مناقصات (مناقصه)

بروز ترین و جامع ترین پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مناقصه های روز دولتی, خصوصی, عمرانی, ساختمانی, نفت و گاز، شهرداری، صنایع فولات، شیمی، ماشین آلات و… به همراه مناقصات رسمی کل کشور

برای دریافت مناقصات بر روی لینک زیر کلیک کنید

https://www.hezarehinfo.net/tenders

مناقصه چیست

مناقصه فرایندی است رقابتی که مناقصه گزار برای تأمین کیفیت مورد نظر خود (بر اساس اسناد مناقصه) تعهدات موضوع معامله را به مناقصه گری که در ارزیابی های کیفی، بازرگانی و فنی بالاترین امتیاز را کسب نموده و کمترین قیمت متناسب را پیشنهاد کرده باشد واگذار می‌نماید. مناقصات به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می‌شوند و فرایند برگزاری مناقصات شامل تأمین منابع مالی، تعیین نوع مناقصه، تهیه اسناد مناقصه، ارزیابی کیفی مناقصه گران، فراخوان مناقصه، ارزیابی پیشنهادها و تعیین برنده مناقصه و درنهایت انعقاد قرارداد می‌باشد. در حال حاضر یکی از مهمترین پارامترهای توفیق مناقصه گرها، دسترسی جامع، سریع و تخصصی به مناقصات کشور می‌باشد. شرکت ارتباط گستران هزاره با نزدیک ۲ دهه فعالیت در حوزه اطلاع رسانی تخصصی مناقصات کشور و با هدف کمک به بنگاه‌های اقتصادی کشور، کلیه مناقصه های ایران را به‌صورت روزانه و طبقه بندی شده ارائه می‌نماید.

اسناد مناقصه

اسناد مناقصه مهمترین بخش از فرایند برگزاری مناقصه است که براساس الزامات و نیازمندیهای هر پروژه توسط مناقصه گزار تهیه میشود. اسناد مناقصات با توجه به شرایط تعریف شده توسط مناقصه گزاران میتواند به صورت رایگان و یا در قبال پرداخت هزینه خرید اسناد در اختیار متقاضیان شرکت در مناقصه قرار گیرد. اسناد مناقصه می تواند شامل مواردی از قبیل شرح کامل درخواست های پروژه ، نوع و مبلغ تضمین مناقصه، زمان و محل دریافت اسناد مناقصه، مهلت تحویل پیشنهاد ها و بازگشایی پاکات، تضامین حسن انجام کار و پیش پرداختهای مناقصه، مشخصات فنی و بازرگانی مناقصه ، پارامترهای ارزیابی کیفی مناقصه گران، شرایط خصوصی و عمومی مناقصه و سایر اسناد مورد نیاز مناقصه گر باشد. از جمله خدمات مهم شرکت ارتباط گستران هزاره، سرویس تهیه اسناد مناقصه است که از جمله مزایای این سرویس کاهش زمان و هزینه های تهیه اسناد مناقصات برای مناقصه گران میباشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به بخش تهیه اسناد مناقصه مراجعه گردد.

مناقصات ایران و دیگر کشورها

برگزاری مناقصات به عنوان یکی از موثرترین اهرمهای اقتصادی در ایران و سایر کشورهای جهان حائز اهمیت بوده و بسیاری از پروژه های عمرانی و زیربنائی ، خرید کالا و خدمات و … از طریق برگزاری مناقصات تامین میگردند. بررسی آماری محل برگزاری مناقصات در شهرهای کشور و سایر کشور های دیگر میتواند تحلیل دقیقی از اهمیت مناقصات در پیشرفت اقتصادی محل های برگزاری ارائه نماید. نگاهی به حجم مناقصات برگزار شده در استانهای تهران، خوزستان، اصفهان، فارس، خراسان و آذربایجان میتواند تصویر روشنی از رابطه برگزاری مناقصات با پیشرفت اقتصادی محل برگزاری ارائه نموده و در سطح بین المللی نیز با نگاهی به آمار مناقصات در کشورهای نظیر آلمان، آمریکا، کشورهای اروپایی و سایر کشورهای صنعتی رابطه بین مناقصات و پیشرفت های اقتصادی کاملا مشهود میباشد. شرکت ارتباط گستران هزاره با سرویس تخصصی و تفکیک شده استانی توانسته است تصویر روشنی را در اختیار مناقصه گران کشور قراردهد. جهت مشاهد مناقصه های استانی به صفحه مناقصات به تفکیک منطقه مراجعه گردد.