تکمیل راه آهن رشت – آستارا طی سه سال آینده

تکمیل راه آهن رشت – آستارا طی سه سال آینده

معاون ساخت و توسعه راه‌ آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور ضمن اشاره به احتمال تکمیل پروژه راه ‌آهن رشت – آستارا با تامین منابع مالی از  سمت روسیه گفت: پیش بینی ما این است که تقریبا ۸۰۰ میلیون یورو برای احداث این پروژه هزینه نیاز داریم و  در مدت زمان سه تا چهار ساله آن را تکمیل خواهیم کرد. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه باشید.

تکمیل پروژه راه‌آهن رشت – آستارا

عباس خطیبی در ارتباط با تکمیل پروژه راه آهن رشت – آستارا گفت: همانند دفعات پیش که از سوی وزیر راه اعلام شده بود، ما مصمم هستیم تا راه آهن ۱۶۲ کیلومتری رشت – آستارا را بسازیم. این پروژه برای ما به‌عنوان یکی از مهم ‌ترین پروژه‌ های ریلی کشور به حساب می آید. به همین دلیل هم بحث مشارکت طرف ‌های روسی یا حتی کشور آذربایجان هم در این زمینه مطرح شده است.

خطیبی با اشاره به این که فرآیند اجرایی در راه‌آهن رشت‌ – آستارا از اواخر سال ۱۳۹۸ شروع شده است و این کار هیچ وقت توقف نداشته است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ کیلومتر از بخش ابتدایی این راه آهن از بخش رشت زیر سازی شده و از سوی آستارا هم حدود ۱۱ کیلومتر با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عقد قرارداد داریم که در دست اجرا است. در حال حاضر این موضوع مطرح است که کار اجرایی مربوط ‌به حد فاصل میان این دو نقطه که حدود ۱۴۰ کیلومتر است؛ را آغاز کنیم تا تمام طول این مسیر به مرحله اجرا برسد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور تصریح کرد: برای این موضوع در ابتدا به بستن قرارداد نیاز داشتیم که با ترک تشریفاتی که از سمت وزارت راه و شهرسازی برای سازمان برنامه و بودجه کشور در شهریور ماه امسال ارسال شده است، پیگیر گرفتن مجوز هستیم. بر اساس ماده ۲۸ آیین ‌نامه برگزاری مناقصات  می توانیم با قرارگاه سازندگی خاتم ‌الانبیا عملیات اجرایی این محدوده را هم که هنوز شروع نشده است ، به‌صورت طرح و ساخت آغاز کنیم.

تکمیل راه آهن رشت – آستارا طی سه سال آینده

خطیبی ضمن اشاره به این که برای تامین منابع این پروژه روش های مختلفی وجود دارد، افزود: در سال های گذشته چینی ها تامین بودجه این پروژه را بر عهده داشتند. در زمانی هم با کشور آذربایجان به صورت مستقل مذاکره داشتیم که این مذاکرات هر کدام به دلیلی خاص، به نتیجه قطعی نرسید. اخیرا نیز موضوع ورود کشور روسیه برای تامین مالی و این که چگونه می‌ خواهد در این پروژه ایفای نقش کند مطرح شده است.

وی اضافه کرد: در دو ماع گذشته هیاتی از راه آهن روسیه از راه آهن رشت – آستارا دیدن کرد که تمام طول مسیر را بازدید و بررسی کرد و جلساتی را برگزار کرد و به دنبال آن نقشه های فنی مسیر نیز در اختیار آنها قرار گرفت. بنابراین مقرر شد تا آنها در مدت زمان دو ماه در ارتباط با نحوه ورودشان به این پروژه نظرشان را اعلام کنند.

خطیبی در ارتباط با برآورد مالی و زمانی این پروژه نیز گفت: تخمین ما این است که حدود ۸۰۰ میلیون یورو برای احداث این پروژه هزینه نیاز داریم  و مدت زمان سه تا حداکثر چهار ساله را هم برای تکمیل آن پیش‌ بینی می کنیم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های خطوط ریلی » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

Rate this post

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

پیوندها

مطالب پیشنهادی

اضافه شدن یک پرواز به برنامه فرودگاه شهرکرد

اضافه شدن یک پرواز به برنامه فرودگاه شهرکرد

استاندار چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: با توجه به اینکه پروازهای فرودگاه شهرکرد در اولویت مدیر کل راه و شهرسازی این منطقه قرار گرفته است؛ مقرر شده تا به صورت روزانه یک پرواز به پایتخت