موضوعات مهم در آئین نامه واردات خودرو

موضوعات مهم در آئین نامه واردات خودرو

به دنبال ابلاغ آئین نامه واردات خودرو، موضوع نوع خودروها بر اساس شرایط اعلام شده و به خصوص سقف قیمتی تعیین شده بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این زمینه و به اعتقاد دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو، واردات با سقف قیمتی تعیین شده، امری نشدنی نخواهد بود، اما سایر شرایط آیین ‌نامه و الزام ایجاد نمایندگی برای خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی و مهمتر از همه تعرفه واردات که هنوز عدد مشخصی ندارد، در اینکه کدام خودروها قطعا وارد می ‌شوند، تاثیرگذار خواهد بود.

 بنابراین گزارش زیر صرفا به معرفی خودروهای زیر ۲۰ هزار یورو می ‌پردازد و این موضوع که این خودروها قطعا وارد می شوند و چه قیمت دارند، صد در صد نخواهد بود. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

وضعیت خودروهای وارداتی بر اساس آئین نامه واردات خودرو

اواخر اردیبهشت ماه وزیر صنعت، معدن و تجاری (صمت) از نهایی شدن مصوبه واردات خودرو تا حداکثر پایان همان ماه خبر داد و تاکید کرد: در این زمینه محدودیتی در واردات خودرو نخواهیم داشت و هم زمان هم با واردات و افزایش عرضه خودرو سازان داخلی بخش عمده ای از تقاضای بازار پاسخ داده خواهد شد.

بر اساس اظهارات وی در ارتباط با خودروهای وارداتی، این دولت نیست که وارد کننده خواهد بود بلکه دولت تنها شرایط را تسهیل خواهد کرد. بر این اساس بحث ها و گمانه زنی های زیادی در این ارتباط وجود داشت تا آن که در سوم شهریور ماه آئین نامه و جزئیات طرح توسط معاون اول رئیس جمهور نهایی شده و به کلیه سازمان شامل وزارت صمت، وزارت کشور، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ابلاغ شد.

از مهم ترین بندهای این آئین نامه می توان به تعیین سقف قیمتی برای خودروهای وارداتی اشاره کرد که بر طبق برنامه ریزی های انجام شده واردات خودروهای با قیمت زیر ۲۰ هزار یورو مجاز اعلام شده و اولویت نیز با واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو خواهد بود.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام  کرده است که مرحله اجرایی واردات از ابتدای مهر ماه شروع می شود و مهلت ارائه درخواست واجدین شرایط واردات خودرو به دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت را تا ۱۹ شهریور اعلام کرده است. وی تصریح کرد: “آیین ‌نامه واردات خودرو سه گروه را شامل می ‌شود که پس از ارسال درخواست در مهلت مقرر یاد شده که ۱۹ شهریور ماه در نظر گرفته شده است، حداکثر تا آخر شهریور ماه اسامی شرکت‌ های منتخب اعلام خواهد شد. پس از تایید و اعلام شرکت‌هایی که الزامات آیین ‌نامه واردات خودرو را با امتیاز بالاتری کسب کرده‌اند، واردات خودرو می ‌تواند انجام شود. با توجه به اولویت داشتن واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو، شرایط واردات سایر خودروها نیز بیستم شهریورماه اعلام می ‌شود.”

در ادامه به چند خودروی خارجی زیر ۲۰ هزار یورو اشاره می کنیم که البته قطعیتی برای مبالغ آنها وجود ندارد:

جدول خودرو های خارجی

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایده جدید هستید « مزایدات خودرو » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

انواع مزایده

انواع مزایده و معاملات تحت پوشش آنها

همانطور که در مقالات پیشین هم توضیح دادیم برای بستن قراردادهای اداری می توان از دو روش پیمان مبتنی بر رقابت یعنی مزایده و مناقصه استفاده کرد. مناقصه یک معیار برای ارائه کیفیت با قیمت