پورشه؛ خودرویی که از مزایدات جا ماند!

پورشه؛ خودرویی که از مزایدات جا ماند

بررسی ها نشان می دهد که حداقل ۲۷ دستگاه از ۳۱ دستگاه خودروی پورشه موجود در گمرک نوشهر که بنا بود در مزایده به متقاضیان واگذار شود، به ‌دلیل مغایرت از گردونه مزایدات خودروهای لوکس خارج شده است. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

دلیل حذف پورشه از مزایده خودروهای لوکس

اخیرا مزایده الکترونیکی حدود ۱۰۰۰ دستگاه خودرو درگمرک‌ مانده برگزار شده است و در این میان حدودا قسمت مهمی از مزایده بدون اشکال و ابهام خاصی برگزار شده است. اما در این میان موضوع خروج حدود ۵۰ دستگاه خودرو از فراینده مزایده با اشکال مواجه شد که مسئولان امر، ‌دلیل آن را  مغایرت در رنگ، مدل و تعداد سیلندر بخشی از این خودروها، مطرح کردند.

پیگیری های صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد که ۳۱ دستگاه خودرو از استان مازندان و گمرک نوشهر وارد این مزایده شده اند که در این بین تعداد قابل توجهی از دستگاه های مورد مزایده نیز به دلیل مغایرت از این فرایند خارج شده اند. بررسی ها نشان دهنده آن است که بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌ سایت سازمان اموال تملیکی هم حدود ۲۷ دستگاه خودروی پورشه در گمرک نوشهر از فرایند مزایده خارج شده است.

البته پیش از این نیز مسئولان در این زمینه اعلام کرده بودند که خروج بیش از ۵۰ دستگاه خودرو از فرایند مزایدات خودروهای لوکس به دلیل مغایرت بوده و بررسی های جدید نشان می دهند که بیش از نصف خودروهای لوکس خارج شده از مزایده به گمرک نوشهر تعلق دارند.

علاوه بر این، در سراسر کشور حدود ۴۳ دستگاه خودروی پورشه در مزایده عرضه شده است که در نهایت ۶۰ درصد آنها از فرایند مزایده خارج شده است. این موضوع در حالی رخ می دهد که که قیمت ‌گذاری و حتی مدل های خودروهای مذکور بسیار به هم نزدیک بوده است.

بنابراین ابهامی که در این زمینه وجود دارد آن است که فرایند کارشناسی اولیه این خودروها با چه ساز و کاری انجام شده که حدود ۸۵ درصد از خودروهای یک گمرک که همه آنها هم از یک برند بوده است با مغایرت جدی روبرو بوده است که چاره ای جز توقف مزایده آنها و خروج از فرایند فروش نبوده است. باید توجه داشت که این خوردوها دارای تاییدیه استاندارد و محیط زیست هستند و علاوه بر تیم کارشناس رسمی دادگستری، یک بار هم نظر کارشناسان دو سازمان مذکور  بررسی شده اند و مجوز دریافت کرده اند.

بر اساس جدول زیر و داده های رسمی، ۲۸ دستگاه پورشه از یک مدل و ۳ دستگاه پورشه نیز از مدل ثانویه بوده‌ است و از هر دو مدل در حذفیات پروسه مزایده قرار داشته ‌است. بنابراین یک سوال مهم مطرح می شود که چگونه ۳ تا ۴ دستگاه باقی مانده مشمول مغایرت های مورد بحث نیست؟

حذف پورشه و بنز از مزایدات

در ارتباط با ابهامات قیمت گذاری نیز رسانه ها و سازمان اموال تملیکی در ارتباط با قیمت پایه این خودروهای لوکس در یک گمرک در جنوب غرب ابهاماتی را مطرح کرده اند. به همین دلیل هم درخواست تغییر هیئت کارشناسی نیز به مقامات تصمیم‌ گیر در این حوزه ارسال شده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مزایدات جدید هستید «مزایده های خودروهای سبک و ماشین سواری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها