سقوط بیت کوین از جایگاه جهانی

سقوط بیت کوین از جایگاه جهانی

با افزایش گرفتن فشار فروش، بیت کوین که در زمره ۱۰ دارایی برتر جهانی بود در این رتبه بندی سقوط کرد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

خارج شدن بیت کوین از ۱۰ دارایی برتر جهان

پس از جذب سرمایه قابل توجه برای رتبه بندی در میان با ارزش ترین انواع محصولات سرمایه گذاری بیت کوین با توجه به ارزش بازار از ۱۰ دارایی برتر جهان خارج شد. زیرا این نوع ارز دیجیتال پرچمدار در یک بازار پر نوسان در حال حرکت است.

داده های اعلام شده توسط شرکت مارکت کپ نشان می دهد که بیت کوین هم اکنون با ارزش بازار ۳۹۰ میلیارد دلار در رتبه ۱۶ قرار گرفته است و به همین دلیل هم جایگاه خود را در مقایسه با دیگر دارایی های سنتی معروف از دست داده است.

در سال گذشته بیت کوین توانسته بود جایگاه خود را در ۱۰ گروه برتر حفظ کند و در عین حال هم موقعیت خود را به عنوان یکی از دارایی ها با بهترین عملکرد در دهه گذشته تثبیت کند.

طلا با ارزش بازار ۱۱ تریلیون دلار اما همچنان به عنوان با ارزش ترین دارایی باقی مانده است. این هر دو دارایی در بازار همچنان با تورم بالا فعالیت می کنند اما طلا توانسته جایگاه بهتری داشته باشد. دیگر دارایی های برتر نیز مانند  آرامکو عربستان با ارزش بازار حدود ۲.۲۵ تریلیون دلار در رتبه دوم است، پس از آن اپل با ۲.۱ تریلیون دلار قرار دارد، در حالی که مایکروسافت با ۱.۸۳ تریلیون دلار در رتبه چهارم و آلفابت با ارزش بازار ۱.۳۸ تریلیون دلار در رتبه پنجم قرار دارند.

علاوه بر این بازارهای رمز ارز دیجیتال و بازارهای سهام هم فروش قابل توجهی را داشته اند اما بیت کوین بیشترین ضربه را در میان دو طبقه دارایی در میان افزایش تورم و افزایش نرخ بهره تجربه کرده است. طی ماه های گذشته بیت کوین ارتباط نزدیکی با شاخص های سهام به خصوص نزدک داشته است.

همبستگی میان بازارهای سهام و کریپتو نیز همواره در حال افزایش است و اگر چه هر کدام متفاوت هستند اما  بازارهای مالی سنتی نیز در پی افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو ضربه خورده اند. پیش بینی ها حاکی از آن است که با ادامه نزول قیمت ها، بیت کوین قبل از صعود مجدد احتمالا به ارزشی پایین تر نزول کند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال ۸۸۷.۸۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۵۳ درصد کاهش یافته است. در حال حاضر ۴۳.۹۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۸ درصد کاهش را تجربه کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸.۶۰ میلیارد دلار است که ۲۲.۷۵ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۲۸ میلیارد دلار است که ۷.۳۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۲.۴۱ میلیارد دلار است که ۸۹.۴۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

تغییرات بیت کوین

  • قیمت: ۲۰ هزار و ۴۳۲.۶۰ دلار
  • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۸ درصد کاهش
  • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۰.۱۶ درصد کاهش

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سرمایه گذاری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

کیت آزمایشگاهی چیست؟

انواع کیت آزمایشگاهی و کاربردهای آن

یکی از تجهیزات اساسی که هر آزمایشگاهی به آن نیاز دارد؛ کیت آزمایشگاهی است. طی سال های اخیر و با شیوع بیماری کووید ۱۹ بارها نام کیت آزمایشگاهی تشخیص کرونا را شنیده ایم. اما این