رشد 34 درصدی تجارت ایران و اتحادیه اروپا

رشد 34 درصدی تجارت ایران و اتحادیه اروپا

در نیمه نخست سال جاری میلادی تجارت ایران و اتحادیه اروپا رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرده است و با این میزان به حدود ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون یورو رسیده است.  این میزان رشد شامل واردات و صادرات این کشورها با ایران شده و مربوط به مدت زمان نیمه نخست سال جاری است. با این میزان رشد، تجارت ایران با اتحادیه اروپا از  مرز ۲ و نیم میلیارد یورو گذشت. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

رشد تجارت ایران با اتحادیه اروپا در مقایسه با سال گذشته

بر اساس آمارهای منتشر شده از سمت پایگاه خبری یورو استات، تجارت ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در نیمه اول سال جاری میلادی رشد حدود ۳۴ درصدی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرده است و به رقم ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون یورو رسیده است. بر این اساس مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه ‌های ژانویه تا  ژوئن سال  گذشته  بالغ بر حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو اعلام شده بود.

واردات اتحادیه اروپا از ایران نیز در نیمه نخست سال ۲۰۲۲ رشدی بالغ بر ۳۷ درصدی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل تجربه کرده است و به ۵۵۰ میلیون یورو رسیده است. در ماه ‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل حدود۴۰۰ میلیون یورو کالا از ایران توسط کشورهای اروپایی وارد شده بود.

از سوی دیگر در زمینه صادرات هم صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نیمه نخست امسال هم  ۳۳ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است و به ۲ میلیارد یورو رسیده است. در واقع این اتحادیه در نیمه نخست سال گذشته حدود ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

این آمارهای یورو استات همچنین نشان می دهد که کشور آلمان بزرگ ترین شریک تجارت ایران در میان کشورهای اروپایی بوده است و در نیمه نخست سال جاری میلادی بیش از یک سوم تجارت ایران و اروپا به این کشور اختصاص داشته است.

بر این اساس مبادلات تجاری ایران و آلمان در نیمه نخست سال جاری میلادی ۶ درصد افزایش یافته و به ۹۵۰ میلیون یورو رسیده است. این در حالی است که این مبادلات در مدت زمان مشابه سال قبل با آلمان در محدوده ۸۹۲ میلیون یورو اعلام شده بود.

واردات کشور آلمان از ایران در طی نیمه نخست سال جاری ۸ درصد افزایش پیدا کرده است و به ۱۵۱ میلیون یورو رسیده و این در حالی است که آلمان در نیمه نخست سال قبل  140 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

از سوی دیگر صادرات آلمان به ایران هم در نیمه نخست سال جاری با افزایش ۶ درصدی روبرو بوده است و از ۷۵۲ میلیون یورو در این زمان در سال گذشته به ۷۹۹ میلیون یورو در همین زمان در سال جاری رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های بین الملل » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مناقصه کنتور آب

انواع کنتور آب و مناقصات آنها

کنتور آب وسیله ای است که با استفاده از آن حجم آب عبوری از آن اندازه گیری می شود. پر مصرف ترین و متداول ترین کنتور آب ساختمانی نوع انشعابی است که در ورودی ساختمان