محدودیت برق فولاد سازان و اعتراض انجمن فولاد

برق فولاد

با توجه به محدودیت‌های اعمال شده برق برای صنایع و ابلاغ آنها به واحدهای فولاد سازی، انجمن تولید کنندگان فولاد ایران نسبت به محدودیت برق فولاد اعتراض کرد و اعلام کرد: همه خاموشی‌ها در کشور باید در همه صنایع و با برنامه ریزی کارشناسانه انجام شود. در ادامه این خبر همراه با مجله هزاره باشید.

اعتراض انجمن فولاد به اعمال محدودیت برای برق فولاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پاسخ به اعمال محدودیت های مصرف برای این تولیدکنندگان کشور، در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار اصلاح این محدودیت‌ها شد. به دنبال ابلاغ محدودیت مصرف برق فولاد، دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اعلام کرد: باید با تدابیر کارشناسی، محدودیت تامین برق در کشور میان همه صنایع توزیع شود تا کارخانه‌های فولادی کشور دچار خسارت کمتری شوند.

سید رسول خلیفه سلطانی بخشنامه‌های صادر شده از سوی شرکت برق منطقه ای به تولید کنندگان فولاد کشور را بر خلاف انتظار عنوان کرده و هشدار داده است که این اتفاق حتی ممکن است منجر به تعطیلی سه ماهه کارخانه‌های تولید کننده به خصوص در بخش خصوصی شود.

دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد در نامه خود به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در سال ۱۴۰۰ فولاد ایران حدود شش میلیون تن از برنامه هدف گذاری خود عقب افتاده است که این موضوع موجب خسارت چهار میلیارد دلاری به اقتصاد این صنعت شده است. از اصلی‌ترین دلایل این امر محدودیت انرژی در صنعت فولاد بوده است.

وی در ادامه این نامه اضافه کرد: عمده بار خاموشی سال گذشته متوجه برق فولاد بوده است و انتظار می‌رفت تا در سال جاری با اتخاذ تدابیر کارشناسی، محدودیت برق فولاد کمتر شده و این محدودیت میان همه صنایع توزیع شود تا صنعت فولاد کشور متحمل خسارت کمتری شود. در حالیکه بخشنامه‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های برق منظقه‌ای به تولید کنندگان فولاد کشور نشان می‌دهد که این محدودیت‌ها همچنان وجود دارد. این مساله موجب تعطیلی سه ماهه تقریبا تمام کارخانه‌های تولید کننده فولاد به خصوص در بخش خصوصی خواهد شد.

خلیفه سلطانی در ادامه این نامه اشاره می‌کند: کاهش تولید فولاد موجب افزایش قیمت محصولات پایین دستی مانند لوازم خانگی، لوله و پروفیل و لوازم ساختمانی و حتی خودرو خواهد شد. بنابراین با هدف تنظیم بازار داخلی و توسعه صادرات فولاد کشور، بهتر است در شرایط تحریم و نیاز ارزی کشور تصمیماتی اتخاذ شود تا محدودیت های اعمال شده برای تولید کنندگان با سرعت اصلاح شود.

دبیر انجمن فولاد کشور همچنین در زمینه مشارکت در مطالعات کارشناسی برای مدیریت منصفانه محدودیت‌های انرژی کشور اعلام آمادگی کرد تا با این کار خسارت وارد شده به تولید کنندگان کاهش یابد.

ابلاغیه شرکت برق به فولاد سازان برای محدودیت برق فولاد

بر اساس ابلاغیه های صادر شده از سوی شرکت‌های برق منطقه‌ای مصرف برق فولاد در واحدهای مختلف در بازه زمانی ۱۵ خرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه با محدودیت مصرف برق و بر اساس یک جدول مشخص ابلاغی روبرو خواهد بود. علاوه بر این شرکت‌های برق نیز هشدار داده‌اند که بر اساس مصوبه کاهش مصرف برق صنایع، در صورت عدم رعایت سهمیه‌ های ابلاغ شده، توسط مشترکان، علاوه بر افزایش بهای برق تا دو برابر تعرفه موجود، برای مصرف برق مازاد بر سهمیه تعیین شده، با اعلام قبلی، نسبت به قطعی برق واحد اقدام صورت می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های صنایع فولاد» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مزایده ستاد ایران

بررسی سامانه مزایده دولتی و احتمال تعلیق آزادسازی سواحل شمال

بر خلاف فرمان رئیس جمهور مبنی بر واگذاری ویلاهای شمال و نجات سواحل از مالکیت دستگاه‌ها؛ بررسی‌های اطلاعات سامانه مزایده دولتی در زمینه املاک نشان می‌دهد که ارگان‌های دولتی در این زمینه با آزادسازی سواحل