عوارض بالای شهرداری اراک برای ساخت مسکن ملی

عوارض بالای مد نظر شهرداری اراک برای ساخت مسکن ملی

حمید انعامی مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: براساس مطالعات آمایش سرزمینی سهمیه استان مرکزی در طرح اقدام ملی مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که بر اساس فراخوان های انجام شده ۴۱ هزار نفر در ۶ ماه گذشته در این طرح ثبت نام کرده اند. از این تعداد ۴۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط شناسایی شدند. برای اطلاع از پیشنهادات شهرداری اراک در مورد طرح مسکن ملی با مجله هزاره همراه باشید.

تصمیم شهرداری اراک برای طرح مسکن ملی

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: طی ۲ سال گذشته زمین برای احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی در استان مرکزی تامین شده است که تا به امروز عملیات اجرایی برای ۱۵ تا ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان در حال انجام است. علاوه بر این قرار است ۸۱۰۰ واحد نیز با مشارکت بانک مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن در استان ساخته شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح اقدام ملی مسکن در اراک در ۲ مرحله انجام می‌ گیرد. به این صورت که در مرحله اول یک هزار ۹۲۰ واحد مسکونی در قالب پروژه انتهای خیابان هپکو و کوی کوثر تعریف شده است که ساخت طرح اقدام ملی مسکن در خیابان هپکو اراک با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به عنوان سازنده برای ساخت یک هزار و ۳۲۰ واحد مسکونی عقد قرارداد شده است. هم  اکنون  نیز در مرحله تکمیل اسکلت است و پروژه ۶۰۰ واحد مسکونی کوی کوثر اراک نیز توسط کارگزاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مرحله پایانی اسکلت قرار دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: در مرحله دوم اراک در طرح اقدام ملی مسکن هم هشت هزار و ۱۰۰ واحد با ۷۸ بلوک تعریف شده است که در سال گذشته طرح آن به پیمانکار واگذار گردیده است و قرارداد طراحی، ساخت و آماده سازی آن به امضا در آمده است.

انعامی گفت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ساوه هم  باحدود ۲ هزار واحد مسکونی در قالب سه پروژه تعریف شده است که شامل ۳۸۴ واحد در کوی علوی،  ۴۸۶ واحد در کوی مهر و ۹۸۱ واحد مسکونی در بلوار بهشتی این شهر است.

وی اضافه کرد: طرح اقدام ملی مسکن ساوه در یک سال اخیر پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی داشته و هم اکنون به ۵۰ درصد رسیده است و امید بر آن است که در سال جاری افتتاح و بهره برداری شود.

انعامی در زمینه راه و جاده های استان هم گفت: توسعه آزادراه‌ ها در استان مغفول مانده و اکنون شرکت جهاد نصر و قرارگاه سازندگی خاتم ۲ قسمت ۵۰ کیلومتری در حوزه استان را قرارداد بسته اند.

وی پروژه جاده شازند به ازنا را از جاده های پر خطر این استان نام برد و گفت: اکنون ۱۰ کیلومتر از این مسیر آماده رفتن زیر بار ترافیکی است که ابلاغ اعتبارات سفر ریاست جمهوری به سرعت کار اضافه می کند.

انعامی خاطر نشان کرد: عملیات پل سنجان و ساخت جسم پل به مراحل پایانی خود نزدیک می شود و حتی این آمادگی وجود دارد  کارهایی که به عهده شهرداری برای اتمام پروژه قرار گرفته بوده است را ما انجام دهیم تا مشکلی به وجود نیاید و در روند تکمیل پروژه سرعت بیشتری حاصل شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی در ارتباط با عوارض پیشنهادی شهرداری اراک برای پروژه ۸۱۰۰ واحدی اقدام ملی مسکن در اراک گفت: عدد پیشنهادی شهرداری برای عوارض درخواستی چندین برابر میانگین کشور است زیرا این پروژه در سایر نقاط کشور در حال اجرا است و شهرداری های سراسر کشور به طور متوسط رقمی بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان برای هر واحد دریافت کرده اند. این مساله  در حالی است که این رقم در اراک چندین برابر است و این رقم در نهایت باید از جیب متقاضیان پرداخت شود. بنابراین  ضرر اصلی را مردم خواهند دید و بر همین اساس در راستای دفاع از حقوق مردم از شورا و شهرداری اراک تقاضا داریم در عوارض پیشنهادی تجدید نظر کنند و امیدواریم بتوانیم در این زمینه به توافقاتی برسیم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های اراک » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

تجهیزات نظافت صنعتی و مزایای آنها

تجهیزات نظافت صنعتی و مزایای آنها

موضوع نظافت یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین بخش ها در مدیریت مکان های مختلف است. دلیل این موضوع آن است که در مکان های مختلف پاک کردن انواع آلودگی ها با فرایندهای سنتی