فعالیت های فولاد مبارکه اصفهان و معاملات این مجموعه

فولاد مبارکه اصفهان و معاملات ان

بزرگترین واحد صنعتی خصوصی در ایران و بزرگترین مجتمع فولاد در ایران شرکت فولاد مبارکه اصفهان است. این مجموعه در جنوب شهر کرکوند و جنوب غربی شهر مبارکه قرار گرفته است و هم اکنون محرک بسیاری از صنایع بالا دستی و پایین دستی است. فولاد مبارکه اصفهان در ۱۱ دوره توانسته جایزه ملی تعالی سازمانی و در ۶ دوره جایزه شرکت دانشی در کشور رتبه نخست را به دست بیاورد. این شرکت همچنین در سال ۱۳۹۱ برای نخستین بار به عنوان تنها شرکت ایرانی با کسب امتیاز ۶۵۴ تندیس جایزه ملی تعالی سازمانی را دریافت کرد.

شرکت های زیر مجموعه  فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر مواد اولیه بیش از ۳۰۰۰ کارخانه و کارگاه تولیدی کشور در صنایع لوله و پروفیل، نفت، گاز و پتروشیمی، خودرو، موتورهای الکتریکی، لوازم خانگی، فلزی سبک و سنگین، ساختمانی، غذایی، کشتی ‌سازی و سازه‌ های دریایی و غیره را تامین می کنند. علاوه بر این بخشی از محصولات این شرکت همه ساله برای برآورده کردن نیازهای ارزی و حضور مستمر در بازارهای جهانی، صادر می شود. در ادامه این مقاله از مجله هزاره به بررسی بیشتر این مجموعه خواهیم پرداخت. پس با ما همراه شوید.

تاریخچه فولاد مبارکه اصفهان

این مجموعه در ۲۳ دی ماه ۱۳۷۱ احداث شد و هم اکنون یکی از بزرگ ترین واحدهای صنعتی و بزرگ ترین مجتمع تولید فولاد در ایران است. این شرکت در زمینی به مساحت ۳۵ کیلومتر مربع در نزدیکی شهر مبارکه و در ۷۵ کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان قرار گرفته است. هدف از ساخت مجتمع فولاد مبارکه اصفهان طرح توسعه ذوب آهن اصفهان بودکه پس از انقلاب اسلامی طرح ساخت آن به شکل شرکتی مستقل از ذوب آهن به اجرا در آمد. علاوه بر این در طرح اولیه که پیش از انقلاب تدوین شده بود قرار بر آن بود که تجهیزات و ماشین ‌آلات فولاد مبارکه توسط ماشین‌ سازی اراک ساخته شود.

عملیات اجرایی این مجتمع اما در سال ۱۳۶۰ آغاز شده بود که در دوران جنگ ایران و عراق فعالیت خود را ادامه می داد. فعالیت ساختمانی و فنی اجرا شده در دوران ساخت این مجتمع در نوع خود در خاورمیانه کم نظیر بوده و حدود ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب خاک ‌برداری و بالغ بر یک میلیون و ۸۴۵ هزار متر مکعب بتن ‌ریزی، یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مربع قالب ‌بندی و ۸۰ هزار تن آرماتور، حدود ۱۵۰ هزار تن اسکلت فلزی، یک میلیون متر مربع نصب پوشش و بالغ بر ۵۰۰ هزار تن تجهیزات و ماشین ‌آلات در آن نصب شده است.

فعالیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان

در ادامه به موضوع فعالیت های این مجموعه می پردازیم.

–   بهره ‌برداری از کارخانه فولادسازی مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۴ کیلومتری شهر اصفهان

–   انجام هرگونه فعالیت تولیدی، معاملاتی و بازرگانی اعم از داخلی و خارجی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با موضوع شرکت مرتبط باشد

–  مشارکت و سرمایه‌ گذاری در سایر شرکت ‌ها از طریق تاسیس یا تعهد سهام شرکت ‌های جدید یا خرید یا تعهد سهام شرکت ‌های موجود

–  تهیه و تدوین و انتشار نشریات علمی و فنی و تحقیقاتی و انجام کارهای تحقیقاتی و تبلیغاتی در رابطه با موضوع فعالیت شرکت

–   کمک و مساعدت به موسسات فرهنگی، آموزشی و ورزشی

– اکتشاف، استخراج  و بهره‌ برداری از معادن فلزی و غیر فلزی مورد نیاز صنعت فولاد از جمله‌ استخراج سنگ‌آهن، دولومیت، تولید سنگ‌آهن دانه‌ بندی، کنسانتره و گندله از آن

–   انجام سایر اموری که به نحوی از انحا به پیشبرد اهداف شرکت کمک کند

جوایز و عناوین

–   صادرکننده نمونه ملی در سال ۱۳۹۴

– رتبه نخست در ۶ دوره جایزه شرکت دانشی ایران

–  کسب تندیس شرکت حامی محیط زیست در سال ۱۳۹۴

–   رتبه نخست در ۱۱ دوره جایزه ملی تعالی سازمانی (EFQM)

مناقصه فولاد مبارکه اصفهان

معاملات فولاد مبارکه اصفهان

فولاد مبارکه اصفهان نیز مانند دیگر سازمان های دولتی و خصوصی برای همکاری بیشتر با دیگر سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و ایجاد شفافیت بیشتر در جریان معاملات خود، اقدام به برگزاری مناقصات و مزایداتی می کند. به این ترتیب با اعلام یک فراخوان عمومی از اشخاص حقیقی یا حقوقی برای شرکت در این فرایندها دعوت به عمل آورده می شود. این فراخوان ها در روزنامه های کثیر الانتشار منتشر شده یا در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی به اطلاع عموم می رسد. یکی از این گزینه های اطلاع رسانی وب سایت هزاره است که با تجربه چندین ساله خود بیشترین آگهی های معاملاتی مناقصه و مزایده را در کشور پوشش می دهد.

پس از فراخوان عمومی، شرکت هایی که واجد شرایط هستند اقدام به ارسال اسناد و مدارک خود کرده و در صورت دارا بودن شرایط وارد فرایند رقابت با یکدیگر می شوند. در مناقصه شرکتی برنده خواهد بود که در صورت دارا بودن شرایط مناسب ترین قیمت را ارئه بدهد و در مزایده شرکت کننده ای برنده خواهد بود که بالاترین قیمت پیشنهادی را ارائه بدهد. سپس قراردادی ما بین برنده و فولاد مبارکه اصفهان به امضا خواهد رسید که از این پس فعالیت هر دو طرف بر اساس این قرارداد خواهد بود و مدت زمان پروژه نیز در این قرارداد ذکر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های ساخت، نصب، تعمیرات صنایع فولاد » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مزایده نیرو انتظامی

معرفی نیرو انتظامی و مزایدات این مجموعه

فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بخشی  از نیروهای مسلح  کشور است، که وظایف پلیس و مرزبانی را در کشور بر عهده دارد. تاریخچه شکل ‌گیری این سازمان به سال ۱۲۵۸ و تاسیس شهربانی بر می‌گردد.