پارک حاشیه ای چیست و مناقصات آن چگونه است؟

پارک حاشیه ای چیست

بر اساس تعریف شهرداری پارک حاشیه ای بخشی از فضای کار کنار خیابان است که به توقف وسایل نقلیه موتوری اختصاص پیدا می ‌کند. از این نوع پارک برای دسترسی به مراکز خدماتی و فروشگاه‌ ها در سریع‌ ترین زمان ممکن و با کم ‌ترین زمان ممکن استفاده می ‌شود. در این مکان ها شهرداری آنها را با استفاده از تابلوهایی آبی رنگ مشخص کرده است و این تابلوها یکی از انواع تجهیزات ترافیکی است.

هدف اصلی شهرداری از این طرح آن بود که  با استفاده از این قسمت ها در کنار خیابان محل دسترسی مردم به مراکز و فروشگاه ها راحت تر شود. این کار برای دسترسی بهتر به مراکز پر رفت و آمد بود تا مردم بتوانند بدون اتلاف وقت به مرکز یا فروشگاه مورد نظر خود مراجعه کنند. همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی برای حفظ نظم در مورد پارک هوشمند حاشیه ای از گشت های مخصوص این پارک استفاده می کند. در ادامه این مقاله از مجله هزاره به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت. پس با ما همراه شوید.

کاربرد پارک حاشیه ای

همان طور که گفتیم پارک حاشیه ای فضایی از کنار خیابان است که برای توقف وسایل نقلیه طراحی شده است تا شهروندان دسترسی راحت تر و سریع تری به مراکز خدماتی و فروشگاهی در کمترین زمان ممکن داشته باشند. برای استعلام  پارک حاشیه ‌ای کاربران می ‌توانند از طریق سایت و اپلیکیشن پیشخوان ۲۴ در کنار سایر خدماتی که این سامانه ارائه می دهد، اقدام کنند. برای این کار تنها با وارد کردن شماره پلاک خودرو خود، می‌توانید فورا جزئیات عوارض پارک حاشیه‌ ای اتومبیل‌ خود را استعلام کرده و پرداخت کنید.

این پارکینگ ها درواقع قسمتی از خیابان‌ های عمومی در بخش طرح ترافیک یا سایر مناطق تهران (نزدیک فروشگاه‌ها و مراکز تجاری و تفریحی) هستند و خودروهایی که در این محدوده متوقف می ‌شوند توسط دوربین ثبت خواهند شد. باتوجه به مدت زمانیکه خودرو‌ی شما در این جایگاه ‌های ویژه قرار دارد، هزینه ای نیز پرداخت می شود.


بیشتر بخوانید:آشنایی با انواع پارکینگ و مزایده پارکینگ

بر اساس ماده ۱۵قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی پارک وسیله نقلیه در معابر شهری پرترافیک و در محدوده زمانی ۷ الی ۲۱روزهای کاری بدون پرداخت حق توقف پس از نیم ساعت اول به منزله ارتکاب تخلف (پارک ممنوع) خواهد بود. هزینه‌ی ورودی در محدوده طرح های ترافیکی برای استفاده از پارکینگ حاشیه‌ای ۷۰۰ تومان و در خارج طرح ۵۰۰ تومان است که توقف در نیم ساعت اول رایگان است و بعد از آن براساس فرمولی مشخص هزینه توقف بصورت پلکانی محاسبه می ‌شود.

پارک حاشیه ای چیست و مناقصات ان

مناقصات پارک حاشیه ای

پارک حاشیه ای نیز مانند موضوعات مختلف دیگر وارد فرایند مناقصات شده است. در این فرایندها شرکت های دولتی و خصوصی برای اجرای این فضاها اقدام به برگزاری مناقصاتی می کنند که با اعلام یک فراخوان عمومی این فرایند آغاز می شود. سپس شرکت کننده ها اقدام به ارائه اسناد و مدارک خود کرده و وارد فرایند رقابتی مناقصه پارک حاشیه ای می شوند. مناقصات پارک حاشیه ای عمدتا در زمینه هایی مانند اجرای پارک حاشیه ای ورودی، محله، بلوار و غیره انجام می شود که پیمانکاری که دارای ویژگی های کیفی لازم بوده و قیمت مناسب تری ارائه دهد در این زمینه برنده مناقصه خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های خدمات پارکینگ » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

پورشه؛ خودرویی که از مزایدات جا ماند

پورشه؛ خودرویی که از مزایدات جا ماند!

بررسی ها نشان می دهد که حداقل ۲۷ دستگاه از ۳۱ دستگاه خودروی پورشه موجود در گمرک نوشهر که بنا بود در مزایده به متقاضیان واگذار شود، به ‌دلیل مغایرت از گردونه مزایدات خودروهای لوکس