دانشگاه تهران و مزایدات این مجموعه

دانشگاه تهران و مزایدات این مجموعه

دانشگاه تهران یکی از دانشگاه های دولتی و بزرگترین مرکز آموزش عالی در کشور است. این دانشگاه با نام های دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی نیز شناخته می شود. پیشنهاد ساخت این دانشگاه توسط اسماعیل سنگ در سال ۱۳۰۵ مطرح شده و پس از انجام مطالعات اولیه عیسی صدیق، در سال ۱۳۱۳ دانشگاه تهران توسط پروفسور محمود حسابی تاسیس شده است. دانشگاه تهران دارای ۲۵ دانشکده، ۳ پردیس خودگردان و بین‌المللی و ۱۶ مرکز پژوهشی و تحقیقاتی است.

در این دانشگاه فعالیت های مهم و علمی کشور انجام شده و در رتبه بندی دانشگاه های کشور مقاوم اول را دارد. بنابراین به لحاظ علمی و امکانات، این دانشگاه برتر و بهتر از دیگر دانشگاه ها در کشور است. این دانشگاه حدود حدود ۱۵ خوابگاه برای دانشجویان  داشته و دارای ۱۱۱ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۷۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۵۶ رشته در مقطع دکتری است. همچنین در دانشگاه تهران تقریبا ۱۵۰۰ نفر هیئت علمی و ۳۲ هزار دانشجو فعالیت می کنند. در ادامه این مقاله با مجله هزاره همراه باشید.

معرفی دانشگاه تهران

طراحی پردیس اصلی دانشگاه تهران توسط یک معمار فرانسوی انجام شده است که در پانزدهم بهمن ۱۳۱۳ عملیات اجرایی آن شروع شده بود.  پردیس مرکزی این مجموعه در نزدیکی میدان انقلاب قرار دارد و دسترسی راحتی به وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و غیره دارد. این دانشگاه در حال حاضر در سه مقطع  لیسانس و فوق لیسانس و دکتری دانشجو می پذیرد که  تا به امروز توانسته افراد شایسته و شخصیت های برجسته و چهره های صاحب نامی را در خود پرورش دهد. عبدالعظیم  قریب، پروفسور محمود حسابی، استاد علی  اکبر دهخدا، دکتر محمد معین، شهید دکتر مصطفی چمران، شهید دکتر محمد مفتح، استاد شهید مرتضی مطهری و غیره، از جمله این افراد هستند.

دانشگاه تهران تا به امروز تنها دانشگاه ایرانی است که موفق شده  در رده بندی جهانی منتشره THES تایمز لندن قرار بگیرد. دانشگاه تهران در این رده بندی در رتبه ۵۳۹ جهانی قرار دارد. در رده بندی webometrics دانشگاه تهران در مکان ۱۳۷۳ جهانی قرار دارد (رتبه دوم در خاورمیانه). در حوزه فناوری نیز  در جام روبوکاپ این دانشگاه در سال ۲۰۰۶ عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد، در حالی که در ۸ رشته عنوان «قطب علمی کشور» را دارا است.

امکانات دانشگاه تهران نیز در حالت کلی به سه دسته  امکانت ورزشی، خوابگاهی و فرهنگی تقسیم بندی می شود. این دانشگاه با توجه به فضای بسیار زیادی که دارد توانسته اکثر امکانات مورد نیاز دانشجویان را فراهم کند.

مزایدات دانشگاه تهران

دانشگاه تهران، با هدف همکاری بیشتر با دیگر سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی، اقدام به برگزاری انواع مناقصات و مزایدات می کند. به این ترتیب با اعلام یک فراخوان عمومی از اشخاص حقیقی یا حقوقی برای شرکت در این فرایندها دعوت به عمل آورده می شود. این فراخوان ها در روزنامه های کثیر الانتشار منتشر شده یا در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی به اطلاع عموم می رسد. یکی از این گزینه های اطلاع رسانی وب سایت هزاره است که با تجربه چندین ساله خود بیشترین آگهی های معاملاتی مناقصه و مزایده را در کشور پوشش می دهد.

پس از انتشار فراخوان عمومی، شرکت هایی که واجد شرایط مناقصات و مزایدات دانشگاه تهران هستند اقدام به ارسال اسناد و مدارک خود کرده و در صورت دارا بودن شرایط وارد فرایند رقابت با یکدیگر می شوند. در مناقصه شرکتی برنده خواهد بود که در صورت دارا بودن شرایط مناسب ترین قیمت را ارئه بدهد. در مزایده دانشگاه تهران نیز شرکت کننده ای برنده خواهد بود که بالاترین قیمت پیشنهادی را ارائه بدهد و موضوع این مزایدات در ارتباط با این دانشگاه، عمدتا مزایده فروش و اجاره زمین و آپارتمان، مزایده بوفه دانشگاه، مزایده اقلام مازاد، انواع تجهیزات آموزشی، مزایده اجاره فضاهای آموزشی، فروش خودرو و غیره است. سپس قراردادی ما بین برنده و دانشگاه به امضا خواهد رسید که از این پس فعالیت هر دو طرف بر اساس این قرارداد خواهد بود و مدت زمان پروژه نیز در این قرارداد ذکر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های کارگاه های آموزشی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها