انواع کنتور آب و مناقصات آنها

مناقصه کنتور آب

کنتور آب وسیله ای است که با استفاده از آن حجم آب عبوری از آن اندازه گیری می شود. پر مصرف ترین و متداول ترین کنتور آب ساختمانی نوع انشعابی است که در ورودی ساختمان ها نصب شده و مصرف کل ساختمان را اندازه گیری می کند. نوع دیگر کنتور آب ساختمانی کنتور فرعی بوده و برای محاسبه میزان آب مصرفی هر واحد مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالت کلی کنتور آب یکی از مهم ترین زیر ساخت ها و تجهیزات در تاسیسات لوله کشی آب ساختمان است که بر اساس نوع مکانیزم، دقت اندازه گیری، ظرفیت آب عبوری، دمای کاری، رده درستی و غیره دسته بندی می شود. در ادامه این مقاله از مجله هزاره به بررسی انواع آن و مناقصات در این حوزه می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

انواع کنتور آب

کنتورها به چند دسته زیر تقسیم می شوند:

کنتور مکانیکی

این کنتورها از نوع معروف ترین کنتورها بوده و بیشترین استفاده را در منازل مسکونی و مراکز تجاری دارند. پر کاربردترین انواع آن جابجایی، کنتورهای پیستونی نوسانی و کنتور دیسک برشی نام دارد. این کانتورها با سایز بیت ۵٫۸ تا ۲ عمدتا در مراکز تجاری کوچک و مسکونی کاربرد دارند. استفاده از این نوع کنتور در مراکز بزرگ به دلیل جریان بالا و افت فشار کاربرد ندارد. جنس بدنه این نوع از کنتور برنج، برنز، پلاستیک و به همراه اتاقک ‌های اندازه‌گیری داخلی از جنس پلاستیک استینلس استیل است.

کنتور سرعتی

در کنتور سرعتی، سرعت جریان عبوری از کنتور با یک ظرفیت داخلی معین اندازه گیری می شود. این کنتورها دارای انواع مختلف  کنتورهای جتی (تک جتی، چند جتی)، کنتورهای توربینی، کنتورهای پروانه ‌ای و کنتورهای مغناطیسی هستند.

کنتور مولتی جت

این دسته از کنتورها بر خلاف سایز و ساختار کوچک آنها در اماکن تجاری و مسکونی قابل استفاده هستند. این دسته از کنتورهای آب در نرخ جریان‌ های پایین بسیار دقت عمل بالایی دارند.

کنتور آب توربینی

این نوع کنتور در مقایسه با دیگر کنتورها دقت کمتری داشته و المان های اندازه گیری در تمام مسیر وجود ندارد.  بدنه کنتور توربینی اغلب از جنس برنز، چذن و آهن داکتیل است.

کنتور آب ترکیبی

این نوع کنتور در جاهایی کاربرد دارد که با نرخ بالایی از جریان آب روبرو هستیم. 

کنتور غیر مکانیکی

این نوع از کنتورها هم به دو دسته کنتور مغناطیسی و کنتور آلتراسونیک تقسیم می شوند که از جدید ترین و هوشمند ترین نوع هستند.

خدمات کنتور آب

مناقصات کنتور آب

بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی برای انجام بخشی از کارهای خود اقدام به برگزاری مناقصات کرده و به این صورت با استخدام نیرو در یک مدت خاص پروژه خود را به انجام می رسانند. در ارتباط با خدمات کنتور آب نیز شرکت ها در صورت نیاز با یک فراخوان عمومی نسبت به این خدمات اعلام نیاز کرده و در یک روزنامه کثیرالانتشار و دیگر مجاری ارتباطی آن را اعلام می کنند. سپس سازمان هایی که در ارتباط با خدمات این زمینه فعالیت می کنند با ارسال مدارک اعلام آمادگی کرده و در صورت دارا بودن شرایط وارد فرایند رقابتی مناقصه خواهند شد.

در صورتی که شرکت مناقصه گر واجد شرایط شرکت میزبان مناقصه باشد و بتواند قیمتی کمتر از دیگر رقبا ارائه بدهد برنده مناقصه در زمینه خدمات کنتور آب خواهد شد. از این پس مراحل و مدت زمان انجام پروژه بر اساس قراردادی صورت می گیرد که ما بین دو طرف به امضا می رسد. مناقصات در حوزه کنتور آب شامل خرید اقلام مورد نیاز کنتور، خرید و نگهداری و اصلاح تجهیزات، بازسازی تجهیزات و غیره می شود. پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های پیمانکاری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

معرفی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و معاملات این مجموعه

سازمان صدا و سیمای ایران و معاملات این مجموعه

سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایرانی IRIB یک سازمان رسانه ای است که تنها متولی قانونی برای پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در کشور است. بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس