معرفی شرکت ارتباطات زیرساخت و معاملات این مجموعه

معرفی شرکت ارتباطات زیرساخت و معاملات این مجموعه

شرکت ارتباطات زیر ساخت یکی شرکت دولتی است که در ذیل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد. این مجموعه در زمینه تأمین زیرساخت‌ های ارتباطات مخابراتی و پهنای باند شبکه اینترنت، فعالیت می‌کند و در عمل انحصار واردات و توزیع پهنای باند اینترنتی در سراسر کشور را بر عهده دارد. ارتباطات زیرساخت متولی شبکه مادر مخابراتی در کشور است و کارگزار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که وظیفه اجرای سوئیچینگ و تامین ارتباطات بین استانی و بین المللی اپراتورهای مخابراتی را بر عهده دارد.

اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت با هدف توجه و اجرای سیاست ‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی تغییر کرد و به صورت شرکت مستقل و زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ ۲۶/۸/۸۷ و با نامه شماره ۲۹۲۱۷/۳۰/۸۷ در چهار فصل و ۳۶ ماده به تصویب شواری نگهبان رسیده است. در ادامه با معرفی بیشتر این شرکت همراه مجله هزاره باشید.

اهداف شرکت ارتباطات زیرساخت

هدف از تشکیل این شرکت، مدیریت ، ساماندهی، ایجاد، توسعه ، تامین، نظارت، نگهداری وبهره ‌برداری از شبکه ارتباطات زیرساخت کشور و سرویس ‌های ارزش افزوده است. این اهداف در واقع با به کارگیری  فناوری های جدید ارتباطی درقالب طرح‌ ها وبرنامه های مصوب وهمچنین کارگزاری شرکت مخابرات ایران (مادرتخصصی) در زمینه نظارت ، تصویب طرح های جامع مخابراتی وتدوین استانداردها باتصویب مجمع عمومی شرکت پیگیری می شود. با هدف دستیابی به این اهداف نیز ارتباطات زیرساخت اقدامات زیر را انجام می دهد:

  • تهیه و تدوین طرح ‌های جامع درزمینه شبکه ارتباطات زیرساخت براساس الزامات، نیازها، استانداردها و ضوابط
  • بازاریابی، تاسیس، توسعه، بهسازی ، اجرا، نگهداری و بهره برداری و همچنین نظارت و مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت کشور طبق استانداردهای ملی و بین المللی.
  • تهیه وتصویب دستورالعمل‌ ها، ضوابط،‌ معیارها واستانداردهای فنی وتخصصی مورد نیاز شرکت در زمینه تاسیس، توسعه، نگهداری و بهره برداری از شبکه زیرساخت
  • تامین کلیه نیازهای ارتباطی زیرساخت متقاضیان اعم از بخش عمومی، خصوصی و تعاونی با کیفیت مطلوب و قابل رقابت طبق ضوابط و مقررات مربوطه.
  • همکاری با سایر اپراتورهای مخابراتی بین المللی در زمینه تبادل ارتباطات و ترانزیت ترافیک بین الملل
  • عضویت در نهادها و انجمن‌ های تخصصی ملی وبین المللی و شرکت در کنفرانس ‌های مربوط به منظور کسب وتبادل اطلاعات تخصصی ارتباطات زیرساخت
  • مدیریت، برنامه ریزی، پیاده سازی آموزش‌ های تخصصی خاص به منظور توسعه مهارت های لازم
  • تهیه و اجرای طرح ‌های مسیریابی و همزمانی در شبکه ‌های مخابراتی کشور
شرکت ارتباطات زیر ساخت

معاملات شرکت ارتباطات زیرساخت

شرکت ارتباطات زیرساخت با هدف همکاری بیشتر با دیگر سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و ایجاد شفافیت بیشتر در جریان معاملات خود، اقدام به برگزاری مناقصات و مزایداتی می کند. به این ترتیب با اعلام یک فراخوان عمومی از اشخاص حقیقی یا حقوقی برای شرکت در این فرایندها دعوت به عمل آورده می شود. این فراخوان ها در روزنامه های کثیر الانتشار منتشر شده یا در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی به اطلاع عموم می رسد. یکی از این گزینه های اطلاع رسانی وب سایت هزاره است که با تجربه چندین ساله خود بیشترین آگهی های معاملاتی مناقصه و مزایده را در کشور پوشش می دهد.

پس از فراخوان عمومی، شرکت هایی که واجد شرایط هستند اقدام به ارسال اسناد و مدارک خود کرده و در صورت دارا بودن شرایط وارد فرایند رقابت با یکدیگر می شوند. در مناقصه شرکتی برنده خواهد بود که در صورت دارا بودن شرایط مناسب ترین قیمت را ارئه بدهد و در مزایده شرکت کننده ای برنده خواهد بود که بالاترین قیمت پیشنهادی را ارائه بدهد. سپس قراردادی ما بین برنده و شرکت ارتباطات زیرساخت به امضا خواهد رسید که از این پس فعالیت هر دو طرف بر اساس این قرارداد خواهد بود و مدت زمان پروژه نیز در این قرارداد ذکر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های دکل مخابراتی، انواع دکل، بی سیم » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط