شروع برنامه های مديريتی مصرف برق در كشور

مدیریت مصرف برق

مدير عامل توانير اعلام كرد: اجراي برنامه هاي مديريت مصرف برق با توجه به شروع فصل اوج مصرف برق آغاز شده است. در ادامه اين خبر اقتصادي همراه با مجله هزاره باشيد.

اجراي متفاوت مديريت مصرف برق در کشور

آرش كردي، مديرعامل توانير با اشاره به شروع فصل اوج مصرف برق از آغاز اجرای برنامه های مديريتی مصرف خبر داد و اعلام كرد: در سال جاری به دنبال هماهنگی انجام شده با وزارت صمت و صنايع اين برنامه ها به صورت متفاوتی اجرا و مديريت خواهد شد.

كردی اضافه كرد: از همه صنايع خواسته شده است برنامه هاي تعطيلات و تعميرات خود را در زمان پيك مصرف برق به اجرا در بیاورند. به همين منظور نيز امضاي تفاهم نامه با صنايع از چندين ماه گذشته آغاز شده است تا برنامه ريزی دقيق تری انجام شود. زيرا طرح های مديريت مصرف زودتر آغاز مي شود و به صنايع نيز قبل از اجرا اطلاع رساني مي شود تا دچار خللی در توليد و مديريت بازار نشوند.

بر اين اساس صنايع تنها برنامه هاي تعطيلات و تعميرات سالانه خود را در زمان هايی كه صنعت برق اطلاع رسانی می كند به اجرا می گذارند كه اين موضوع مهم ترين ويژگي اين برنامه در سال جديد است.

مصرف برق مشتركان صنعتی

مدير عامل توانير علاوه بر اين با اشاره به مصوبه هيات وزيران در ارتباط با مشتركان صنعتی همكار با برق در فصل اوج مصرف اعلام كرد: بر اساس اين مصوبه مشتركانی كه با برنامه مديريت مصرف برق همكاری داشته اند در ماه های آينده جريمه نخواهند شد.

وی اضافه كرد: هماهنگي خوبی ميان وزارت خانه هاي صمت، نيرو و صنايع صورت گرفته است و اميد است با اجراي همه اين برنامه ها مديريت مصرف خوبي انجام شود.

كردي در ارتباط با بخش كشاورزی نيز گفت: بر اساس مشوق هاي در نظر گرفته شده در اين بخش و برنامه های تدوين شده مشتركان مي توانند در صورت استفاده نكردن از برق چاه هاي كشاورزي به مدت پنج ساعت در بازه زماني ۱۱ تا ۱۸ و انتقال زمان آبياری به ساعات ديگر از برق رايگان در ۱۹ ساعت باقي مانده در شبانه روز استفاده كنند. اين موضوع در تفاهم نامه همكاری آنها درج خواهد شد.

بر اساس اعلام مدير توانير، اين اقدام درواقع بر اساس اصول علمی در نظر گرفته شده است و آبیاری در ساعات گرم روز مغاير با اصول علمی است. به همين دليل هم برنامه های مديريت مصرف برق در بخش كشاورزی هم در ساعات گرم روز در نظر گرفته شده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های تجهیزات و پیمانکاری قرائت کنتور» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مناقصه تاسیسات صنعتی

روند مناقصات تاسیسات صنعتی  به چه صورتی است؟

این روزها و با هدف بهینه سازی انرژی خدماتی در ارتباط با طراحی تاسیسات صنعتی انجام می‌گیرد که شرکت‌های مختلفی اقدام به این طراحی می‌کنند. با توجه به اینکه هر سازمانی دارای نیروی لازم برای