طرح‌های آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در دولت جدید

طرح های آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در دولت جدید

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ضمن بیان این که دولت سیزدهم نگاهی ویژه به حوزه آبرسانی و فاضلاب این استان دارد گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰، ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر از مردم این استان از شبکه فاضلاب بهره مند شده اند. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

طرح فاضلاب و آبرسانی سیستان و بلوچستان

علیرضا قاسمی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات این شرکت در زمینه فاضلاب گفت: در ابتدای دولت سیزدهم پنج طرح فاضلاب زاهدان، زابل، زهک، چابهار و کنارک در استان فعال بوده است که پس از گذشت ۱۰ ماه با اضافه شدن طرح ‌های فاضلاب شهر ایرانشهر و کهک این میزان به هفت طرح فعال رسیده است.

قاسمی در ارتباط با اقدامات انجام شده در طرح فاضلاب چابهار و کنارک نیز گفت: ایستگاه پمپاژ و خط انتقال در شهر چابهار با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی احداث و ۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و تعریف ۲ مناقصه جدید با ظرفیت ۱۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده است، این طرح امکان نصب حدود چهار هزار و ۵۰۰ اشتراک جدید و افزایش شاخص بهره‌ مندی شهروندان از ۱۹ به ۴۰ درصد را فراهم می‌ کند.

وی همچنین  از احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر کنارک در قالب پکیجی با ظرفیت هزار متر مکعب در شبانه روز، عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ D شهر کنارک و برنامه‌ ریزی جهت افتتاح در انتهای سال جاری با قابلیت امکان واگذاری ۵۰۰ انشعاب فاضلاب و شروع عملیات اجرایی بخشی از شبکه فاضلاب شهر کنارک با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد و شروع عملیات احداث ایستگاه A شهر کنارک در سال جاری به عنوان دیگر طرح‌ ها و اقدامات شاخص حوزه فاضلاب نیز خبر دارد.

قاسمی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در طرح در طرح فاضلاب زابل و زهک، اضافه کرد: بازسازی بخشی از شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر زابل، با توجه به قدمت بیش از ۲۰ ساله و فرسودگی شدید لوله‌ ها از محل اعتبارات استانی و داخلی و اخذ مصوبه ماده ۲۳ فاضلاب شهر زابل و افزایش ردیف مربوطه به مبلغ ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و افزایش احجام مربوط به بازسازی شبکه فاضلاب به موافقتنامه نیز در دست اجرا است.

بر اساس اظهارات مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در شهر زهک هم ۱۸ میلیارد تومان اعتبار مصوب و تا کنون ۳ میلیارد تومن تخصیص ابلاغ شده است. این موضوع در حالی است که ۱۳ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران در پروژه است.

قاسمی همچنین در ارتباط با اقدامات انجام شده در طرح فاضلاب زاهدان افزود: با احداث شبکه جمع ‌آوری فاضلاب بخشی از اراضی غرب شهر زاهدان با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد و احداث خط انتقال با پیشرفت ۲۰ درصدی شرایط برای نصب ۲ هزار و ۳۰۰ اشتراک جدید فاضلاب و بهره ‌مندی ۱۲ هزار نفر از شهروندان از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب فراهم شده است.

بر اساس اظهارات مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان به دنبال پیگیری های انجام شده طرح فاضلاب ایرانشهر نیز با اخذ مصوبه ۱۹۰ میلیارد ریال برای سال شروع طرح، ردیف ‌دار و طرح فاضلاب شهر کهک با تعیین مشاور و همچنین انعقاد قرارداد جهت اجرای ۳ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب فعال شده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سیستان و بلوچستان» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

ابیاری قطره ای و تجهیزات ابیاری

آبیاری قطره ای چیست و چه تجهیزاتی دارد؟

آبیاری قطره ای به نوعی از آبیاری گفته می شود که در آن آب زمین های کشاوری با فشاری کم از روزنه  و با استفاده از تجهیزاتی مانند قطره چکان به ریشه گیاهان رسانده می