شروع فاز نخست آبرسانی به همدان

آبرسانی به همدان

وزیر نیرو ضمن بیان این که مشکل آب همدان در بلند مدت حل خواهد شد گفت: ابر پروژه  آبرسانی به همدان (غدیر) در مرحله بهره ‌برداری آزمایشی قرار دارد و در روزهای آینده زمینه اتصال آب شرب مردم خوزستان به یکی از بهترین منابع آبی کشور را فراهم خواهد کرد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

آبرسانی به همدان به دنبال توسعه زیر ساخت ها

علی اکبر محرابیان در گفت و گو با اخبار ۲۱ اظهار داشت: مردم در جریان هستند که طی سال های گذشته و در فصول تابستان با خاموشی های زیادی روبرو بوده ایم و این قطعی برق نه تنها در بخش خانگی بلکه در صنایع هم وجود داشت و آسیب زیادی را به فرایند تولید وارد کرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات مردم در هنگام قطعی مکرر برق گفت: با روی کار آمدن دولت مردمی برنامه ریزی گسترده ای در این زمینه انجام شد و این برنامه با تاکید رئیس جمهور و به سرعت در دستور کار قرار گرفت.

محرابیان اضافه کرد: این برنامه در بخش ‌های مختلفی مانند  افزایش ظرفیت نیروگاهی به میزان ۶۰۰۰ مگاوات، در بخش تعمیرات اساسی نیروگاه‌ ها و مدیریت مصرف برق در دستور کار قرار گرفته است.

محرابیان خاطر نشان کرد: ما در بخش خانگی در سال جاری خاموشی نداشتیم و در حوزه صنعت  و تولید هم از ۶۳۰ ۶۳۰ هزار واحد صنعتی، ۵۸۰ هزار واحد کوچک حتی یک دقیقه هم خاموشی نداشته ‌اند، همچنین در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ های صنعتی این امکان فراهم شده است تا برنامه مدیریت مصرف برق به صورت ۱۲ ساعت در هفته و منظم اعمال شده و بسیاری از شهرک ‌ها زمان مدیریت مصرف برق خود را با روز تعطیل جا به جا و آثار مدیریت مصرف برق در تولید را به حداقل برسانند.

وزیر نیرو همچنین گفت: سال گذشته در شهریور ماه و بر اساس آمار ۳۰۰ شهر کشور با مساله تنش آبی روبرو بودند. در این زمینه ما نیاز به توسعه زیر ساخت آب رسانی داریم و  زمانی که در زمان مقرر نسبت به احداث زیر بنایی  آب شرب اقدام شود این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش ۴۳ درصدی بارش ها در همدان گفت: این مساله موجب شده است تا این شهر با مشکل آب روبرو شود اما پیش بینی ما بر آن است که در فاز اول ابر پروژه آبرسانی به همدان که  در مسیر بخشی از منابع آب شهرهای خدابنده و بیجار را نیز تأمین می‌ کند، طی هفته‌ های آینده به بهره‌ برداری برسد و مشکل این شهر برای بلند مدت در بخش آب شرب حل شود. با این حال تا زمان بهره‌ برداری از این پروژه بزرگ طرح‌ های اضطراری از جمله اتصال رینگ ‌های آب شرب و اضافه کردن منابع تامین آب اضطراری ادامه دارد. در طرح اصلی آبرسانی به همدان خطوط انتقال تکمیل شده است و در حال نصب تجهیزات هستیم.

وزیر نیرو  با اشاره به طرح آبرسانی غدیر تصریح کرد: طرح آبرسانی غدیر بزرگ ترین و پر ظرفیت ترین طرح آبرسانی کشور است که ظرفیت انتقال ۱۲ متر مکعب آب برای ۶۰ درصد جمعیت خوزستان را بر عهده دارد، البته ما برای سایر مناطق استان خوزستان نیز پروژه‌ های بزرگ دیگری را تعریف کرده‌ ایم.

محرابیان ادامه داد: ابر پروژه آبرسانی غدیر هم اکنون در مرحله بهره برداری آزمایشی است و در روزهای آینده زمینه اتصال آب شرب مردم خوزستان به یکی از بهترین منابع آبی کشور فراهم خواهد شد.

وزیر نیرو ضمن اشاره به برنامه جهاد آب رسانی گفت: در تلاش هستیم تا برنامه اتصال ۱۰ هزار روستا در ۳۱ استان کشور را به آب شرب پایدار فراهم کنیم که تا کنون فعالیت ۱۲۰۰ روستا تمام شده است و شاهد افتتاح سلسله ‌وار پروژه‌ های آب‌رسانی هستیم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های همدان » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مزایده سیمکارت رند

سیم کارت مزایده ای چیست؟

بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورهای مختلف مجاز هستند که سیم کارت‌های با شماره رند را با قیمت بیشتری از سیم کارت‌های معمولی و  از طریق برگزاری مزایده به فروش برسانند. اگرچه فروش