ورود خودروهای وارداتی کمتر از 10 هزار دلار

ورود خودروهای وارداتی کمتر از 10 هزار دلار

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پلتفرم های خودرویی موجود در کشور گفت: عمده واردات خودروهای وارداتی مربوط به محصولات کمتر از ده هزار دلار خواهد بود زیرا در این صورت سبد محصولات کامل شده و قابلیت داخلی سازی نیز تدریجی صورت می گیرد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

 بحث بر سر آیین نامه خودروهای وارداتی

«سیدرضا فاطمی امین» در پایان نشست خبری خود اعلام کرد: آیین نامه واردات خودرو در ۱۰ بند  توسط دولت مطرح شده است که در ارتباط با یکی از بندهای آن بحث و بررسی بیشتری وجود داشته و در حال حل شدن است. پیش بینی ها نشان می دهد که از زمان ابلاغ آیین نامه خودرو تا واردات نخستین دسته از آنها حداقل دو ماه فاصله وجود خواهد داشت.

فاطمی امین اضافه کرد: دو دلیل برای واردات خودرو وجود دارد که اولی پر کردن شکاف عرضه و تقاضا و دومی کامل کردن سبد محصولات داخلی است. در سال گذشته کمتر از ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده است و این موضوع در حالی است که تقاضا در کشور بین ۱.۵ تا ۱.۶ میلیون دستگاه است. از سوی دیگر نبود واردات خودرو و عدم استفاده از خودروهای وارداتی به همراه وجود چندین میلیون خودرو فرسوده در کشور موجب شده تا در کشور یک تقاضای انباشته به وجود بیاید. این موضوع موجب تفاوت قیمت ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی قیمت کارخانه و بازار برخی از خودروها منجر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر افزایش ظرفیت خودرو سازی در سال جاری گفت: امسال برای تولید بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو سواری، وانت، تجاری و سنگین توسط خودروسازان برنامه گرفته شده است و این موضوع بخشی از تقاضای موجود در کشور را تامین خواهد کرد.

وی افزود:  نکته دیگر آن است که سبد محصولات موجود در کشور ناقص است، با توجه به اینکه سه پلتفرم خوب مربوط به خودروهای شاهین، تارا و ال ۹۰ در کشور وجود دارد که قیمت بالایی نیز دارند و دیگر پلتفرم ها قابل توسعه نیستند،  به همین دلیل در نظر داریم محصولات اقتصادی به طور مثال زیر ۱۰ هزار دلار که با قدرت خرید مردم متناسب باشد، وارد کنیم.

فاطمی امین همچنین گفت: انتخاب کشوری که خودروهای وارداتی از آنجا وارد کشور می شود به انتخاب وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست اما باید گزینه هایی مانند خدمات پس از فروش، انتقال فناوری و کیفیت و استاندارد لازم را دارا باشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید « مزایده های خودروهای سبک و ماشین سواری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

چگونه از بورس کالا، سیمان بخریم؟

چگونه از بورس کالا، سیمان بخریم؟

هر فردی می تواند با دارا بودن کد سهامداری از بازار بورس کالا خرید کند. برای خرید این نوع از کالاها یک حداقل و یک حداکثر در نظر گرفته شده است که بر اساس آن