وضعیت بازار مسکن در مناطق ارزان قیمت تهران

وضعیت بازار مسکن در مناطق ارزان قیمت تهران

بررسی ها نشان داده است که در ارتباط با وضعیت بازار مسکن، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در مناطق ۱۵ تا ۲۰ شهر تهران حدودا بین ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان است که با این وضعیت خرید یک آپارتمان ۵۰ متری حدود یک میلیارد تومان تمام خواهد شد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

 وضعیت بازار مسکن تهران در خرداد ماه ۱۴۰۱

آخرین آمارها از وضعیت بازار مسکن در شهر تهران نشان می دهد که میانگین قیمت مسکن در خرداد ماه سال ۱۴۰۱ در ارزان ترین منطقه شهر تهران یعنی منطقه ۱۸ حدود ۱۹.۵ میلیون تومان در هر متر مربع بوده است. پس از این منطقه، منطقه ۱۷ تهران قرار دارد که نرخ هر متر مربع خانه در این منطقه ۲۰.۷ میلیون تومان است. پس از این دو منطقه در تهران، منطقه  20 قرار دارد که قیمت خانه در آن متری ۲۰.۹ میلیون تومان بوده و به عنوان سومین منطقه ارزان قیمت شهر تهران شناخته می شود.

این آمارها نشان می دهد که رشد قیمت مسکن در منطقه ۱۸ در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، ۵۴.۷ درصد بوده است. سال قبل متوسط قیمت خانه در این منطقه حدود ۱۲.۶ میلیون برای هر متر مربع بوده است. درواقع منطقه ۱۸ رشد بیشتری را در مقایسه با دو منطقه ۱۷ و ۲۰ تجربه کرده است. یکی از دلایل این موضوع جبران عقب ماندگی قیمت نسبت به دیگر مناطق در سال های قبل بوده است.

افزایش قیمت مسکن در همه نقاط تهران موجب شده است تا بسیاری از افراد برای خرید یا اجاره به سمت مناطق ارزان تر تهران روی بیاورند و همین موضوع نیز موجب افزایش تقاضا و در نهایت افزایش قیمت در این مناطق شده است. سه منطقه ارزان قیمت دیگر در تهران منطقه ۱۵، ۱۶، ۱۹ هستند که به ترتیب متوسط قیمت مسکن در آنها اعداد ۲۲.۲، ۲۲.۴ و ۲۲.۷  است. در منطقه ۱۲ هم قیمت هر متر مربع خانه به ۲۴ میلیون تومان می رسد. علی رغم آنکه میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به عدد ۳۹.۴ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است، اما متوسط قیمت در ۱۶ منطقه در این شهر پایین ‌تر از متوسط شهر و میانگین قیمت در ۱۰ منطقه کمتر از متری ۳۰ میلیون تومان است.

در خردادماه سال جاری، تعداد ۱۳ هزار و ۸۷۴ معامله مسکن در شهر تهران انجام شده است که این حجم از معاملات در ۲۰ ماه اخیر سابقه نداشته است. خردادماه سال ۱۴۰۱ متوسط قیمت مسکن شهر تهران به ۳۹ میلیون و ۴۱۴ هزار تومان در هر متر مربع رسیده است که نسبت به ماه گذشته و ماه مشابه سال پیش به ترتیب ۸.۴ و ۳۲.۸ درصد افزایش داشته است.

بانک مرکزی همچنین  اعلام کرده است که تعداد معاملات انجام شده در بازار مسکن این ماه در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه در سال ۱۴۰۰ معادل ۳۲.۳ و ۱۷۱.۹ درصد افزایش را تجربه کرده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های پیمانکاری ساختمان، رتبه بالا» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط