آیا قراردادهای کار حجمی حذف می شود؟

آیا قراردادهای کار حجمی حذف می شود؟

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تاکید بر این که با تصویب و اجرای درست طرح ساماندهی کارکنان دولت(کار حجمی)، قالب‌ های استخدامی کارکنان ساماندهی می ‌شود، تصریح کرد: این طرح کمک می کند تا شاهد ثبات و امنیت شغلی بیشتر کارکنان باشیم. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

حذف قرارداد کار حجمی

ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، در ارتباط با آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در این کمسیون، اعلام کرد: ما جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی کرده و تقریبا آن را نهایی کرده ایم. هم اکنون نیز  در حال جمع ‌بندی آن هستیم. در این زمینه نیاز است تا  یک جلسه با مسئولان دولتی در ارتباط با تامین بار مالی آن برگزار شود.

وی ضمن اشاره به این که در حال حاضر چند نوع قرارداد استخدامی وجود دارد که باید ساماندهی آن انجا می شد، افزود: طرح مورد نظر، مانع از فعالیت واسطه گران در انعقاد قراردادهای شغلی در قالب‌ های مختلف خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که با تصویب و اجرای درست طرح ساماندهی کارکنان دولت، قالب‌ های استخدامی کارکنان ساماندهی خواهند ‌شد، اضافه کرد: بعد از تصویب طرح مذکور دیگر قراردادی با عناوینی چون کار معین، حجمی و مسائلی از این دست وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، این طرح موجب خواهد  شد که ما شاهد ثبات و امنیت شغلی بیشتر کارکنان باشیم.

اسماعیلی در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: تعداد بسیاری از گروه های شغلی که مشکلاتی در ارتباط با قراردادهای خود دارند، با پیشنهاداتی که در صحن و کمیسیون اجتماعی ارائه شده است؛ شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد.

وی در ارتباط با موضوع بار مالی این طرح خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون در این طرح به گونه ای عمل کرده ‌اند که این طرح بار مالی برای دولت نداشته باشد و قرار بر آن شده است که در این ارتباط با مسئولان دولتی ذیربط جلسه ای برگزار کنیم.

خبرهای جدید از مجلس، آیا قراردادهای کار حجمی حذف می شود؟

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین گفت: در صورتی که جمع ‌بندی ‌های نهایی درباره این طرح صورت بگیرد، احتمالا با توجه به اهمیت موضوع و درخواست نمایندگان برای در اولویت قرار گرفتن آن، طرح در هفته ‌های آینده در دستورکار جلسه علنی قرار خواهد گرفت.

قرارداد معین معمولا برای انجام یک عمل مشخص و خاص منعقد می ‌شود که پیش از شروع کار، زمان دقیق و پایان آن مشخص نیست. به عنوان مثال پروژه ساخت یک دیوار، طراحی یک طرح، بافتن یک قالی و غیره، همه در دسته‌ بندی قرارداد کار معین قرار می‌ گیرند. در این نوع از قرارداد کارفرما، برای انجام همان کار به ‌صورت مشخص با فرد یا گروهی قرارداد را منعقد می کند. به همین دلیل هم کاملا واضح است که قرارداد مدت معین، موقت بوده و به‌ محض انجام کار یا پروژه، قرارداد به اتمام می رسد. در قرارداد حجمی نیز بر اساس ساعت کاری که انجام می شود، حقوق دریافت می شود. افرادی که در این نوع از استخدام فعال می شوند معمولا زیر نظر یک کارفرما یا پیمانکار کار می کنند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید «مزایده های روز کشور» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها