با بلندترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید

با بلندترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید

این روزها ساخت و ساز برج ها و آسمان خراش ها بسیار بیشتر از گذشته شده است و در فهرست بلندترین آسمان خراش های جهان سه آسمان خراش در چین، دو آسمان خراش در دبی و دو آسمان خراش در آمریکا قرار گرفته اند و بلندترین آسمان خراش دنیا در دبی قرار گرفته است. در ادامه این مقاله با مجله هزاره همراه باشید.

رده بندی بلندترین آسمان خراش های جهان

در فهرست ده تایی بلندترین آسمان خراش های جهان به ترتیب برج های زیر قرار دارند:

برج جده

بلندترین آسمان خراش جهان برج جده، با ۱۰۰۰ متر ارتفاع  است؛ هزینه ساخت این برج ۱.۴ میلیارد دلار برآورد شده است و ساخت آن قرار بود که در اوایل سال  ۲۰۲۰ به اتمام رسیده  و در سال ۲۰۲۱ به افتتاح برسد اما تکمیل این برج با مشکلاتی تا به امروز مواجه بوده است.

برج خلیفه

برج خلیفه دبی در این لیست رتبه دوم را دارد. برج خلیفه یا برج دبی آسمانی خراشی است که در شهر دبی امارات متحده عربی قرار گرفته است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است.

برج شانگهای

در رتبه سوم این فهرست برج شانگهای قرار دارد که آسمان خراشی با ۱۲۸ طبقه به ارتفاع ۶۳۲ متر با کاربری اداری – تجاری است، که در شهر شانگهای قرار گرفته است. پروژه ساخت این ساختمان در سال ۲۰۰۸ آغاز شد و در سال  ۲۰۱۶ نیز به اتمام رسید.

برج شانگهای

مرکز تجارت جهانی پینگ

این آسمان خراش نیز در رتبه چهارم قرار دارد و با ۱۱۵  طبقه به ارتفاع ۵۹۹ متر با کاربری اداری – تجاری است که در شهر شنژن گوانگ‌ دونگ چین مستقر  شده است. پروژه ساخت این ساختمان در سال ۲۰۱۰ آغاز شد و در سال ۲۰۱۶ تکمیل شده است.

مرکز تجارت جهانی یک

این آسمان خراش نیز در رتبه پنجم فهرست بلندترین آسمان خراش های جهان قرار دارد. مرکز تجارت جهانی یک ساختمان اصلی مجموعه جدید مرکز تجارت جهانی در جنوب منهتن در نیویورک در ایالات متحده آمریکا است. این برج در شمال‌ غربی محل مرکز تجارت جهانی قرار گرفته و به وسیله خیابان‌های وسی، وست، واشینگتن و فالتن محدود شده ‌است. ساخت این آسمان‌خراش از ۲۷ آوریل ۲۰۰۶ آغاز و در ۳ نوامبر ۲۰۱۴ افتتاح شد. این آسمان خراش ارتفاعی ۵۴۱ متری دارد.

مرکز مالی سی تی اف

این برج در جایگاه ششم بلندترین برج های دنیا قرار گرفته است و ارتفاع آن ۵۳۰ متر و تعداد طبقات آن ۱۱۱ طبقه است.

برج ویلیس

برج ویلیس در رتبه هفتم قرار دارد و نام یکی از بلندترین ساختمان ‌های جهان و از نمادهای شهر شیکاگو است. این ساختمان ۱۰۸ طبقه است و ۵۲۷ متر ارتفاع دارد. ویلیس، دومین ساختمان بلند آمریکا است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های بین الملل ساختمان » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی