معرفی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

معرفی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

مشکلات و نابسامانی های به وجود آمده در بازار خودرو، مسئولان را بر آن داشت تا در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ و به دستور ریاست جمهوری شیوه تخصیص خودرو را تغییر بدهند.  در این طرح خودروسازان مکلف به افزایش تولید تا سقف پنجاه درصد شدند. پیرو این دستور، وزارت صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری، تمام خودروسازان را مکلف به عرضه و فروش فوری خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو کرده و ثبت نام خارج از این طرح را ممنوع اعلام کرده است.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به منظور ثبت نام اولیه متقاضیان و تخصیص یکپارچه خودرو راه اندازی شده است. در این سامانه ابتدا باید ثبت نام اولیه از متقاضیان صورت بگیرد. برای آن دسته از خودروهایی که میزان تقاضا برای آنها کمتر از میزان مجاز است، اسامی متقاضیان جهت انجام عملیات فروش به خودروسازان اعلام می شود. در صورتی که پس از اتمام مهلت ثبت نام میزان متقاضیان یک خودرو بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد اسامی متقاضیان برای انجام فرآیند قرعه کشی تحت نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و انجام مراحل بعدی فروش توسط خودروسازان اعلام می شود. در ادامه به معرفی بیشتر این سامانه می پردازیم. پس با مجله هزاره همراه باشید.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو چیست؟

پیش از این متقاضیان خرید خودرو از شرکت هایی مانند ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن و غیره باید وارد سایت هر یک از خودروسازان شده و اقدام به ثبت نام می کردند. در حالیکه در قانون جدید برای حمایت از مصرف کنندگان واقعی، افزایش رضایت مردم و ایجاد شفافیت در قرعه کشی و ظرفیت های در نظر گرفته شده، همه این شرکت ها موظف هستند تا به جای فروش خودرو در سایت های خود، محصولات را جهت فروش در این سامانه قرار دهند.

بنابراین متقاضیان خودرو از این شرکت ها باید با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، اقدام به ثبت نام در قرعه کشی یا خرید بدون قرعه کشی کنند. این سامانه به آدرس sale.iranecar.com از تاریخ ۱۲ اردیبهشت در دسترس است و متقاضیان می توانند برای ثبت نام به آن مراجعه کنند.

ورود کاربران به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، با استفاده از پروفایل شخصی امکان پذیر است و باید توجه داشته باشید که ثبت درخواست هم در هر زمان به معنای پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین اعلام‌ شده توسط عرضه‌کننده محصول است.

دقت داشته باشید که پس از اتمام فرآیند ثبت ‌نام، به هیچ عنوان مشخصات مشتریان  مانند  کد ملی، شماره همراه و غیره قابل تغییر نخواهد بود. بنابراین هنگام تکمیل فرم ‌های ثبت ‌نام دقت کنید تا مشخصات ذکر شده به‌ صورت صحیح وارد شود.

قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو

مزایای سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

  • تمامی محصولات خودرو سازان در یک بازه زمانی مشخص و هم زمان به فروش می ‌‎رسند.
  • در صورتی که میزان تقاضا برای هر خودرو بیشتر از تعدادعرضه باشد، تخصیص خودرو در قالب قرعه کشی انجام خواهد شد.
  • تعداد محصولات عرضه شده توسط خودروسازان در سامانه متنوع و نسبت به دوره های قبلی با افزایش چشمگیری همراه است.
  • اجرای قرعه کشی با نظارت مستقیم سازمان حمایت از مصرف کننده انجام خواهد شد.
  • برای ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه حدود ۷ روز زمان در نظر گرفته خواهد شد.
  • با ایجاد سامانه مشترک و عرضه خودرو به تعداد بالا به مرور درخواست های سوداگرانه کاهش خواهد یافت.
  • با توجه به بازه ۷ روزه ثبت نام و انجام قرعه کشی تقدم یا تاخیر در ثبت نام تاثیری در برنده شدن متقاضی ندارد.
  • تعداد ظرفیت خودرو ها در این سامانه و تعداد متقاضیان برای هر شرکت خودروسازی شفاف و واضح است.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های خودروهای سبک و ماشین سواری » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها