تلاش برای افتتاح کامل کمربندی شمال شرقی شیراز

کمربندی شمال شرقی شیراز

فاز نخست کمربندی شمال شرقی شیراز در اسفند ماه ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید که هنوز به مرحله اتمام نرسیده است. در صورت افتتاح کامل این کمربندی دسترسی مردم از از بزرگراه شیراز – اصفهان نیز فراهم می شود.  مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس در این ارتباط  و نیز روند واگذاری مدیریت کمربندی جنوب توضیحاتی را ارائه داده است. پس در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

مشکلات کمربندی شمال شرقی شیراز

امیر حسین جمشیدی در این ارتباط گفت: تنها مساله ای که پیش روی پروژه کمربندی شمال شرقی شیراز وجود دارد؛ بحث ایمن‌ سازی چپگرد جاده شیراز _اصفهان به جاده خرامه است که این مشکل توسط مشاور در حال بررسی است و برآوردهای ریالی نیز در حال انجام است اما همچنان تصمیم ‌گیری نهایی اعلام نشده است.

جمشیدی خاطر نشان کرد: کمربند شمال شرقی شیراز یک پروژه مشارکتی است که بخشی از آن در مسیر زیباشهر تا جاده خرامه پیش از این افتتاح شده بود و مسیر جاده خرامه به اصفهان نیز به بهره ‌برداری رسیده است.

فاز اول کمربندی شمال شرقی شیراز به طول ۱۴ کیلومتر اواخر اسفند ماه سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید و بهره برداری کامل از آن می تواند ترافیک ورودی به شهر شیراز را از سمت شمالی و محور دروازه قرآن کاهش دهد. در این صورت شهروندان برای دور شدن از ترافیک و مشکلات تردد در زمان های شلوغ و ترافیک های طولانی می توانند از این محور جایگیزین استفاده کنند.

علاوه بر این مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس در ارتباط با آخرین وضعیت کمربندی جنوبی شهر شیراز هم گفت: بخشی از کمربندی جنوبی که در حد فاصل پل امام حسن (ع) تا ورودی شهرک صنعتی قرار دارد از لحاظ تصمیمات سیاسی در محدوده قانونی شهر واقع شده است.

وی ادامه داد: طی سال ‌های گذشته تمام این پروژه به دلیل اینکه مدیریت آن یکپارچه شود به عهده اداره کل راهداری بود اما با توجه به اینکه در جنوب کمربندی مناطق مسکونی شکل گرفته است و شهرداری هم مسئول امور عمرانی است بر اساس آخرین تصمیمی که در شورای ترافیک اتخاذ و دستور استاندار فارس نیز در این زمینه صادر شد قرار بر این شد که بخشی از کمربندی جنوبی که در حدفاصل پل امام حسن (ع) تا ورودی شهرک صنعتی قرار دارد به شهرداری واگذار شود.

جمشیدی همچنین اضافه کرد: البته اعتباراتی هم از محل منابع ملی داشتیم که اداره کل راهداری قرار شد تا پایان سال جاری بحث ایمن‌ سازی نصب نیوجرسی و روشنایی بخش ‌هایی از این پروژه را انجام دهد.

مدیر کل دفتر فنی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس در ارتباط با میزان این اعتبارات افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت راه و شهرسازی برای این پروژه در نظر گرفته شده است که تاکنون حدود ۴۵ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های شیراز » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

زیر ساخت و امکانات، لازمه واگذاری زمین

زیر ساخت و امکانات، لازمه واگذاری زمین

عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان در ارتباط با طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به خانواده های دارای سه فرزند گفت: واگذاری زمین باید همراه با ایجاد زیر ساخت و امکانات باشد تا قابل سکونت