افزایش سقف نرخ انرژی در بازار برق ایران

افزایش سقف نرخ انرژی در بازار برق ایران

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: سقف نرخ انرژی در بازار عمده فروشی برق ایران با هدف حمایت از بخش خصوصی و پوشش هزینه های بخش تولید و افزایش انگیزه برای سرمایه گذاری بیشتر در صنعت نیروگاهی و تولید برق افزایش یافت. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

سقف نرخ انرژی پیشنهادی

مصطفی رجبی مشهدی اعلام کرد: سقف قیمت پیشنهادی انرژی در بازار برق ایران از ۶۴۲ ریال به ازای هر کیلو وات ساعت به ۸۰۳ ریال افزایش پیدا کرده است. بنابراین از رشد حدود ۲۵ درصدی در سقف قیمت خرید برق از نیروگاه های حاضر در بازار برق کشور خبر می دهد.

رجبی مشهدی اضافه کرد: این افزایش تنها برای خرید برق از نیروگاه ها است و به هیچ عنوان تغییری در تعرفه برق مصرفی مشترکان صورت نخواهد گرفت. بنابراین مصرف کنندگان برق به همان شکل تعرفه های تعیین شده سابق نسبت به پرداخت بهای برق مصرفی خود اقدام خواهند کرد.

سخنگوی صنعت برق گفت: علاوه بر این نرخ آمادگی قابل پرداخت به نیروگاه ها نیز بدون تغییر نسبت به سال گذشته و به ازای هر کیلو وات ظرفیت آماده معادل ۱۸۵ ریال تعیین شده است.

رجبی مشهدی در ادامه تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط وزارت نیرو، این وزارتخانه به دنبال رونق بورس است و در این ارتباط نیز با مشارکت مشترکان یک مگا وات به بالا در بورس حدود یک سوم کل مصرف برق کشور از طریق بورس معامله و قیمت برق از این طریق تعیین خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این حالت مصرف‌کنندگان برق می ‌توانند انرژی موردنیاز خود را از این روش خریداری کرده و قدرت نقد شوندگی فروش برق تولید کنندگان برق هم افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق  خاطر نشان کرد: وزارت نیرو در صدد است تا با کاهش نقش خود در خرید و فروش برق، زمینه ای را برای حضور بخش خصوصی در این معاملات آماده کند.

رجبی مشهدی خبر از پشتیبانی تامین برق صنایعی که برق خود را از بورس انرژی خریداری می کنند داد و گفت: وزارت نیرو برنامه دارد تا با توسعه زیرساخت‌ های صنعت برق، شبکه برق پایدار و بدون محدودیت را برای مبادله برق تولیدی نیروگاه‌ های کشور به مصرف ‌کنندگان تجهیز کند تا عرضه ‌کنندگان و مصرف‌ کنندگان برق در شرایط پایدار تجارت برق را تجربه کنند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های شرکت توانیر » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط