عدم نیاز به واردات بنزین با صرفه جویی در مصرف

عدم نیاز به واردات بنزین در دو سال آینده با صرفه جویی

 یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبر داد: اگر در مسیر صرفه جویی،  بهینه سازی و فرهنگ سازی در مصرف سوخت قدم بگذاریم، تا چندین سال آینده نیازمند واردات بنزین نخواهیم بود اما با ادامه روند موجود تا دو سال آینده میزان تقاضا از میزان تولید پیشی خواهد گرفت. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

نیاز به واردات بنزین

هادی بیگی در ارتباط با میزان مصرف و تامین بنزین در سطح کشور گفت: ما در سال جاری و همچنین سال آینده مشکل سوخت نخواهیم داشت و میزان تولیدات ما به اندازه ای خواهد بود که میزان مصرف را پاسخ خواهد داد. اما اگر بخواهیم با همین روش جلو برویم در طی سال های آینده نیاز به واردات بنزین پیدا خواهیم کرد زیرا مصرف ما از میزان تولید ما پیشی خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ما در صورتی نیازمند به واردات بنزین نخواهیم بود که برای صرفه جویی، بهینه سازی، فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت پالایشگاه های کوچک برنامه ریزی داشته باشیو. در این صورت  شاید تا ۱۰ سال آینده نیازی به واردات بنزین نداشته باشیم. این موضوع کاملا بستگی به نوع مدیریت ما دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: زمانی که به سمت کم مصرف کردن خودروها حرکت کنیم و زمانی که این فرهنگ سازی صورت بگیرد که مردم از خودروهای شخصی استفاده کمتری داشته باشند؛ همچنین اگر بهینه سازی مصرف سوخت را در حوزه های مختلف دنبال کنیم و پالایشگاه های کوچک را نیز در این زمینه وارد مدار کنیم؛ می توان نیاز کشور به سوخت را از داخل تامین کرد و بنابراین نیازی به واردات نداشت.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین در پاسخ به این پرسش که  آیا ممکن است دولت در لایحه بودجه سال آینده نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند؟ اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی موافق عقل و منطق است. حرف حساب را هرکس بگوید می پذیریم. اگر در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مجلس و دولت به این جمع بندی برسند که قیمت افزایش یابد یا افزایش پیدا نکند ما نیز بر اساس منطق گام برخواهیم داشت اما اکنون برای نظر دادن در ارتباط با این موضوع زود است.

بر اساس آمارها مصرف و عرضه بنزین در کشور بالا بوده و خارج از پیش‌بینی ‌ها است، سال گذشته میانگین فروش؛ البته با در نظر گرفتن کرونا حدود ۷۶ تا ۷۷ میلیون لیتر در روز بوده است در حالی که این رقم در سال جاری بسیار بالاتر و حتی در یک روز به حدود ۱۳۰ میلیون لیتر هم رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های وزارت نفت » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

مناقصه و مزایده

مدیران و فعالان اقتصادی چگونه از اخبار مناقصه و مزایده مطلع میشوند

راهکارهای پیش بینی شده و موجود جهت دسترسی به اطلاعات مناقصات و مزایدات وفق قانون، دستگاه های اجرایی دولتی می بایست اخبار مناقصه و مزایده را از طریق جراید کثیرالانتشار (معمولاً روزنامه های رسمی کشور) به اطلاع