پایان خرید و فروش زمین قولنامه ای

پایان خرید و فروش زمین قولنامه ای

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن اشاره به اجرا طرح حد نگاری در اراضی ملی، کشاورزی و منابع طبیعی اعلام کرد: تا به امروز برای ۱۳۲ میلیون هکتار از اراضی ملی که معادل ۹۸ درصد است، سند صادر شده است و به این ترتیب خرید و فروش زمین قولنامه ای به حداقل خواهد رسید. در ادامه این خبر با مجله هزاره همراه شوید.

استفاده از سند ثبتی به جای خرید و فروش زمین قولنامه ای

حسن بابایی خبر از آغاز ‌طرح تثبیت و حد نگاری زمین ‌های کشاورزی داد و تصربح کرد:  بر اساس برنامه‌ ریزی های انجام شده، در صدد هستیم تا پایان سال جاری، ۳۰ درصد از زمین‌ های کشاورزی دارای سند ثبتی ‌شوند.

بابایی با اشاره به این که در حال حاضر، ۱۰ درصد از زمین های کشاورزی دارای سند هستند اضافه کرد: از ۱۸ میلیون هکتار اراضی کشاورزی کشور تا به امروز برای ۱.۸ میلیون هکتار  که معادل ۱۰ درصد هستند، سند صادر شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مساحت عرصه های ملی را ۱۳۷ میلیون هکتار عنوان کرد و افزود: از میان ۱۶۴ میلیون هکتار اراضی کشور، ۱۳۷ میلیون هکتار از آن عرصه های ملی هستند.

بابایی ادامه داد: تا به امروز برای برای ۱۳۲ میلیون هکتار از اراضی ملی معادل ۹۸ درصد سند صادر شده است و صدور سند برای اراضی کشاورزی تقاضا محور است  و کشاورزان برای سند دار کردن زمین های خود باید اسناد و مدارک لازم را ارائه کنند.

خرید و فروش زمین قولنامه ای

رئیس‌ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن اشاره به این که اعتبارات لازم برای اجرای طرح حد نگار در نظر گرفته شده است؛ تصریح کرد: در این ارتباط، اعتبارات مورد نیاز برای صدور سند پرداخت شده است که با اقدامی جهشی این تکلیف قانونی باید تا سال ۱۳۹۸ به پایان می ‌رسید.

بابایی از کارکردهای مهم طرح حد نگاری را کمک به کاهش ورود پرونده ها، دستگاه نظارتی و جهاد کشاورزی دانست و اضافه کرد: صادر کردن سند و اجرای طرح کاداستر برای اراضی شهری و منابع طبیعی یک اولویت است و در سند تحول و سیاست کلی قوه قضاییه بر آن تاکید شده است.

وی همچنین افزود: در حال حاضر تبدیل اسناد ثبتی دفترچه ‌ای به تک برگ در ارتباط با املاک و اراضی کشاورزی از اولویت‌ های سازمان ثبت اسناد است به صورتی که کارکنان در واحدهای ثبتی در کمتر از یک تا ۲ هفته در این ارتباط اقدام می ‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال مناقصات جدید هستید « مناقصه های مشاوره منابع طبیعی، محیط زیست » را در پایگاه اطلاع رسانی هزاره دنبال کنید.

وب سایت هزاره، پایگاه اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات

جدیدترین اخبار و آگهی های مناقصات را درسایت هزاره ببینید

توسط

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط

جستجو در مطالب

مطالب پیشنهادی

یراق آلات چیست؟

یراق آلات چیست؟

همه ما کلمه یراق آلات به گوشمان آشنا است اما شاید تعریف آن را به خوبی ندانیم. بسیاری از وسایل و اشیائی که در اطراف ما هستند شامل انواع یراق آلات می شوند. ساخت آنها