تجهیزات نظافت صنعتی و مزایای آنها

تجهیزات نظافت صنعتی و مزایای آنها

موضوع نظافت یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین بخش ها در مدیریت مکان های مختلف است. دلیل این موضوع آن است که در مکان های مختلف پاک کردن انواع آلودگی ها با فرایندهای سنتی بسیار دشوار و گاهی اوقات غیرممکن است. بنابراین موضوع نظافت صنعتی مطرح می شود. معنای اصلی نظافت صنعتی، عملیات پاک سازی محیط های صنعتی مانند انبار، کارخانه، بیمارستان، مراکز آموزشی، تجاری و اداری است تا به ایجاد محیط کاری سالم، بهداشتی و ایمن برای کارمندان و کارگران منجر شود. کارگران و کارمندان ساعت های متمادی را در محیط های کاری سپری می کنند و به همین دلیل هم باید از فضایی سالم و تمیز بهره مند شوند.

نظافت صنتعی به افزایش بازدهی محیط کار، کاهش آلودگی های صنعتی، ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و بهره وری بیشتر آنها کمک می کند. این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی، فرایند نظافت صنعتی با استفاده از تجهیزات تخصصی مانند  اسکرابر صنعتی، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی و سوییپر صنعتی انجام می شود. این دستگاه های مختلف بر اساس کاربردی که دارند، برای  از بین بردن روغن، لکه ها، زنگ بری و سایر آلودگی های مضر از سطح قطعات، فلزات،‌ محصولات و سطوح کف استفاده می شوند. در ادامه با انواع این تجهیزات و مزایای آنها بیشتر آشنا می شویم. پس با مجله هزاره همراه شوید.

تجهیزات نظافت صنعتی

در حوزه نظافت صنعتی از دستگاه های مختلفی استفاده می شود که به صورت تخصصی و حرفه ای و با اهدافی خاص طراحی شده اند. در ادامه به انواع این دستگاه ها اشاره می کنیم.

اسکرابر

شستشوی سطح زمین یکی از معضلات در تمیزی محل های پر رفت و آمد است. زیرا با هر بار شستشوی دستی در نهایت زمین کامل خشک نشده و تردد موجب آلودگی بیشتر و ایجاد خطرات می شود. اما استفاده از اسکرابر یا زمین شوی صنعتی این امکان را می دهد که شستشوی زمین به صورت تخصصی انجام شده و این کار با خشک کردن همزمان انجام شود. استفاده از اسکرابر همچنین به صرفه جویی در آب و مواد شوینده و همچنین کاهش هزینه های مربوط به نظافت و سازگاری با محیط زیست هم کمک می کند.

جاروبرقی صنعتی

دستگاه جارو برقی صنعتی مشابه جاروبرقی های معمولی است اما دارای قدرت مکش بیشتر،  ظرفیت مخزن بیشتر، جنس بدنه محکم تر، قابلیت مکش مایعات و توان کار مداوم است و می تواند آلودگی و ضایعات را از هر سطح هموار یا ناهمواری جمع آوری کند. کاربرد این جاروبرقی در  صنایع نخ، جمع آوری مایعات روغنی سنگین، صنعت داروسازی، جمع آوری مواد قابل انفجار، جمع آوری مواد پودری و استفاده در صنایع غذایی مورد توجه است.

واترجت صنعتی

واترجت یا همان شوینده های فشار قوی به دستگاه کارواش صنعتی هم شناخته می شوند. این دستگاه ها با تبدیل آب با فشار معمولی به آب پرفشار، می توانند هر گونه آلودگی را از سطوح شسته و پاک کنند. این پاکسازی با دیگر دستگاه ها امکان پذیر نخواهد بود. در واقع فشار بالای آب می تواند هرگونه آلودگی را از سطوح هموار و ناهموار پاک کند.

سوییپر صنعتی

دستگاه سوییپر صنعتی دارای توان بالایی در جمع آوری حجم بالای آلودگی است. همچنین سرعت و کیفیت نظافت نیز در این دستگاه ها بسیار زیاد است. این دستگاه ها دارای  سامانه های برس زنی، فیلتراسیون کارآمد، حجم بالای مخزن و سیستم تخلیه مکانیزه مخزن هستند که به نظافت بهتر محیط توسط سوییپر کمک می کنند.

ماشین جاروب خیابان

ماشین جاروب خیابان دارای برس و مکنده هایی بسیار قوی است که آلاینده های ریز و درشت را می تواند از سطح خیابان جمع آوری کند. سرعت، دقت و کیفیت نظافت با این دستگاه ها بسیار زیاد است. از این دستگاه ها برای نظافت محوطه های شهری، پارک ها و یا مجموعه های صنعتی و کارخانجات استفاده می شود.

تجهیزات نظافت صنعتی

مزایای استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

  • بهبود سرعت نظافت و کوتاه تر شدن زمان شستشو و پاک سازی سطوح
  • کاهش هزینه ها به دلیل استفاده کمتر از آب، مواد شوینده و نیروی کاربر نظافتی
  • کمک به محیط زیست به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده مضر برای طبیعت و جلوگیری از به هدر رفتن آب فراوان حین شستشو
  • سهولت کاربری به دلیل طراحی ارگونومیک دستگاه های نظافت صنعتی، کیفیت بالا و عدم نیاز به تکرار مجدد نظافت
  • بهبود کیفیت نهایی نظافت و رضایت کامل پس از انجام شستشو و نظافت سطوح

معاملات حوزه نظافت صنعتی

نظافت صنعتی و استفاده از تجهیزات آن، نیز مانند بسیاری دیگر از خدمات وارد فرایند مناقصات شده است. بسیاری از سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی برای انجام نظافت محیط های کاری خود، اقدام به برگزاری انواع مناقصات می کنند. این فرایند با یک فراخوان عمومی به اطلاع عموم سازمان های دولتی و خصوصی رسیده و پس از آن داوطلبان اقدام به ارسال مدارک و اسناد خود می کنند. در صورتی که مناقصه گران واجد شرایط سازمان مناقصه گزار برای نظافت صنعتی باشند؛ وارد فرایند رقابتی مناقصه می شوند.

برنده مناقصه نیز شرکتی خواهد بود که در کنار دارا بودن کیفیت لازم، بهترین پیشنهاد قیمتی را بدهد. پس از این مرحله میان دو طرف معامله قراردادی به امضا در می آید که از این پس فعالیت های هر دو طرف بر اساس تعهدات نوشته شده و زمان ثبت شده در قرارداد است. 

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های تامین نیروی انسانی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

اسناد شرکت در مناقصه چیست؟

اسناد شرکت در مناقصه چیست؟

در یک مناقصه درست و اصولی، اسناد شرکت در مناقصه، از اصلی ترین جزء آن به شمار می آید. در هر مناقصه ای که انجام می شود اسناد مربوط به آن مناقصه مطرح می شود