اسامی 20 شرکت دولتی در لیست واگذاری قرار گرفت

اسامی 20 شرکت دولتی در لیست واگذاری قرار گرفت

رئیس سازمان خصوصی سازی اسامی ۲۰ شرکت دولتی که در لیست واگذاری قرار گرفته اند؛ اعلام کرد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

وضعیت واگذاری شرکت های دولتی

حسین قربانزاده طی یک نشست خبری ضمن تاکید بر این که سازمان خصوصی سازی در سال های گذشته دچار چالش های زیادی بوده است گفت: چالش هایی که در سنوات گذشته پیش آمد به دلیل واگذاری هایی بوده است که گاهی موفق یا ناموفق بوده و به همین دلیل هم در طول یک سال گذشته که در سازمان خصوصی سازی مشغول به کار شدم ترجیحم بر آن بود که در یک رویداد بین المللی تمام شرکت هایی که در سال های گذشته به صورت خرد، مدیریتی و کنترلی واگذار شده اند تحت بررسی قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: در این زمینه مرحله نخست شفاف سازی است که در این راستا جزئیات همه واگذاری ها در دو دهه گذشته انجام گرفته است و در سامانه ای تحت عنوان پاسخ به اطلاع عموم رسیده است. این واگذاری ها در ۹ دسته موضوعی شامل بانک و بیمه، معدن، پتروشیمی، راه و شهرسازی، صنعت، خدمات، کشاورزی، پالایش نفت و نیرو می شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با تاکید بر این موضوع که عواملی همچون پیش‌ بینی ناپذیری اقتصاد، بازده نامتعارف بازارهای موازی تولید، مداخلات مستقیم دولت و قیمت‌گذاری دستوری در موفقیت ‌و شکست واگذاری‌ها تاثیر مستقیم دارند، اظهار کرد: تنها گزینه اهلیت داشتن خریدار ضامن موفقیت واگذاری نیست و حمایت هوشمند دولت، قبل، حین و بعد از واگذاری باید ادامه داشته باشد دلیل این موضوع هم آن است که سرنوشت واگذاری‌ ها مهم‌تر از اعداد و ارقامی است که در قراردادها قید می شود.

قربانزاده ضمن اشاره به این که از هشت هدف صدر سیاست های اصل ۴۴ اولویت با افزایش کارایی و بهره‌ وری بنگاه‌ ها و همچنین گسترش مالکیت عموم مردم است تصریح کرد: قرار بود سهام عدالت این بخش را به نتیجه برساند اما به این اهداف نرسید. بنابراین تا زمانی که بخش حقیقی و واقعی اقتصاد رشد نکند تمامی سازمان هایی که کمک می کنند این رشد انجام شود؛ در جا خواهند زد.

رئیس سازمان خصوصی ‌سازی در  ارتباط با لیست ۲۰ شرکت دولتی که برای واگذاری قرار دارند توضیح داد: ۱۰۰ درصد هواپیمایی کیش، ۱۰۰ درصد لوله گستر اسفراین، ۷۶ درصد مجتمع صنعتی اسفراین، ۸۰ درصد آلومینای ایران، ۱۰۰ درصد معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران، ۱۵ درصد مجتمع صنایع آلومینای جنوب، ۲۰ درصد توسعه نیشکر جانبی، ۱۰۰ درصد کشاورزی و دامپروری سفیدرود، ۴۹ درصد طراحی ساختمان نفت، ۱۶ درصد پالایش نفت امام خمینی (ره)‌ شازند، ۴۰ درصد پالایش نفت کرمانشاه، ۱۷.۹ درصد پالایش نفت ستاره خلیج فارس، ۳۰ درصد عمران مسکن شرق، ۴۰ درصد عمران مسکن ثامن، ۱۰ درصد اپال پارسیان سنگان، ۳۵ درصد فولاد سفید دشت و غیره در  این لیست قرار گرفته اند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های روز کشور» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

اضافه شدن یک پرواز به برنامه فرودگاه شهرکرد

اضافه شدن یک پرواز به برنامه فرودگاه شهرکرد

استاندار چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: با توجه به اینکه پروازهای فرودگاه شهرکرد در اولویت مدیر کل راه و شهرسازی این منطقه قرار گرفته است؛ مقرر شده تا به صورت روزانه یک پرواز به پایتخت