بزرگترین جرثقیل جهان کدام است ؟

بزرگترین جرثقیل جهان

جابجایی و نقل و انتقال کالاها و مصالح سنگین نیازمند ماشین های عظیم الجثه ای است که قدرت بالایی دارند. یکی از این ماشین ها جرثقیل ها هستند. با گذشت زمان نیز جرثقیل ها مدرن تر شده و توانایی های آنها بسیار بیشتر شده است. از گذشته تا به امروز از جرثقیل ها برای انجام کارهای مختلفی مانند جابجایی قطعات سنگی کوه ‌ها به ‌منظور ساخت معابد، انجام امور کشاورزی، حرکت توربین‌ های بادی عظیم و غیره استفاده شده و این روزها نیز برای ساخت انواع سازه ها مانند پل ها، کارخانجات و دیگر کارهای عمرانی کاربرد دارند. ما در ادامه این مقاله از مجله هزاره به معرفی بزرگترین جرثقیل جهان می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بزرگترین جرثقیل جهان به وزن ۵ هزار تن

امروزه تعداد زیادی جرثقیل توسط شرکت های مختلف دنیا طراحی و ساخته می شود که برای انجام کارهای سنگین تر در پروژه های بزرگ تر عمرانی، نیاز به جرثقیل های بزرگ تر و قدرتمندتری است. شرکت سارنس بلژیک، شرکتی است که جرثقیلی با ظرفیت ۵۰۰۰  تن را که بزرگترین جرثقیل ساخته شده تا به امروز در جهان است؛ راه اندازی کرده است. این جرثقیل بسیار بزرگ و غول پیکر بوده و با نام مستعار  ” بیگ کارل ” شناخته می شود. این جرثقیل  شکل و ظاهر و انعطاف پذیری یک جرثقیل متحرک تمام و کمال را با وینچ و کابل و قلاب دارد و به راحتی چرخش ۳۶۰ درجه ای را به همراه دارد .

بوم اصلی این جرثقیل از ۱۱۸ متر تا ۱۶۰ متر قابلیت افزایش داشته و جیب آن می تواند تا ۱۰۰ متر اضافه شود . این ترکیب ارتفاعی در حدود ۲۵۰ متر و شعاعی در حدود ۲۷۵ متر به وجود خواهد آورد. بر اساس اعلام شرکت سارنس این میزان از انعطاف پذیری هر درخواست و نیاز مشتری برای انجام بار برداری را تضمین و حمایت خواهد کرد.

این جرثقیل با استفاده از هر دو قلاب خود، می تواند بر روی بوم اصلی و جیب کار کند. این دسترسی موجب  می شود که کلیه فضاها و نواحی کاری داخل محوطه سایت را پوشش داده و تعمیرات و ترکیب کارها را با سرعت و ظرفیت بالاتر و همچنین زمان کمتری انجام بدهد.

بنا بر اعلام شرکت سازنده این جرثقیل، بزرگترین جرثقیل جهان کمترین فشار را بر زمین وارد خواهد کرد. بر این اساس حتی در بیشترین شعاع کاری، SGC-250 هرگز فشاری بیشتر از ۲۵ تن بر متر مربع به زمین وارد نخواهد شد. این موضوع  به لطف تعداد چرخ های زیاد بر روی دو رینگ حرکتی ریلی و بالشتک بار پخش کنی است که در زیر این جرثقیل بزرگ قرار دارد . جرثقیل SGC-250 دارای وزنه تعادل  5.200  تنی است و ۱۲۸ عدد چرخ دارد .

کاربردهای این جرثقیل با استفاده از ۱۱۲ عدد موتور در ۶ پکیج قدرتی، در نصب پل ها ، کارخانجات پتروشیمی ،  کارخانجات کشتی  سازی و کارهای عمرانی است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های تامین، اجاره خودروهای سنگین » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها