثیر نیست، اما این ایده نمی ‌تواند راه حل نهایی این مساله باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: هم اکنون بخش بزرگی از سبد معیشت خانوارهای کارگری، اختصاص به هزینه های مسکن و اجاره بها دارد. در حال حاضر در حاشیه شهرها اجاره خانه به شدت بالا رفته است به صورتی که اگر کسی ۵ میلیون تومان حقوق بگیرد باید سه میلیون تومان اجاره بدهد و با دو میلیون تومان باقی مانده نمی تواند امورات زندگی خود را به خوبی بگذراند.

این فعال کارگری تاکید کرد: خانه های اجاره ای در صورتی گزینه خوبی هستند که برای مثال به مدت دو سال با نرخ ثابت به کارگران و اقشار ضعیف جامعه اجاره داده شوند. در این صورت هم کارگران دغدغه خانه را نخواهند داشت. البته این موضوع موقتی خواهد بود و  نمی تواند برای همیشه و دائمی مشکل مسکن کارگران را حل کند و در نهایت بتوانیم کارگران را موقتا در جایی اسکان دهیم.

پورموسی ضمن اشاره به این موضوع که در بحث خانه دار شدن باید کارگران را به صورت خاص در نظر بگیریم تصریح کرد: کارگران نمی‌ توانند شخصی بسازند و حقوق و دریافتی آنها کفاف پرداخت اقساط سنگین وام های مسکن را نمی دهد؛ به همین دلیل هم معتقدم دولت باید پای کار بیاید و جای مسکن را در سبد معیشت کارگران و بازنشستگان پر کند. این کار هم راه دارد و راهش این است که از طریق تعاونی‌ ها زمین رایگان اختصاص بدهیم و تعاونی ‌ها با قیمت پایین برای کارگران و بازنشستگان خانه های ارزان بسازند.

بر اساس اظهارات این فعال کارگری، دولت می ‌تواند وزارت کار را مکلف به آن کند که در هر استان و شهرستان زمین های رایگان در اختیار تعاونی ها گذاشته شود و در کنار آن تسهیلات بلند مدت با سود پایین اختصاص بدهد، تا به این صورت کارگران و بازنشستگان با عضویت در تعاونی ‌ها صاحب خانه های ارزان شوند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید «مزایده های املاک با کاربری مسکونی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها