بالاترین مصرف برق صنعت کشور در روزهای گذشته

بالاترین مصرف برق صنعت کشور در روزهای گذشته

بخش صنعتی کشور در شب گذشته با برخورداری از ۴ هزار و ۸۱۱ مگاوات برق بیشتر، بیشترین میزان مصرف برق صنعت کشور در ۱۶ روز گذشته را تجربه کرده است. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

افزایش مصرف برق صنعت کشور

بررسی ها نشان داده است که طی هفته گذشته با افزایش مصرف برق در بخش خانگی و عمومی کشور، روند مصرف برق در بخش صنعتی کشور به خوبی مدیریت شده است تا امکان تامین برق پایدار برای همه بخش های کشور فراهم شود.

اما طی چند روز گذشته و با توجه به کاهش محسوس دمای هوا میزان مصرف برق در بخش خانگی و عمومی کاهش پیدا کرده و به دنبال این موضوع شرکت مدیریت برق توانست تا میزان برق بیشتری را در اختیار بخش صنعتی کشور قرار دهد.

از سوی دیگر گزارش های جدید شرکت مدیریت برق حکایت از آن دارد که در شب گذشته روند مصرف برق در بخش صنعت به بیشترین میزان خود در ۱۶ روز گذشته رسیده است. این میزان ۴ هزار و ۸۱۱ مگاوات بوده است.

مصرف برق صنعت کشور به صورت روزانه نیز به عدد  ۴ هزار و ۵۳۶ مگاوات رسیده است و این عدد نشان می دهد که مصرف این بخش در مقایسه با روزهای گذشته بیشتر شده است.

سخنگوی صنعت برق، مصطفی رجبی مشهدی در این ارتباط گفت: از مجموع ۶۳۰ هزار واحد صنعتی کشور تنها ۵۰ هزار واحد در طرح مدیریت مصرف برق شرکت کرده اند و ۵۸۰ هزار واحد صنعتی از برنامه ‌های مدیریت مصرف برق معاف هستند.

وی اضافه کرد: پیش بینی شده است که واحدهایی که در شهرک های صنعتی قرار دارند تنها ۱۲ ساعت در هفته در طرح های مدیریت مصرف برق شرکت کنند و این موضوع برای صنایع متوسط صنعتی خارج از شهرک ها نیز به همین صورت است.

این موضوع در حالی رخ می دهد که مصرف برق در بخش خانگی، عمومی و تجاری در روز گذشته به پایین ترین مقدار خود رسیده است به حدی که در ساعت ۱۴ و ۴۹ دقیقه به رقم ۵۷ هزار و ۱۹۹ مگاوات کاهش یافته است. میزان مصرف در روز مشابه سال گذشته مقدار ۶۳ هزار و ۹۹۰ مگاوات بوده است که حدود ۸ هزار مگاوات کاهش را در سال جاری نشان می ‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های تجهیزات صنایع روشنایی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی