قیمت سیم کارت رند در بازار چقدر است؟

هزینه خرید خط رند چقدر است؟

این روزها رقم های نجومی خرید سیم کارت رند گاهی با خرید یک دستگاه خودرو بنز هم برابری می کند. بر اساس اعلام فروشندگان سیم کارت قیمت سیم کارت کد یک بین ۴۰ تا ۴۶ میلیون تومان است و اگر عددهای بعدی با هم هماهنگ باشند ارزش خط تا ۳۰۰ و ۵۰۰ میلیون تومان هم بالا می ‌رود. در این میان هم البته پنج، شش شماره وضعیت خاص تری دارند که قیمت آنها به ۳۰ تا ۴۰ میلیارد هم می رسد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

برابر شدن هزینه سیم کارت و خودرو

بررسی ها حاکی از آن است که خرید خط ۰۹۱۲ با چهار رقم اول ۱۱۱۱ و سه رقم پایانی ۳۳۰  حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دارد. با احتساب متوسط قیمت دلار در چند ماه گذشته ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان، قیمت این سیم کارت به حدود ۷۸ هزار دلار می شود که برای خرید یک دستگاه مرسدس بنز کلاس S هم کافی است.

در این ارتباط آگهی چند خط ۰۹۱۲ دیگر با ارزش یک تا ۲.۵ میلیارد تومان هم وجود دارند که  صاحبانشان برای آن‌ها به دنبال مشتری هستند. در میان این آگهی های گران قیمت هم آگهی‌ چند سیم کارت رند ایرانسل هم دیده می شود. این سیم کارت ها مانند سیمکارت های دائمی با پیش‌شماره ۰۹۳۶ که به ‌صورت رند تکرارشونده به عددهای ۳۶، ۱۸، ۱۸ و بالاخره ۹ ختم می ‌شود و قیمت فروش آن را یک میلیارد تومان تعیین شده است.

برای خرید سیم کارت ایرانسل با پیش ‌شماره دائمی ۰۹۳۵ و سه رقم اول ۹۴۴ و چهار رقم پایانی ۴۴۴۴ باید هزینه ۵۰۰ میلیون تومانی پرداخت شود. بسیاری از افراد از شنیدن چنین رقم هایی تعجب می کنند اما  این در حالی است که در بازار سیم کارت ‌های رند عددهای عجیب بسیار زیادی وجود دارد. برای مثال دو سال گذشته خبری انتشار یافت که حکایت از فروش یک سیم کارت رند با قیمت ۳۰ دلار داشت.

داوطلبان خرید خط رند

فروشندگان سیم کارت اعتقاد دارند که با توجه به وجود قیمت های نجوی و عجیب و غریب سیم کارت، خرید و فروش سیم کارت رند ۰۹۱۲ به راحتی در بازار انجام می شود. خریداران خط رند عمدتا شرکت های تبلیغاتی و هلدینگ های بین المللی هستند.

آمارها نشان می دهد که در مقایسه با سال گذشته، آگهی های فروش سیم کارت رند بیشتر از یک سال گذشته شده است. بر اساس اعلام یکی از فروشندگان قیمت سیم کارت کد یک بین ۴۰ تا ۴۶ میلیون تومان است، ولی اگر عددهایی که بعد از کد یک آمده‌ اند، هماهنگ باشند قیمت بالا و بالاتر خواهد رفت و حتی ممکن است به ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان هم برسد.

البته تعداد شماره هایی که خیلی خاص باشند زیاد نیست و تعداد آنها در نهایت پنج تا شش شماره خاص است که ممکن است به میزان ارزش ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان هم برسد. جفت شدن چند شماره مشابه، مانند هفت عدد یک یا هفت عدد دو، موجب بالا رفتن عجیب قیمت سیم کارت می شود.

هزیه خرید سیم کارت های رند

انواع سیم کارت رند

سیم کارت رند در بازار دارای اصطلاحاتی به شرح زیر است:

پله ‌ای‌: این نوع شامل شماره هایی است که حداقل چهار رقم اول یا آخر آنها را اگر دو رقم دو رقم جدا کنیم، رقم یکان یا دهگان آنها برابر باشند و به دو دسته پله ‌ای از اول و پله‌ ای از آخر تقسیم می ‌شوند.سیم کارت رند آینه ‌ای‌: این نوع  سیم کارت رند شامل شماره‌ هایی است که حداقل چهار رقم اول یا آخر شماره به‌صورت قرینه قرار گرفته باشند. مانند: ۵۱، ۱۵، ۰۹۱۲ یا ۴۱، ۱۴ *** ۰۹۱۲ در صورتی که سه رقم اول و آخر شماره نیز قرینه باشند باز هم شماره رند آینه ‌ای به شمار می رود.

ترازویی:  سیم رند ترازویی به شماره ‌هایی گفته می شود که سه رقم ابتدایی شماره با سه رقم انتهایی دقیقا یکسان باشد.

ترتیبی: در صورتی که حداقل سه رقم از شماره به‌ صورت اعداد پشت سر هم و به ترتیب در ابتدا یا انتهای شماره قرار گیرند به آن رند ترتیبی گویند و تقسیم ‌بندی آنها به دو مدل ترتیبی از اول و ترتیبی از آخر است.

جفت جفت: اگر شماره ‌هایی که در آن اعداد بعد از پیش شماره یا در انتهای شماره به صورت دو رقم، دو رقم یکسان باشد به آن جفت جفت رند می گویند. مانند: *** ۸۵، ۸۵، ۰۹۱۲ یا ۲۶، ۲۶ *** ۰۹۱۲.

۱۰ دهی: در این نوع رند اعداد تشکیل ‌دهنده شماره به ‌صورت مضرب‌ های ۱۰ یا مضرب ‌های ۱۰ در آن‌ها به ‌صورت پله‌ای در ابتدا یا انتهای شماره قرار گرفته است.

هزاری و ۱۰ هزاری: در این نوع از سیم کارت رند با توجه به نامی که دارد، اعداد به‌صورت هزار، ۱۰ هزار یا مضربی از آن در ابتدا یا انتهای شماره قرار می ‌گیرند.

میلیونی: این سیم ها شماره‌ هایی هستند که حداقل پنج عدد صفر در آن‌ها وجود داشته باشد.

تکراری‌: اگر در یک سیم کارت، یک عدد به‌صورت مرتب و پشت سر هم تکرار شود به آن رند تکراری می‌گویند.

تکرار پیش‌شماره: شماره‌هایی که در ابتدا یا انتهای آنها پیش‌شماره مجددا تکرار می ‌شود، به‌دلیل سادگی در به ‌خاطر سپردن شماره رند به شمار می رود.

تاریخ تولدی: این نوع از سیم ها  با یک تاریخ تولد شروع می‌ شوند یا به یک تاریخ تولد که معمولا یکی از سال‌ های شمسی است، ختم می ‌شوند.

متشکل از دو رقم: در این سیم  شماره، تنها از دو عدد تشکیل شده است که قیمت بالایی نیز دارد.

تکرار دو رقم یکی: اگر چهار رقم اول یا آخر شماره به صورت xxyy باشند این نوع شماره نیز رند است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های  تجهیزات مخابرات، سایر اقلام مخابراتی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط