ظرفیت تجدید پذیرها تا پایان سال افزایش می یابد

مناقصه انرژی تجدیدپذیر

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ظرفیت تجدید پذیرها در تهران و تا پایان امسال به ۱۰ مگاوات خواهد رسید و اکنون هم با هدف مدیریت مصرف برق مولدهای خود نگهدار هر کیلووات ساعتی ۱۵۰۰ تومان خریداری می شود. در ادامه این خبر همراه مجله هزاره باشید.

 برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تجدید پذیرها

کامبیز ناظریان ضمن اشاره به برنامه های توسعه انرژی های تجدید پذیر در تهران گفت: ساتبا مجموعه ای با نیروهای متخصص است که در بنه وزارت نیرو وجود داشته و تدابیر خوبی را در راستای افزایش ظرفیت تجدید پذیرها اندیشیده است. به دنبال این تدابیر مقرر شده است تا ۱۰ هزار مگاوات انرژی نو در دوره چهار ساله در کل کشور ایجاد شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق با بیان اینکه برنامه های زیادی در این زمینه در نظر گرفته شده است افزود: هم اکنون در تهران ۳.۵ مگا وات انرژی تجدید پذیر در بخش خورشیدی وجود دارد که عدد مطلوبی نیست اما ما برنامه ای داریم که بر این اساس حدود ۱۰۰ مگاوات باید در طول دو سال آینده به ظرفیت انرژی های تجدید پذیر اضافه شود.

وی اضافه کرد: در سال جاری احداث پنج مگا وات انرژی تجدید پذیر در دستور کار شرکت توزیع تهران بزرگ بوده است که به عدد ۳.۵ مگا وات در ظرفیت تجدید پذیر اضافه می شود. بنابراین در کل ظرفیت تجدید پذیر تهران به ۸.۵ مگا وات تا ۱۰ مگا وات افزایش پیدا می کند.

کامبیز ناظریان ضمن اشاره به برنامه ریزی های صنعت برق و وزارت نیرو ابراز امیدواری کرد که در تابستان سال جاری علی رغم وجود ناترازی، خاموشی و محدودیتی در زمینه برق وجود نداشته باشد.

ناظریان تصریح کرد: در این زمینه باید از فرصت های مدیریتی استفاده شود. اقدامات بسیار خوبی نیز در قسمت نیروگاهی و دیگر بخش ها انجام شده است که در قالب یک کار مشارکتی و در حوزه مشترکان و استفاده از فرصت های مدیریتی مصرف تابستان به بهترین شکل ممکن پشت سر گذاشته می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق افزود: مصرف برق شهر تهران بیش از ۲۰۰۰ مگاوات است که حدود ۴۵ درصد مصرف کل کشور را شامل می شود. این میزان مصرف در زمان گرمای بیشتر هوا نیز بیشتر می شود. در حوزه مولدهای خود تامین هم بسیاری از سازمان‌ها حتی مجتمع‌های خانگی و تجاری و بخش‌ هایی دیگر که دارای مولدهای خود تامین هستند می‌توانند در زمان پیک از آن کنند، با اینکار ضمن اینکه  بخشی از بار خود را به مولد خود تامین منتقل می‌کنند و برای آن بخش نیز هزینه‌ای نمی‌پردازند صنعت برق نیز کیلووات ساعتی ۱۵۰۰ تومان انرژی را از آن‌ها خریداری می‌کند.

بنابر اظهارات مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق، پیش‌بینی ها بر این است که ظرفیت صرفه‌جویی ۱۵۰ مگاوات در شهر تهران وجود دارد  و می‌توان برق ۱۵۰ هزار مشترک را تامین کرد که به نظر عدد بزرگی است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های پست انتقال نیرو» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی