تخریب ساختمان آتش نشانی و احداث ایستگاه جدید در بندر انزلی

مناقصه تخریب ساختمان آتش نشانی

شهرداری بندر انزلی از تخریب ساختمان قدیمی ایستگاه آتش نشانی در منطقه کلویر بندر انزلی خبر داد و اعلام کرد که این سازمان به دنبال احداث یک ساختمان جدید برای سازمان آتش نشانی و طی برگزاری مناقصه است.

در منطقه کلویر بندر انزلی یک ایستگاه قدیمی آتش نشانی با  ۱۶ نیروی آتش ‌نشان همراه با دو خودروی اطفای حریق مستقر هستند و در دو شیفت کاری به شهروندان این منطقه خدمات ‌رسانی می‌کنند. اما این ساختمان قدیمی امکانات بسیار کم و ضعیفی داشته و فاقد گرمخانه است. به همین دلیل هم آتش نشان‌ها برای خشک کردن لباس و تجهیزات آتش نشانی در هنگام بازگشت از ماموریت دچار مشکل هستند. این ساختمان قدیمی همچنین در مقابل سوله‌ای قرار دارد که قرار است در آن مکان سالن آمفی تئاتر احداث شود.

شهرداری بندر انزلی با اشاره به نیاز نیروهای آتش نشانی به ساخت یک ساختمان جدید و تخریب ساختمان قدیمی اظهار داشت: با هدف بالا بردن رفاه و روحیه نیروهای آتش نشانی و همچنین زیبا سازی و آزاد سازی فضای محل احداث سالن آمفی تئاتر، تخریب ساختمان قدیمی ایستگاه آتش نشانی کلویر در دستور کار قرار گرفته است و ساختمانی جدید با امکانات مناسب و امروزی احداث خواهد شد.

پیمانکار احداث ساختمان جدید ایستگاه آتش نشانی بندر انزلی از طریق برگزاری مناقصه و اعلام فراخوان آن مشخص شده است و با توجه به اینکه رقم پیشنهادی پیمانکار مقداری بیش از هزینه‌ای است که پیش بینی شده بود؛ شهرداری بندر انزلی این طرح را برای بررسی به کمیته فنی ارجاع داده است و در یک ماه آینده احداث پروژه جدید با اعتبار حدود ۳۶ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

شهردار بندر انزلی اضافه کرده است: فضای انجام تمرینات ورزشی آتش نشانان نیز مناسب نبوده است و در حال حاضر یک فضای بهتر و به صورت موقت برای آنها ایجاد شده است که در شان و جایگاه آتش نشانان باشد. وی افزود: رفاه آتش نشانان بندر انزلی برای مدیریت شهری بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل هم تخریب ساختمان قدیمی در جریان مناقصات و ایجاد یک فضای ورزشی با امکانات مناسب در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

مناقصه تخریب ساختمان آتش نشانی

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر انزلی  با دارا بودن ۶۵ نیروی انسانی، ۱۱ خودروی سنگین اطفای حریق و یک دستگاه خودروی پیشروی امداد و نجات جاده‌ای، در چهار ایستگاه فعالیت می‌کند. بندرانزلی نیز یکی از شهرهای شمالی کشور است که با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سیستم های ایمنی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط