دست و پنجه نرم کردن 4 استان با کم آبی

بحران کم آبی

معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: استان های یزد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان با تنش آبی شدید روبرو هستند و باید برای مقابله با کم آبی برنامه ریزی شود. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

کم آبی، معضل جدی استان یزد

محمد هادی زاهدی  وفا، معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در جریان سفر خود به یزد، با اشاره به محدودیت جدی آب در استان های یزد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان گفت: اجرای خط پدافندی یزد برای  جبران نیاز و رفع تنش آبی در این استان در اولویت ما است.

وی در جریان سفر یک روزه خود به یزد، از طرح های آبی این استان بازدید کرده و بر تلاش به منظور تکمیل طرح های نیمه تمام آبی و تامین آب پایدار در این استان تاکید کرد. زاهدی وفا گفت: اجرای خط پدافند یزد باید سرعت بیشتری پیدا کند و این طرح علی رغم تاخیری که داشته است باید در اولویت قرار بگیرد.

وی افزود: دولت هم با همکاری بخش خصوصی برای حل مشکلات آبی استان با مدیران استان یزد همراهی خواهد کرد. دولت برنامه های آبی کشور را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است و تکمیل طرح های نیمه تمام در حوزه آب، برق، گاز، راه آهن و ارتباطات، جزو اولویت های دولت فعلی است. این کار نیاز به همکاری مدیران در حوزه های مختلف به منظور مقابله با کم آبی دارد.

زاهدی اضافه کرد: چهار استان یزد، خوزستان، چهارمحال بختیاری و اصفهان با محدودیت جدی آب روبرو هستند و برای این چهار استان کشور، برنامه‌های خاص کوتاه مدت مقابله با کم آبی در نظر گرفته شده است. باید ناهماهنگی های گذشته، آسیب ‌شناسی و کم‌کاری‌های صورت گرفته بررسی شود و مدیریت بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

زاهدی وفا با اعلام آمادگی به منظور اجرای انتقال خط دوم آب از خلیج فارس و دریای عمان به این استان گفت: امیدوار هستیم که با همکاری و همراهی همه مدیران استان یزد و وزارت نیرو بتوانیم به مردم استان این اطمینان را بدهیم که به لحاظ تامین آب شرب دچار بحران نخواهند شد.

زاهدی وفا در این سفر یک روزه به استان یزد، از طرح های آبی این استان از جمله رینگ آبرسانی شهر یزد، مخزن ۵۰ هزار متر مکعبی یزد در حال ساخت و طرح پدافندی تامین آب شرب استان در شرایط اضطراری از خط انتقال صنعت، بازدید کرده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های پیمانکاری آب و فاضلاب، منابع طبیعی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی