ایجاد دهکده سلامت در سنندج

دهکده سلامت سنندج

شهردار سنندج با اشاره به فعالیت های مختلف شهری شهرداری سنندج، خبر از انعقاد تفاهم نامه با نظام پزشکی با هدف تامین رفاه شهروندان و ایجاد دهکده سلامت خبر داد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

همکاری شهرداری سنندج و نظام پزشکی برای ایجاد دهکده سلامت

شهردار سنندج، سید انور رشیدی گفت: جامعه پزشکی در طول تاریخ خدمات بسیار مهمی به جامعه بشریت کرده است  و نام نیک آنها برای همیشه می‌ درخشد. بنابراین جایگاه پزشکان به عنوان قشری که در سلامت جامعه بشری نقش دارند بسیار پر رنگ است.

وی ضمن تاکید بر گستره فعالیت های شهرداری سنندج در زمینه های مختلف ادامه داد: پزشکان همیشه نقطه امیدی برای جامعه بشری به شمار می روند و ما به عنوان نمایندگان و خادمان این مردم قدردان تمام تلاش‌ ها و خدمات صادقانه و ایثارگرانه این قشر زحمت کش هستیم.

رشیدی با اشاره به تلاش های گسترده و خستگی ناپذیر همراه با ایثار کادر پزشکی در دوران همه گیری کرونا اضافه کرد: مردم نیز همواره قدر دان تمام خدمات کادر پزشکی هستند و تاثیر گذاری مهم آنان در قطع زنجیره بیماری کرونا را به خوبی درک کرده اند.

شهردار سنندج تصریح کرد: ما رسالت خود را در شهرداری خدمت رسانی صرف نمی دانیم و اعتقاد داریم که اقدامات ما باید در طیف های وسیع تری و به صورت اجتماع محور انجام شود.

رشیدی همچنین خاطر نشان کرد: هدف ما از خدمات رسانی بر اساس نیازهای امروز جامعه است و با همین نگاه نیز توسعه شهر را همه جانبه تصور می کنیم.

فعالیت شهرداری سنندج در حوزه عمران شهری

وی با اشاره به برخی از طرح های مطالعاتی شهرداری سنندج در حوزه عمران شهری به خصوص در زمینه کاهش ترافیک گفت: در ارتباط با رفع مسائل زیست محیطی، ساماندهی معتادین متجاهر، ساماندهی پسماند و ساماندهی سگ‌های بدون صاحب برنامه‌ریزی ‌های خوبی انجام گرفته است.

شهردار سنندج همچنین با اشاره به اینکه بازیافت زباله یکی از بهترین اقداماتی است که می توان برای حفظ محیط زیست انجام داد اضافه کرد: با بازیافت زباله، نیاز به استفاده از مواد خام کمتر شده  و منابع طبیعی برای نسل آینده نیز حفظ خواهد شد. این هدف با تفکیک زباله در مبدا به دست می آید و فرایند بازیافت زباله سریع تر خواهد شد. در این صورت زباله های قابل بازیافت به مسیر درستی هدایت خواهند شد. در همین زمینه نیز از نمونه های موفق بازیافت زباله از مبدا کلان شهرها بازدید داشته ایم و با شرکت‌ های موفق در این حوزه نیز وارد مذاکره شده ایم. به زودی نتایج مثبت آن را در بحث تفکیک زباله و همچنین اشتغال زایی در شهر مشاهده خواهیم کرد.

دهکده سلامت و مناقصات سنندج

شهردار سنندج همچنین به برنامه های دیگر شهرداری برای ساماندهی معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: در کنار جمع‌آوری، اسکان و درمان معتادان متجاهر موضوع آموزش و مهارت آموزی آنان نیز مورد توجه قرار گرفته است که امیدواریم با پای کار آمدن دستگاه ‌ها و نهادهای متولی در این حوزه شاهد تحقق اهداف مد نظر باشیم.

رشیدی همچنین به ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در سطح شهر و رضایت شهروندان در این زمینه هم پرداخت و گفت: در مراحل بعدی این برنامه درصدد هستیم که بازارچه ‌های درون محله برای رفاه بیشتر شهروندان ایجاد کنیم.

وی در زمینه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی هم برنامه های مختلفی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است در این زمینه به رانندگان تاکسی تسهیلات ارزان قیمت ۱۰۰ میلیونی برای نوسازی خودروهایشان پرداخت خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سنندج » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط