آخرین وضعیت سرمایه گذاری در تولیدات کشور

آخرین وضعیت سرمایه گذاری در تولیدات کشور

بررسی جوازهای تاسیس صادر شده برای بنگاه های صنعتی در ۵ ماه نخست سال جاری نشان می دهد که در این بخش افت ۳۸.۶ درصدی داشته ایم که بیانگر کاهش تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در تولیدات کشور است. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

افت سرمایه گذاری در تولیدات کشور

سرمایه گذاری و ورود به تولیدات داخلی کشور، یکی از نشانه های رشد اقتصادی در هر کشوری است. به این صورت کشورهایی که میزان سرمایه گذاری آنها در تولیدات داخلی بیشتر باشد، نه تنها رشد اقتصادی بیشتری دارند، بلکه این موضوع به جذب سرمایه های خارجی بیشتری نیز منجر خواهد شد. این موضوع همچنین در میزان تورم سالانه یک کشور نیز تاثیر خواهد گذاشت.

 بنابراین یکی از شاخص هایی که برای بررسی فعالیت سرمایه گذاران و تمایل آنها برای حضور در بخش صنعتی و تولیدی کشور بررسی می شود؛ میزان جوازهای صنعتی صادر شده است. بر این اساس بررسی آمارهای وزارت صمت از وضعیت ساخت و تاسیس بنگاه ‌های صنعتی نشان دهنده آن است که در ۵ ماه نخست سال جاری، برای ۹ هزار و ۱۷۹ بنگاه جواز تاسیس صادر شده است که کاهش ۳۸.۶ درصدی نسبت به ۵ ماهه سال گذشته را تجربه کرده است.

علاوه بر این، بررسی بخش مربوط به سرمایه گذاری در این بخش ها نشان می دهد که سرمایه پیش بینی شده در ۵ ماه ابتدایی سال جاری، برای جوازهای تاسیس معادل بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۵.۳ درصد افزایش داشته است.

برآوردهای صورت گرفته نشان می دهد که با اجرای این پروژه‌ها، ۲۴۴ هزار و ۷۲۹ شغل ایجاد خواهد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۳۳.۹ درصدی روبرو بوده است.

بنابراین آمار مرتبط با جوازهای تاسیس صادر شده نشان دهنده آن است که با کاهش تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در تولیدات روبرو بوده ایم.

علاوه بر این آمارها در بخش تولید کشور نشان می دهد که در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری برای ۲ هزار و ۵۴۴ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده است که این میزان کاهش ۱۲.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داشته است.

همچنین میزان سرمایه پروانه ‌های بهره ‌برداری صادر شده هم بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد کاهش را تجربه کرده است. در این بخش همچنین پیش بینی های صورت گرفته نشان می دهد که ۴۸ هزار و ۸۹۵ شغل ایجاد شود که در مقایسه با به مدت مشابه پارسال، با افت ۳۵.۵ درصدی روبرو بوده است.

بر این اساس، بررسی های صورت گرفته نشان دهنده آن است که تعداد واحدهای جدیدی که در ۵ ماه سال جاری، پروانه بهره برداری گرفته است، نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های روز کشور » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها