شرایط ورود به مناقصات برای شرکت های طبخ غذا

شرکت طبخ و توزیع غذا

یکی از فعالیت هایی که این روزها در ارتباط با آن اقدام به ثبت شرکت می شود؛ طبخ غذا است. تنوع غذا در کشور ما و به خصوص در میان اقوام مختلف موجب شده است تا شرکت های زیادی در این زمینه به ثبت برسد. شرکت‌هایی که در ارتباط با طبخ غذا ثبت می‌شوند؛ به فعالیت در حوزه های مختلفی مانند پخت و پخش غذا جهت اجرای مراسم شادی و مهمانی ها ، همکاری در مناقصات دولتی و خصوصی ، ارائه سرویس به سازمان ها ، ارائه سرویس و خدمات به شخصیت های حقوقی و حقیقی و همچنین دولتی و خصوصی ، سرویس دهنده ایاب ذهاب و غیره می پردازند. اما برای ثبت شرکت طبخ غذا چه باید کرد و شرایط ورود این شرکت ها به مناقصات دولتی و خصوصی به چه صورت است؟ در ادامه با پاسخ این سوالات، همراه مجله هزاره باشید.

مراحل ثبت شرکت طبخ غذا

برای ثبت این دسته از شرکت‌ها لازم است متقاضی به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت به آدرس اینترنتی irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و ثبت نام اولیه را انجام دهد. مراحل ثبت نام به شرح زیر است:

  •  تکمیل مشخصات متقاضی
  • انتخاب ۵ نام شرکت به ترتیب اولویت
  • تعیین موضوع و قالب فعالیت شرکت
  • درج آدرس و تلفن شرکت و دفتر مرکزی متقاضی
  • تعیین سرمایه اولیه با توجه به نوع شرکت
  • درج مشخصات تمامی اعضاء و میزان سهام
  • ارزیابی و بررسی تمامی مدارک توسط کارشناسان مربوطه
  • اخذ تاییدیه ( قبول درخواست یا رد درخواست و ارجاع مجدد به متقاضی برای رفع نقص)
  • ارسال مدارک از طریق پست به آدرس درج شده در تاییدیه
  • درج بارکد پستی در سامانه

با ارسال مدارک از طریق پست این احتمال وجود دارد که پرونده شما رد شود و به نشانی شما برگشت داده شود؛ یا آنکه اعلام رفع نقص شده و مدارک به منظور رفع نقص به نشانی شما برگشت داده شود. اگر مدارک  و شرایط شما مورد پذیرش باشد در این صورت نیاز است که خود شخص متقاضی یا وکیل او که در سامانه‌ای که به آن در بالا اشاره کردیم، قید شده است؛ به صورت حضوری و با همراه داشتن اصل وکالت نامه و دیگر مدارک به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کند و پس از پرداخت هزینه های قانونی و امضا در دفاتر مورد نیاز مدارک شرکت ثبت شده را دریافت کند.

در آخرین مرحله از مراحل ثبت شرکت طبخ غذا شما با مراجعه به سامانه روزنامه رسمی و پرداخت هزینه انتشار آگهی روزنامه رسمی ثبت تاسیس شرکت، شما مجددا به سایت وارد شده و هزینه انتشار آگهی رسمی ثبت تاسیس شرکت خود را می پردازید.

مناقصه طبخ غذا

شرایط ورود شرکت طبخ غذا به مناقصات

بسیاری از سازمان‌های کوچک یا بزرگ دولتی برای بخش طبخ غذای خود نیروهایی را به صورت پیمانکاری از بیرون استخدام می‌کنند. در این زمینه شرکت های طبخ غذا می توانند با به عهده گرفتن این کار فعالیت های خود را گسترش داده و به معرفی بیشتر خود بپردازند. در این صورت مشتریان دائمی نیز پیدا خواهند کرد. سازمان ها این کار را از طریق برگزاری مناقصه انجام می دهند. چند شرکت طبخ غذا با ورود به این مناقصات به رقابت با هم پرداخته و در صورتی که کیفیت مورد نظر را داشته باشند و قیمتی مناسب را پیشنهاد بدهند برنده مناقصه خواهند شد.

یکی از شرایطی که از سوی سازمان های مناقصه گزار از شرکت های طبخ غذا مطالبه می‌شود؛ HSE PLAN شرکت های پیمانکار طبخ و توزیع غذا است. بنابراین شرکت های پیمانکاری طبخ  غذا و توزیع غذا رستورانی یا کترینگ های غذایی به منظور ورود به مناقصه حتما به گواهینامه HSE یا طرح HSE PLAN نیاز خواهند داشت.

اما اچ اس ای پلن (HSEPLAN) چیست؟  اچ اس ای پلن (HSEPLAN) طرحی با هدف فراهم کردن ایمنی و بهداشت و حفاظت از محیط زیست پیمانکار جهت انجام کلیه فرآیند های اجرایی و یا کارگاهی است. در واقع پیمانکاران طبخ غذا باید با داشتن یک نقشه راه از پیش تعیین شده توسط مسئول ایمنی خود فرآیند های خود را انجام بدهند. HSEPLAN  به دیگر عبارت به ایمنی و بهداشت در محل کار اشاره می کند و به دنبال آن نیز روش هایی  را پیشنهاد می دهد که به کارکنان مجموعه و محیط زیست آسیبی وارد نشود.

این طرح عمدتا توسط کارشناسان ایمنی، افسر ایمنی یا مسئول ایمنی کارگاه تدوین شده و برای اجرایی شدن به تایید مدیریت و کمیته فنی اجرا می رسد. در این طرح به صورت دقیق مشخص می شود که در کارگاه چه خطرات احتمالی و ریسک هایی وجود دارد و برای جلوگیری از این خطرات چه مواردی باید اجرایی شود. مسئول اجرای طرح اچ اس ای پلن  نیز افسر ایمنی یا مسئول ایمنی است و در صورتی که اتفاقی رخ بدهد او مسئول هر گونه اتفاق و حادثه ای خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید «مناقصه های آشپزخانه و سلف سرویس» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط