نکاتی درباره شرکت‌های خدمات نظا‌فتی

مناقصه خدمات

خدمات نظافتی درواقع خدماتی هستند که توسط شرکت‌ها و با هدف کمک کردن به دیگران در انجام امور خدماتی و نظافتی ارائه می‌شوند. بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی این خدمات را به شهروندان ارائه می‌دهند و عمدتا خدمات آنها در حوزه نظافت منزل ، نظافت راه پله ، نظافت شرکت‌ها ، پذیرایی از مراسم ، قالیشویی ، اسباب کشی و غیره است.

شرکت‌های خدمات نظافتی برای انجام این امور با اعزام نیروهای نظافتچی که دارند به محل مشتریان به خانواده‌ها و مدیران ساختمان کمک کرده و در ازای آن دستمزد دریافت می‌کنند. برخی از خدمات نظافتی مانند قالیشویی درخواستی بوده و پس از تماس مشتری آنها در محل حاضر شده و فرش‌ها را برده و به کارگاه منتقل می‌کنند و بعد از شستشو و خشک کردن فرش‌ها آنها را به مشتری تحویل می‌دهند. ما در ادامه به وظایف شرکت‌های خدمات نظافتی، مزایای استفاده از آنها و حضور آنها در مناقصات مختلف می‌پردازیم.

وظایف شرکت‌‌های خدماتی

 • ثبت سفارش مشتریان به همراه آدرس و زمان سرویس دهی به آنها
 • هماهنگی با نیروهای خدماتی شرکت برای ارائه سرویس در زمان تعیین شده
 • اعزام نیروی خدماتی به منزل و یا محل مشتریان در زمان تعیین شده
 • پیگیری نیروهای خدماتی به منزل در زمان تعیین شده
 • گرفتن گزارش از مشتریان برای دریافت نحوه عملکرد نیروها
 • بررسی انتقادات و پیشنهادات احتمالی مشتریان
 • بهبود کیفیت خدمات ارائه شده
 • ارائه فاکتور به مشتریان در هنگام رسیدن نیروهای شرکت به محل مشتریان

علاوه بر وظایفی که شرکت‌های خدمات نظافتی دارند؛ ویژگی‌هایی را نیز دارند که اولین و مهم‌ترین آنها، دارا بودن شماره ثبت است. همچنین نیروهای شرکت باید جوان، متعهد و مجرب باشند و در سلامت کامل جسمی و روحی باشند. این دسته از شرکت‌ها باید برای ارائه خدمات خود در زمان مشخص شده حاضر شوند و تاخیر نداشته باشند. از سوی دیگر تعرفه انجام خدمات شرکت‌ها باید منطقی و مناسب بوده و با میزان کار همخوانی داشته باشد.

شرکت‌های خدمات نظافتی باید نظرات، انتقادات و پیشنهادات مشتریان خود را پذیرا باشند و در اصلاح کار خود تلاش کنند. معمولا این شرکت‌ها مهر رسمی دارند و نیروهای حاضر در محل باید این مهر را به همراه داشته باشند. علاوه بر این حفظ بهداشت و نظم در انجام کارها توسط نیروهای خدماتی یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که این شرکت‌ها باید در نظر بگیرند.

مناقصه خدمات نظافتی

مزایای استفاده از خدمات نظافتی

 • شرکت‌های خدماتی همیشه در دردسترس بوده و این در حالی است که افراد نظافتچی ممکن است در زمان مورد نیاز در دسترس نباشند یا در محل دیگری مشغول به کار باشند.
 • شرکت در قبال مشتریان خود مسئولیت پذیر است در حالیکه افراد نظافتچی به تنهایی این مسئولیت را قبول نمی‌کنند.
 • تضمین کیفیت خدمات ارائه شده نظافتی توسط شرکت.
 • جبران کم کاری افراد نظافتچی ارسال شده توسط شرکت.

حضور خدمات نظافتی در مناقصات

بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی خدمات نظافتی مربوط به ادارات و سازمان‌های خود و یا زیر نظر خود را به این شرکت‌های پیمانکار می‌سپارند. برای واگذاری این خدمات نیاز است تا این شرکت‌ها در مناقصات سازمان‌های مناقصه گزار شرکت کرده و رقم خود را برای انجام خدمات مشخصی در یک پاکت مهر و موم شده ارائه دهند. در صورتی که رقم مناقصه گر از دیگر افراد شرکت کننده در مناقصه کمتر باشد، می‌تواند به عنوان برنده مناقصه اعلام شود و طی یک قرارداد خدمات نظافتی مکان مورد نظر را در طی دورانی مشخص که در قرارداد ذکر شده آغاز کند.

در این مناقصات، نوع کار، مدت زمان انجام آن و مدارکی که نیاز است تا مناقصه گران تحویل سازمان بدهند؛ قید می‌شود. در ضمن مناقصه گران باید مدارک و اسناد خود را تا تاریخ اعلام شده تحویل بدهند و سازمان نیز ملزم است تاریخ اعلام برنده مناقصه را اعلام کند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های ایاب و ذهاب» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها