قرارداد تسهیلات راه آهن بیرجند در صندوق توسعه ملی

راه اهن بیرجند

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اعلام کرد: قرارداد پرداخت تسهیلات پروژه راه آهن بیرجند، به میزان ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان با توافق سندیکای بانکی تنظیم و به صندوق توسعه ملی ارسال شده است. در ادامه با مجله هزاره همراه شوید.

پروژه راه ‌آهن بیرجند – قاین – یونسی، مصوبه مهم ریاست جمهوری

وحید داعی گفت: پروژه راه آهن بیرجند، قاین – یونسی یکی از مهم ترین مصوبات ضروری سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی است که در سفر شهریور ماه سال گذشته ریاست جمهوری، به استان، تسریع در احداث قطعه بیرجند – یونسی یعنی اتصال مرکز استان به راه‌آهن سراسری مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، اضافه کرد: این کریدور بین المللی بوده و از چابهار آغاز و به زاهدان – نهبندان – سربیشه – بیرجند – قاین – گناباد – یونسی و سپس به راه‌ آهن مشهد – بافق متصل می ‌شود. راه ‌آهن بیرجند – قاین – یونسی که طول ۲۷۱ کیلومتری دارد، ۵۸ کیلومتر از یونسی به سمت گناباد – قاین و ۳۲ کیلومتر از بیرجند در قطعه ۱۶ بوده و  پیمانکاران در حال فعالیت در آن هستند.

وحید داعی ضمن اشاره به ۱۸۱ کیلومتر باقی مانده اتصال به شبکه ریلی پروژه راه آهن بیرجند ادامه داد: برای کل این پروژه مصوبه ‌ای با تامین مالی ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی دریافت شده است و فعالیت های زیادی نیز در این زمینه انجام شده است. از جمله این فعالیت ها به تشکیل کنسرسیوم ریلی با حضور ۶ شرکت می توان اشاره کردکه قراردادی نیز ما بین وزارت راه و شهر سازی و این کنسرسیوم مبادله شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تصریح کرد: تضمین نامه این کنسرسیوم دارای ایراد بود که اصلاحاتی بر روی آن انجام شد و در پیگیری های آخر اعلام شد که به دلیل رقم بالای پروژه نیاز است تا سندیکای بانکی تشکیل شود. بنابراین در این زمینه با همراهی استاندار خراسان جنوبی با ۶ بانک مذاکراتی انجام گرفت که بعد از گذشت ۸ ماه پیگیری، سندیکای بانکی با حضور بانک های ملی، ملت، خاورمیانه، رفاه، تجارت و ایران زمین تشکیل شد.

وی گفت: اخیرا نیز نامه رسمی مدیرعامل بانک رفاه به عنوان سرگروه سندیکا به مدیرعامل صندوق توسعه ملی ارسال شده است و امروز با افتخار اعلام می ‌کنیم که یک گام به جلو برداشته ایم.

راه اهن بیرجند-قاین-یونسی

بر اساس اظهارات وحید داعی، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، در این مکاتبه تاکید شده است که   صندوق توسعه ملی نسبت به اجرای فرآیندهای تامین مالی پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی در چارچوب ضوابط و قرارداد و تامین مالی بانک ‌های عضو سندیکا وارد عمل شود.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، ضمن اشاره به سهمیه تعیین شده تسهیلات هر بانک در سندیکا اضافه کرد: تامین اعتبار پروژه راه ‌آهن در مرحله نهایی یعنی صندوق توسعه ملی قرار گرفته است و توسط این صندوق، منابع مالی بین بانک‌ های عضو سندیکا توزیع می ‌شود.

متصل شدن بیرجند به ریل سراسری از خواسته های بسیار قدیمی مردم خراسان جنوبی بوده است که بعد از دو دهه انتظار، در اواسط سال ۱۳۹۸،  کلنگ قطعه ۱۶ راه‌آهن زاهدان – بیرجند – مشهد به طول ۳۲ کیلومتر در محدوده جغرافیایی خراسان جنوبی به زمین خورده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های بیرجند » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی