هواپیمای ساخت داخل وارد چرخه پروازی می شود

هواپیمای ساخت داخل تا 3 سال آینده وارد چرخه پروازی می شود

رییس سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: دولت سیزدهم برای تولید هواپیمای ساخت داخل سه وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت و معدن و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را به صورت کنسرسیومی سه‌ جانبه مامور کرده است تا طراحی، تولید و ساخت هواپیمای ایرانی صورت بگیرد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

هواپیمای ساخت داخل، پاسخگوی نیاز کشور به ۵۵۰ هواپیما

محمد محمدی بخش ضمن اشاره به نیاز کشور به ۵۵۰ فروند هواپیما گفت: یکی از مسیرهای توسعه ناوگان، ساخت هواپیمای داخلی است که پیش بینی می شود تا ۳۶ ماه آینده اولین هواپیمای ساخت داخل وارد چرخه پروازی شود.

رییس سازمان هواپیمایی، در ارتباط با آخرین وضعیت طراحی و تولید هواپیماهای ۷۲ و ۱۵۰ نفره مسافربری، هواپیماهای ۱۲ و ۱۷ نفره ایرتاکسی خاطر نشان کرد: دولت سیزدهم در تولید هواپیما سه وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت و معدن و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را به صورت کنسرسیومی سه ‌جانبه مامور کرده است تا طراحی، تولید و ساخت هواپیمای ایرانی جامه عمل بپوشد.

وی در ادامه اضافه کرد: در این زمینه تامین منابع مالی و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان وزارت صمت و تولید بر عهده وزارت دفاع کشور است. ما به هواپیماهای کوچک و ایرتاکسی در اقتصاد هوانوردی در نقش یک هدف زود بازده نگاه می کنیم.

محمدی بخش افزود: در ارتباط با ایرتاکسی هم راه بیرون رفتن از مشکلات را گسترش هوانوردی منطقه ای می دانیم و در آینده نزدیک این موضوع نهایی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اولویت دولت سیزدهم تولید هواپیماهای بومی است که مواردی از آن در دستور کار قرار گرفته است. موضوع مهم آن است که سرریز دانش کارخانه هواپیما سازی به بقیه بخش‌ ها نیز صورت بگیرد.

محمدی بخش اضافه کرد: کشور در حال حاضر به ۵۵۰ فروند هواپیما نیاز دارد که باید از طریق برنامه ساخت داخل، واردات هواپیمای نو و خرید هواپیمای کارکرده اقدام لازم صورت بگیرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشور در پایان ضمن تاکید بر فشار تحریم و عدم امکان خرید قطعات نو برای هواپیما تصریح کرد: در حال حاضر، عمده نقص و کمبود ما در صنعت در حوزه تامین هواپیما است. در این راستا این کنسرسیوم سه جانبه بین سه وزارتخانه تشکیل شده است و پیش ‌بینی می شود تا ۳۶ ماه آینده اولین هواپیمای مسافری ایرانی وارد ناوگان هوایی مسافر شود. در این زمینه، پلتفرم های مورد نظر، تهیه و نیاز کشور در آن در نظر گرفته شده است. بر این اساس سه پلتفرم ۵۰، ۷۲، ۱۵۰ نفره تهیه شده که آنچه مد نظر است تولید این هواپیماها از ۵۰ نفره آغاز می شود.

وی همچنین در ارتباط با افزایش قیمت بلیط هواپیما گفت: آخرین تغییر قیمت بلیت هواپیما در آذرماه سال گذشته بوده است که میانگین ۱۵ درصد کاهش داشته بنابراین بررسی ها و کارشناسی ها انجام شده و در جلسه شورای عالی هواپیمایی این موضوع بررسی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های صنایع هواپیمایی ایران » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی