معرفی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه

معرفی قرارگاه خاتم الانبیا

قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء یکی از زیر مجموعه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است که در سال ۱۳۶۸ توسط محسن رضایی فرمانده وقت سپاه و بر مبنای اصل ۱۴۷ قانون اساسی تاسیس شده است. قرارگاه خاتم الانبیا با کمک گرفتن از نیروی انسانی متعهد و مجرب و با برخورداری از حجم بالای امکانات، تجهیزات، ماشین‌آلات کاملا تخصصی، پیشرفته و منحصر به فرد برای انجام پروژه های مختلف در کشور اقدام می کند. هدف از تاسیس این مجموعه «آب‌رسانی، صدور نفت و گاز، اجرای پروژه‌ های سدسازی، انتقال آب، نیرو و راه‌سازی» بوده است. در ادامه این مقاله با معرفی بیشتر این سازمان با مجله هزاره همراه شوید.

تاریخچه قرارگاه خاتم الانبیا

قرارگاه خاتم الانبیا در حقیقت بالاترین رده عملیاتی کشور به شما می آید و تاریخچه آن به سال ‌های ابتدایی دهه ۶۰ و اوج عملیات ‌های مهم در دفاع مقدس مربوط می شود. هم زمان با شروع جنگ تحمیلی و ورود همه جانبه نیروهای نظامی مانند  ارتش، سپاه و نیروهای انتظامی به میدان جنگ، یکی از مهم‌ ترین موضوعات در انجام عملیات ‌ها، هماهنگی ما بین یگان های عمل‌ کننده به خصوص ارتش و سپاه پاسداران بود. این مسئولیت در ابتدای کار  به قرارگاه مشترک «کربلا» واگذار شد و برنامه ریزی و نحوه اجرای عملیات‌ ها در این قرارگاه صورت می گرفت.

 بر این اساس فرماندهان عالی ارتش و سپاه هم در قرارگاه کربلا،  حضور داشتند. پس از تشکیل قرارگاه مرکزی کربلا در ابتدای جنگ، که کار انجام عملیات مشترک سپاه و ارتش را بر عهده داشت، با گسترش سازمان سپاه در عملیات خیبر ، مسئولین نظامی تصمیم گرفتند تا کل نیروهای سپاه تحت امر قرارگاه عملیاتی نجف و کل نیروهای ارتش تحت امر قرارگاه عملیاتی کربلا سازماندهی شوند و قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا وظیفه هماهنگی و هدایت این دو قرارگاه را بر عهده بگیرد. قرارگاه سازندگی خاتم ‌الانبیا نیز پس از پایان جنگ ایران و عراق، با دستور حضرت آیت الله خامنه‌ای و با حکم محسن رضایی تشکیل شده است.

موسسات وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا

  • موسسه عمران صنعت
  • موسسه عمران ساحل
  • موسسه ریل گستر
  • موسسه راه سازه
  • شرکت مهندسی نفت و گاز سپانیر
  • شرکت مهندسی سپاسد
  • موسسه نور
  • موسسه سماء
  • موسسه مهندسین مشاور ایمن‌سازان
  • موسسه ویژه حرا

معاملات قرارگاه خاتم الانبیا

قرارگاه خاتم الانبیا به منظور همکاری بیشتر با دیگر سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و ایجاد شفافیت بیشتر در جریان معاملات خود، اقدام به برگزاری مناقصات و مزایداتی می کند. به این ترتیب با اعلام یک فراخوان عمومی از اشخاص حقیقی یا حقوقی برای شرکت در این فرایندها دعوت به عمل آورده می شود. این فراخوان ها در روزنامه های کثیر الانتشار منتشر شده یا در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی به اطلاع عموم می رسد. یکی از این گزینه های اطلاع رسانی وب سایت هزاره است که با تجربه چندین ساله خود بیشترین آگهی های معاملاتی مناقصه و مزایده را در کشور پوشش می دهد.

پس از انتشار فراخوان عمومی، شرکت هایی که واجد شرایط مناقصات و مزایدات قرارگاه خاتم الانبیا هستند اقدام به ارسال اسناد و مدارک خود کرده و در صورت دارا بودن شرایط وارد فرایند رقابت با یکدیگر می شوند. در مناقصه شرکتی برنده خواهد بود که در صورت دارا بودن شرایط مناسب ترین قیمت را ارئه بدهد و در مزایده شرکت کننده ای برنده خواهد بود که بالاترین قیمت پیشنهادی را ارائه بدهد. سپس قراردادی ما بین برنده و  این قرارگاه به امضا خواهد رسید که از این پس فعالیت هر دو طرف بر اساس این قرارداد خواهد بود و مدت زمان پروژه نیز در این قرارداد ذکر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های سرمایه گذاری های، مشارکت » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی