پرکاربردترین ماشین آلات کشاورزی و مصارف آنها

انواع ماشین آلات کشاورزی و کاربردهای آنها

ماشین آلات کشاورزی، دسته ای بسیار بزرگ از شاخه ماشین آلات هستند که این روزها در کشورهای صنعتی و پیشرفته از آنها استفاده زیادی می شود. بنابراین در دنیای امروزی یک کشاورز علاوه بر دانش کشاورزی باید بتواند از ماشین الات کشاورزی نیز برای بهبود کارهای خود استفاده کرده و به فرایندهای آن آشنایی داشته باشد. تاریخچه استفاده از این ماشین آلات به انقلاب صنعتی اروپا مربوط می شود که به تدریج شیوه های نوین کشاورزی و استفاده از ماشین و ابزار آلات جایگزین تجهیزات و ماشین آلات قدیمی شدند.

با گسترش زراعت از این راه مقیاس زمین های زراعی نیز گسترش پیدا کرد و حجم محصولات هم به دنبال آنها بیشتر شد. بنابراین نیاز به ماشین الات کشاورزی تخصصی بیش از گذشته احساس شد. به دنبال این موضوع تنوع بیشتری در زمینه ماشین آلات کشاورزی به وجود آمد که هر کدام از آنها یک کار را به صورت اختصاصی انجام می دادند. بنابراین ماشین الات کشاورزی از جمله اصلی ترین تجهیزات ضروری در صنعت کشاورزی امروزه به شمار می روند. در ادامه با مزایا و انواع ماشین آلات کشاورزی و معاملات در این حوزه با مجله هزاره همراه شوید.

مزایای استفاده از ماشین آلات به روز در حوزه کشاورزی

  • کاهش زمان اجرای پروژه مختلف کشاورزی
  • کاهش نیاز به نیروی انسانی برای انجام کارهای مختلف
  • کاهش هزینه ها
  • افزایش بهره وری
  • انجام دقیق تر و بهتر کارهای مربوط به کشاورزی
  • آسان تر شدن کارها

انواع ماشین آلات کشاورزی

انواع ماشین آلات کشاورزی بر اساس نیاز روز کشاورزان و باغداران به صورتی طراحی شده است که در کنار آسان کردن کاردها، کمک می کند تا نیروی انسانی کمتری به کار گرفته شود. پر مصرف ترین انواع ماشین آلات کشاورزی به شرح زیر است:

تیلر

تیلر کشاورزی یک تراکتور کوچک است که از یک شاسی و موتور کوچک تشکیل می شود. در برخی از مدل‌ ها تیلر دارای صندلی برای حمل اپراتور است. تیلر عمدتا در باغات و زمین‌ های زراعی کوچک کاربرد دارد و معمولا برای شخم زدن (خاک ورزی اولیه)، درو کردن یا سمپاشی از آن استفاده می ‌شود.

دروگر

از دروگر برای درو کردن محصولاتی مانند گندم و یا حتی چمن زدن و حذف علف های هرز استفاده می شود. با توجه به این که استفاده از تراکتور برای همه قسمت های زمین سخت است دروگر این کار را راحت انجام داده و در زمین های مرتفع و شیب دار نیز قابل استفاده است. جابجایی این ماشین ها در مقایسه با ماشین آلات بزرگ کشاورزی راحت تر است و قیمت مقرون به صرفه تری نیز دارد.

چمن زن تراکتوری

این ماشین برای چمن زنی زمین های وسیع مانند زمین فوتبال، گلف و غیره استفاده می شود که قابلیت حمل اپراتور را نیز دارد. این دستگاه ها دارای موتور بنزینی هستند و در برخی از مدل ها قرمان نیز دارند.

روتیواتور

این ماشین برای خام ورزی است که خاک را تا عمقی مشخص شخم می زند و موجب هدر رفت آب در زمین هم نمی شود. روتیواتر به تیلر دوار هم شناخته می شود که خاک را نرم و سطح آن را آماده کاشت می کند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های قطعات خودرو سازی» را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

بحران کم آبی

دست و پنجه نرم کردن 4 استان با کم آبی

معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: استان های یزد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان با تنش آبی شدید روبرو هستند و باید برای مقابله با کم آبی برنامه ریزی