معرفی شرکت حمل و نقل ریلی رجا

معرفی شرکت حمل و نقل ریلی رجا

شرکت حمل و نقل ریلی رجا در سال ۱۳۷۵ و با نام شركت «قطارهای مسافری رجا» تأسیس شده است. این مجموعه با هدف ارتقا سطح کیفی خدمات به مسافران ریلی در اسفند ماه ۱۳۸۸ از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، به سازمان اجتماعی انتقال پیدا کرد. رجا به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی مسافری ریلی ایران با در اختیار داشتن سهم عمده واگن های مسافری و خدماتی و حضور خود در اغلب مسیرهای حرکتی، بیشترین سهم بازار را در حوزه ریلی و مسافری کشور دارد.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا دارای قطارهای متعددی با امکانات متنوع است. از خاص ترین و لوکس ترین قطارها و سرویس های این شرکت می توان به قطار زندگی، قطار سیمرغ، قطار پلور سبز، قطار طوس و قطار سبز اشاره کرد. در حالت کلی نیز سرویس های این شرکت به صورت قطارهای چهار تخته، شش تخته، صندلی یا سالنی است. در این میان سرویس های چهار تخته به دلیل امکانات رفاهی و خدمات مناسبی که دارند، به عنوان سرویس های VIP معرفی می شوند. در ادامه با معرفی بیشتر این سازمان با مجله هزاره همراه شوید.

معرفی قطارهای رجا

شرکت حمل و نقل ریلی رجا دارای انواع قطارها به شرح زیر است:

قطار پلور سبز، یکی از بهترین قطارهای رجا

پلور سبز یکی از باکیفیت ترین و لوکس ترین قطارهای شرکت رجا است که از ۱۰ کوپه ۴ نفره تشکیل می شود و یک کوپه اختصاصی مهمان نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

قطار لوکس ۴ نفره رجا، لوکس ترین قطار شرکت رجا

این قطار نیز بسیار لوکس و مجلل بوده و به صورت کلی دارای دو نوع واگن ۳۲ نفره المان غربی و ۳۶ نفره المان شرقی است.

قطار سیمرغ

قطار سیمرغ در هر واگن خود ۸ کوپه ۴ نفره دارد و ظرفیت کلی آن نیز ۳۲ نفر است و یک کوپه نیز به سرویس مهمانداری اختصاص دارد.

قطار سبز رجا

این قطار ۸ کوپه ۴ نفره دارد و ظرفیت نهایی آن نیز ۳۲ نفر است. یک کوپه به سرویس مهمان ‌داری اختصاص دارد و دو دستگاه سرویس بهداشتی نیز در هر واگن وجود دارد.

قطار طوس

قطار طوس دارای ۹ کوپه ۴ نفره است که ظرفیت نهایی آن نیز ۳۶ نفر است. بدنه کوپه ها و پنجره های دو جداره بوده و به این ترتیب کوپه های این قطار عایق حرارت و صوت هستند.

قطار پردیس سالنی

این قطار با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرده و صندلی هایی مشابه صندلی هواپیما دارد. واگن های این قطار در برابر ورود گرد و غبار، برق و باران عایق شده است.

قطار خلیج فارس رجا

این قطار در هر واگن خود دارای ۱۱ کوپه ۴ نفره است و ظرفیت کلی آن نیز ۴۴ نفر است. یکی از این کوپه مخصوص مهمانداری است و در هر واگن ۲ سرویس بهداشتی قرار دارد.

قطار ریل باس ارم، قطار اتوبوسی

این قطار یک قطار اتوبوسی بوده و سرعت حرکت آن نیز نهایت تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است.

قطار جدید دو طبقه ای

این قطار نیز اتوبوسی است و دو طبقه دارد. این قطار محصول شرکت چین بوده و هر واگن آن دارای ۳ بخش جداگانه است.

قطار دلیجان

قطارهای دلیجان شرکت رجا دارای ۱۱ کوپه ۴ نفره است و در مجموع ۴۴ نفر ظرفیت دارد.

قطار درجه دو رجا

این قطارها در هر واگن خود ۱۱ کوپه ۶ نفره دارند و ظرفیت نهایی آنها نیز ۶۶ نفر است.

قطار اتوبوسی

قطار اتوبوسی ۱۰ واگن داشته و واگن های آن دارای ظرفیت های ۷۲، ۶۶، ۶۰ و ۲۴ نفره است.

حمل و نقل ریلی

معاملات شرکت حمل و نقل ریلی رجا

رجا با هدف شفافیت در فرایندهای مالی پروژه های خود و به منظور بهبود روابط با دیگر شرکت های دولتی و خصوصی در طول سال اقدام به برگزاری انواع مناقصات می کند. بنابراین این مناقصات، با اعلام یک فراخوان عمومی آغاز شده و این فراخوان در روزنامه های کثیر الانتشار و وب سایت های اطلاع رسانی مانند وب سایت هزاره منتشر می شود. سپس شرکت های واجد شرایط اقدام به ارسال مدارک خود کرده و در صورت دارا بودن شرایط وارد فرایند رقابتی مناقصات رجا می شوند.

پس از برگزاری مناقصه شرکتی که در کنار دارا بودن شرایط کیفی، قیمت پیشنهادی پایین تری را ارائه بدهد، برنده مناقصه خواهد بود. پس از این مرحله قراردادی ما بین دو طرف منعقد خواهد شد که تعهدات هر دو طرف و مدت زمان همکاری در آن قید خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های روز کشور » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی