بهبود حفاظت الکترونیک با ساخت سیستم حصار الکتریکی

حفاظت الکترونیک

حفاظت الکترونیک به معنای استفاده از تجهیزات و سیستم‌های الکترونیک برای ایجاد امنیت در بخش‌های مختلفی مانند ساختمان‌های مسکونی، ادارات دولتی و خصوصی، پتروشیمی‌ها و شرکت‌های نفتی و یا حتی ایجاد ایمنی در سطح شهرها  است. حفاظت الکترونیک درواقع یکی از حوزه‌های کلی حفاظت فیزیکی اماکن به شمار می‌رود.

 امروزه حفاظت الکترونیک نقش بسیار مهمی در سطح امنیت ایفا می‌کند و به مواردی مانند سیستم نظارت تصویری یا  Closed Circuit TV ، سیستم حفاظت پیرامونی یا Perimeter Intrusion Detection Systems، سیستم اعلام حریق یا Fire Detection System، سیستم اطفاء حریق یا Fire Fighting System، سیستم کنترل دسترسی یا Access Control، سیستم گیتهای ورود و خروج  یا Gates Control، سیستم تحلیل هوشمند تصویری یا Surveillance Analytic System، سیستم تشخیص نفوذ یا Intrusion Systems اطلاق می‌شود. در کشور ما در حال حاضر شرکت‌های متعددی اقدام به تولید انواع سیستم‌های حفاظتی می‌کنند که اخیرا یکی از شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌ است سیستم حفاظت حصار الکتریکی هوشمند را برای نخستین بار در کشور تولید کند. در ادامه با مجله هزاره همراه شوید تا از این سیستم اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم.

مناقصات حفاظت الکترونیک

بسیاری از سازمان‌ها این روزها به منظور حفاظت از مراکز خود اقدام به برگزاری مناقصاتی می‌کنند تا بتوانند یک پیمانکار حرفه‌ای را در میان چندین شرکت کننده شناسایی کرده و برای این کار استخدام کنند. در این زمینه با ارائه یک فراخوان عمومی شرکت‌های تولید کننده یا ارائه دهنده حفاظت الکترونیک آمادگی خود را اعلام می‌کنند و مدارک مورد نیاز را به سازمان مناقصه گزار ارسال می‌کنند. با رقابت میان مناقصه گران، سازمان برگزار کننده می‌تواند بهترین انتخاب را برای حفاظت از مجموعه خود از میان تعدادی از شرکت کنندگان داشته باشد و برنده مناقصه شرکتی خواهد بود که کمترین قیمت پیشنهادی را ارائه بدهد و البته کیفیت کار مطلوبی داشته باشد. سپس قراردادی میان کارفرما و پیمانکار منعقد خواهد شد که تعهدات هر دو طرف در آن قید می‌شود و زمان شروع و پایان پروژه و دیگر جزئیات نیز در آن نوشته خواهد شد. معمولا مناقصات در این زمینه در حوزه‌های حفاظت فیزیکی از مجتمع‌ها مانند نصب دوربین‌های مداربسته،  انواع نظارت تصویری، مناقصه دوربین مداربسته، مدیریت تصاویر و مخابرات و غیره انجام می‌شود.

دوربین مداربسته

حصار الکتریکی یک سیستم بازدارنده حفاظت الکترونیک

سیستم حفاظت پیرامونی حصار الکتریکی هوشمند یکی از قدرتمندترین سیستم‌های هوشمند حفاظت الکترونیک است که نحوه فعالیت آن به این صورت است که به حصار محیطی موجود متصل شده و یا خود به عنوان یک حصار مجزا عمل می‌کند. این سیستم یک سیستم بازدارنده حفاظت الکترونیک است و از مفتول‌های فولادی تشکیل شده است. این مفتول‌های فولادی از پایه‌های حصار عایق شده‌اند و شوکی استاندارد و در عین حال کاملا ایمن بر روی آنها جریان دارد.

در این نوع سیستم هرگونه تلاش برای تخریب و خرابکاری، تعارض و بالا رفتن و یا بریدن با هشدارهایی اطلاع رسانی شده و در مرکز کنترل مشخص می‌گردد. برای کنترل بهتر این سیستم نرم افزار مدیریت سیستم‌های حفاظت الکترونیک هم طراحی شده است که با هدف مدیریت متمرکز و هوشمند کلیه سیستم‌های حفاظتی موجود در مجموعه و افزایش هماهنگی با دیگر سیستم‌های امنیتی و پایشی، نظیر دوربین‌های مداربسته، جهت مشاهده فوری کلی اتفاقات و تعارضات برنامه این سیستم را مدیریت می‌کند.

این سیستم هدایت مرکزی می‌تواند به پردازش اطلاعات تا ۲۵۶ عدد از واحدهای کنترل و هشدار بپردازد و با استفاده از تصاویر طراحی شده در صفحه نمایش، برای کاربران هم امکان استفاده و برنامه ریزی راحت را فراهم کرده است.

یک سیستم حفاظت پیرامونی قفس هوشمند میکروفونی نیز در سیستم حصار الکترونیکی هوشمند طراحی شده است که شامل سنسورهای خاص قابل نصب بر روی انواع حصار و قفس محیطی نزدیک حصار پیرامونی است. این سیستم حصار را هوشمند کرده و تعارض را به حصار نمایش می‌دهد و همچنین برای حفاظت از انواع قفس‌ها در برابر بالا رفتن و قطع کردن، تخریب حصار یا دیوار و نفوذ در زیر زمین به صورت ویژه طراحی شده است. حفاظت پیرامونی قفس هوشمند میکروفونی همچنین یک راه حل معتبر و مقرون به صرفه را برای حفاظت از فضا و محتویات داخلی ساختمان ارائه می‌کند. به این صورت که سیستم هشدار دهنده مرکزی محل انواع تعارضات در محل درب‌های ورودی، دیوارها و حصارها را می‌تواند شناسایی کرده و هشدار را اعلام کند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های الکترونیک» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. واردات قطعات الکترونیک گفت:

  مطلب بسیار مفید و کربردی بود. با اجازتون با ذکر منبع در وبسایت ما درج شد:
  https://yasanco.com

  1. آل‌احمد گفت:

   از حسن نظر شما سپاسگزارم
   درج با ذکر منبع بلامانع است

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مزایده پورشه

حاشیه پورشه های مزایده ای

معاون جمع ‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی در ارتباط با پورشه های مزایده ای اختلافی بین سال ساخت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ گفت: آن دسته از برندگانی که مبلغ خودروها را پرداخت کرده اند بیش